- FESTIVAL TRAMPSKÉ, COUNTRY A FOLKOVÉ HUDBY -

1

MORAVSKÝ VRABEC

ARCHIV

Otcové zakladatelé Aligátor & Mlok

24. ročník – 2018

I. oblastní kolo
Zábřeh na Moravě

Sobota 5. května 2018
Katolický dům Zábřeh

1. místo – GRUPA FURMANA Polsko
2. místo – JOSEF PAK TRIO Ostrava
3. místo – DOMINIKA Ostrava
3. místo – ŠANSONIKA Orlová-Lutyně
4. místo – ŠPUNT Přerov
– – – – –
Všech 5 kapel postupuje do finále, které se uskuteční v sobotu 9.6.2018 v Karviné.

Odborná porota: PhDr. Petr Čechák (bývalá kapela PIANO Olomouc) – předseda poroty, Aleš Quack Kubis – (DOMINO Velká Bystřice u Olomouce) a Ota Šejk Maňák – Sluníčko Bohumín.

Soutěžilo celkem 15 kapel.

Zvláštní uznání porota udělila skupině MÁTA z Brna.
Cenu diváků si odvezla skupina NOČNÍ VLAK z Lipiny.

Zvuk: DRAGON (viz www.dragonagency.cz).
Moderátor: Josef MLOK Grim Karviná (držitel Zlaté Porty 1986).

II. oblastní kolo
Turzovský vrabčiak

26. května 2018
MKC Žiar nad Hronom

1. místo – Osudy – Žilina
– – – – –
Postup do finále bez udání pořadí:
Červený bicykel – Bratislava – Gailard – Liptovský Mikuláš – Bez pardónu – Prievidza – FM Band – Frýdek-Místek

Počet soutěžících: 11
Maja a priatelia – Druhá náhoda ( CZ ) – Plamene – Osudy – Bez pardónu – Gailard – Juraj Maxián Exfónia – Jano Svetlan Majerčík – Červený bicykel – Adam Baran & Outsiders – FM Band ( CZ )

Cena diváka: skupina Osudy
Cena sympatie organizačního štábu Moravského vrabce: skupina Osudy

Odborná porota: Marian Vojtko – Allan Mikušek (předseda poroty), Aleš Quack Kubis, Ota Šejk Maňák a Karel Karlos Soukup

Hudební hosté programu: Allan Mikušek – Janko Kulich & Kolegium

Moderátor: Janko Kulich, Josef Mlok Grim.

Finále
Karviná

Sobota 9. června 2018
Restaurace Oáza, Karviná-Fryštát

1. místo Grupa Furmana (PL)
2. místo Bez pardónu (SK)
3. místo F-M Band (CZ)

– – – – –

Soutěžící skupiny: Dominika (Ostrava) – Josef Pak Trio (Ostrava) – Šansonika (Orlová) – Špunt (Přerov) – F-M Band (Frýdek-Místek) – Osudy (Žilina) – Bez pardónu (Prievidza) – Červený bicykel (Bratislava) – Gailard (Liptovský Mikuláš) – Grupa Furmana (Bielsko Biała)

Cena diváků: Grupa Furmana (PL)
Nejlepší zpěvák finále: Emil Ferenc – skupina F-M Band
Nejlepší zpěvačka finále: Beata Cipovová – skupina Bez pardónu
Nejlepší instrumentalista finále: Josef After Pak – skupina Josef Pak Trio

Porota:
1) Zuzana Teichmanová – předsedkyně poroty
2) Ota Šejk Maňák
3) Aleš Quack Kubis
4) Pavel Aligátor Nenkovský
5) Lubomír Puky Wágner (SK)

Hosté programu: Skupina New Bridge – old-time Funny Fellows (SK) – Jaroslav Samson Lenk

Moderátor: Josef Mlok Grim

23. ročník – 2017

I. oblastní kolo
Zábřeh na Moravě

Sobota 6. května 2017
Katolický dům Zábřeh

1. místo – Kupodivu (Brno)
2. místo – Mike Fojtík & přátelé (Ostrava)
3. místo – Kdoví (Chrudim)
– – – – –
Fest (Karviná)
Postup bez udání pořadí:
Jamtour (Kroměříž)
Za koncem (Frýdek-Místek)
Náhradní kapela: Špunt – Přerov

Odborná porota: PhDr.Petr Čechák – předseda, Aleš Quack Kubis, Ota Šejk Maňák.

Cena diváka: Akvarel (Olomouc).

Počet soutěžících skupin: 17.
Zvláštní zóny (Šternberk), Špunt (Přerov), Apetit (Polička), Blues ď Effect (Kroměříž), Noční vlak (Lipina), Akvarel (Olomouc), Fajnbeat (Liteň), Jamtour (Kroměříž), Kvinta (Litvínov), Kupodivu (Brno), Divousy (Kroměříž), Za koncem (Frýdek-Místek), Shodou okolností (Šumperk), Kdoví (Chrudim), Kopyto (Opava), Fest (Karviná) a Mike Fojtík & přátelé (Ostrava).

Host programu: “Trio BBK”  Jiří Mitrych (banjo), Kamil Méďa Tománek (kontrabas) a Milan Míček Janík (kytara).

Moderátor: Josef Mlok Grim.

II. oblastní kolo
Turzovský vrabčiak

13. května 2017
Kulturní dům R.Jašíka, Turzovka

1. místo – Dominika (CZ)
2. místo – Whiskey River (PL)
3. místo – Conner (PL)
– – – – –
Postup: Plamene (Bratislava)

Odborná porota: Lubomír Puky Wágner – předseda, Ota Šejk Maňák, Aleš Quack Kubis, Jindřich Šrejber a Zdeněk Stárek.

Cena diváků: Grappa (SK).
Cena primátora města Turzovka: Petr Kováč (CZ).

Počet soutěžících: 12.
eFeM Grass (Frýdek-Místek) (CZ), Grappa (Turzovka), Jaroslav „Jari“ Pažitný (Chorvátsky Grob), Conner (Zawiercie), Gebula (Myjava), Janka Štubniaková (Banská Bystrica), Plamene (Bratislava), Dominika (Ostrava), Michal Récky (Brezno), Whiskey River (Chorzów), Soňa Ferencová (Záhorská Bystrica) a Petr Kováč (Brno).

Moderátor: Janko Kulich.
Hostující skupina: Whiskey Before Breakfast (Ostrava).

 

Finále
Karviná

Sobota 10. června 2017
Restaurace Oáza, Karviná-Fryštát

1. místo – Kupodivu
2. místo – Mike Fojtík a přátelé
3. místo – Dominika

– – – – –

Odborná porota: Lubomír Puky Wágner – předseda, Pavel Aligátor Nenkovský, Ota Šejk Maňák, Karel Carlos Soukop a Ivana Ivča Foltýnková.

Cena diváka: Dominika.
Cena Nejlepší zpěvačka finále: Marta Břeňová ( Kupodivu Brno) .
Cena Nejlepší zpěvák finále: Mike Fojtík (Mike Fojtík a přátelé).

Soutěžící skupiny:
Špunt (Přerov), Jamtour (Kroměříž), Kupodivu (Brno), Za koncem (Sviadnov), Mike Fojtík a přátelé (Ostrava), Dominika (Ostrava), Plamene (Bratislava – SK), Conner (Zawiercie – PL), Whiskey River (Chorzów – PL).

Hostující skupiny: Pavlína Jíšová & Bababand Willie Jones Band (USA/SK).
Moderátor: Josef Mlok Grim.

Fotogalerie

22. ročník – 2016

I. oblastní kolo
Zábřeh na Moravě

Sobota 7. května 2016
Katolický dům Zábřeh

1. místo – Z HECU Praha
2. místo – SASABAND Ostrava
3. místo – JZB – JAZZ ZA BUKEM Přerov

– – – – –
ŠVÉDOVA TROJKA Moravský Krumlov
FUKANEC Nové Město nad Metují

Odborná porota: PhDr. Petr Čechák – předseda, Aleš Quack Kubis, Ota Šejk Maňák, Antonín Šindler.

Cena diváků: Z HECU Praha.

Moderátor: Josef Mlok Grim.
Autor hlavní ceny: řezbář Jiří KRBI Krbeček (skupina Alibaba).

Host programu: taneční skupina OLD COUNTRY DANCE Šumperk.
Mediální partner: Český rozhlas Olomouc.

II. oblastní kolo
Turzovský vrabčiak

14. května 2016
Kulturní dům R.Jašíka, Turzovka

1. místo – JANKO KULICH & KOLEGIUM, Žiar nad Hronom
2. místo – KaTea Dolné Vestenice
3. místo – ŠPUNT Přerov
– – – – –
POHODA Partizánske

Odborná porota: Lubomír PUKY Wágner – předseda poroty, Ota ŠEJK Maňák, Aleš Quack Kubis, Jindřich Šrejbr, Zdeněk Stárek.

Cena primátora mesta Turzovka: POHODA Partizánske.
Cena divákov: JÚLIA KOVÁČIKOVÁ Bratislava.

 

Finále
Karviná

Sobota 11. června 2016
Restaurace Oáza, Karviná-Fryštát

1. místo – KaTea Dolné Vestenice (SK)
2. místo – Janko Kulich & Kolegium Žiar nad Hronom (SK)
3. místo – Sasaband Ostrava

– – – – –

Porota: Pavel Aligátor Nenkovský – předseda, Ota Šejk Maňák, Libor Čenda Cenek, Aleš Quack Kubis, Ĺubo Puki Wágner (SK).

Cena diváka: Švédova trojka, Moravský Krumlov.
Nejlepší zpěvačka finále: Miroslava Mima Dobiašová, skupina Pohoda.
Nejlepší zpěvák finále: Mirek Mike Fojtík, Mike Fojtík & Joe After Band.
Host finálového koncertu: Pavel Dobeš a Tomáš Kotrba a bluegrassová skupina G-runs´n Roses.

Počet soutěžících skupin: 10.
Mike Fojtík & Joe After Band (Ostrava), Fukanec (Nové Město nad Metují), Jazz za Bukem (Přerov), Z hecu (Praha), Janko Kulich & Kolegium (Žiar nad Hronom, SK), Špunt (Přerov), Pohoda (Partizánske, SK), Sasaband (Ostrava), KaTea (Dolné Vestenice, SK), Švédova trojka (Moravský Krumlov).

Fotografie z finálového kola

20. ročník – 2015

I. oblastní kolo
Zábřeh na Moravě

Pátek 8. května 2015
Katolický dům Zábřeh

1. místo – RENDEZ – FOU Jihlava
2. místo – KUPODIVU Brno
3. místo – VĚNEBAND Litomyšl
– – – – –
ZAHRÁDKÁŘI Šternberk
STOPTIME Vysočina

Odborná porota: PhDr. Petr Čechák (předseda poroty), Aleš Quack Kubis a Josef Sandy Nosek.

Cena diváků: B.P.T. Zlín.

Soutěžilo 13 kapel: ZAHRÁDKÁŘI Šternberk, MOTÝLÍ (D)EFEKT Kuřim, HUBERTUS Uničov, NOACO Litovel, DOJEM Prostějov, STOPTIME Vysočina, DIVOUSY Kroměříž, RENDEZ – FOU Jihlava, DUNIBUCH Dlouhá Loučka, KUPODIVU Brno, ŠPUNT Přerov, VĚNEBAND Litomyšl a B.P.T. Zlín.

Celou soutěž tradičně moderoval držitel Zlaté Porty – Josef MLOK Grim z Karviné, (zároveň i jeden ze dvou „otců zakladatelů“ této hudební přehlídky).
O výborný zvuk se postarala agentura „Dragon Agency“ (Kamil Grygar, Ondřej Klemš a Petr Sany Saňák).

I letos vyrobil opravdu nádhernou vyřezávanou dřevěnou cenu muzikant a řezbář v jedné osobě Jirka Krbi Krbeček ze skupiny Alibaba.

Zábřežské oblastní kolo se uskutečnilo za velice příznivého slunného počasí v příjemném prostředí zahrady Katolického domu. Za značného zájmu diváků jsme zde všichni společně prožili krásné sváteční odpoledne (státní svátek). O diváky i muzikanty bylo tradičně dobře postaráno. Byly zde připraveny pečené makrely, grilované speciality, tradiční moravský vrabec a další bohaté občerstvení všeho druhu. Nejmenší návštěvníci dokonale využili příležitosti zaskotačit si na skákacím hradu nebo si zahrát v různých soutěžích o rozličné sladkosti. Součástí příjemného odpoledne byla i bohatá tombola. Milým zpestřením programu bylo vystoupení taneční skupiny Old Country Dance ze Šumperka.

Oblastní kolo se uskutečnilo za podpory Města Zábřeh a Olomouckého kraje. Mediálním partnerem byl Český rozhlas Olomouc a měsíčník Objektiv Mohelnice.

Pořadatelem byl „SPOLEK METODĚJ“ Zábřeh v čele s vedoucím zábřežského „kaťáku“ Pepou Klimkem a jeho týmem. Garantem celé akce byl Pavel Aligátor Nenkovský.

II. oblastní kolo
Turzovský vrabčiak

16. května 2015
Kulturní dům R.Jašíka, Turzovka

1. místo – Janko Kulich and Kolegium
2. místo – 3Drive
3. místo – Voľné združenie Jamu
– – – – –

Odborná porota: predseda poroty Ľubomír Wágner, Ota Maňák, Aleš Kubis, Jindřich Šreber, Zdeněk Stárek.

Cena primátora mesta: Tomáš Slovák.
Cena divákov: The Herrings.
Interpretačná súťaž Porta: Janko Kulich and Kolegium, 3Drive.
Autorská súťaž Porta: Bodliak – autorka Mária Beňova a Dobré je, keď ťa zubatá vyzuje – autor Janko Kulich.

 

Finále
Karviná

Sobota 13. června 2015
Restaurace Oáza, Karviná-Fryštát

1. místo – KUPODIVU Brno
2. místo – RENDEZ-FOU Jihlava
3. místo – BPT Zlín

– – – – –

Porota: Ota Šejk Maňák – předseda, Pavel Aligátor Nenkovský, Libor Čenda Cenek, Aleš Quack Kubis, Ĺubo Puki Wágner (SK).

Cena diváka: KOPYTO Opava.
Zvláštní uznání poroty: 3DRIVE Žilina.
Nejlepší zpěvačka finále: Lenka Weiglhoferová – skupina Kopyto.
Nejlepší zpěvák finále: Janko Kulich – Janko Kulich a Kolegium.

Host finálového koncertu: Wabi Daněk a Miloš Dvořáček.

Počet soutěžících skupin: 11.
Věneband (Litomyšl), Dunibuch (Dlouhá Loučka), Kaczi (Palkovice), Kopyto (Opava), BPT (Zlín), Skiblu (Ostrava), Kupodivu (Brno), Rendez-fou (Jihlava), 3Drive (Žilina), Volné združenie jamu (Bratislava) a Janko Kulich a Kolegium (Žiar nad Hronom).

 

19. ročník – 2014

I. oblastní kolo
Zábřeh na Moravě

Sobota 8. května 2014
Katolický dům Zábřeh

1. místo –  KUPODIVU Brno
2. místo –  VĚNEBAND Litomyšl
3. místo –  B.P.T. Zlín
– – – – –
CHOROŠI Nelahozeves

Odborná porota: PhDr. Petr Čechák (předseda poroty a člen bývalé vynikající olomoucké kapely Piano), Aleš Quack Kubis (kapelník skupiny Domino – dříve hrál s BG Novou nebo se skupinou Spirit) a Ota Šejk Maňák (kapelník skupiny Sluníčko Bohumín).

Soutěžilo 9 kapel (BEG BIE COUNTRY Šumperk, KAPELALONT Bohumín, FČÍL a TU Nový Jičín, ARREST Bruntál – Rýmařov, MAROD Ostrava, B.P.T. Zlín, CHOROŠI Nelahozeves, KUPODIVU Brno a VĚNEBAND Litomyšl.

Diváckou cenu si po zásluze odvezla kapela MAROD Ostrava.

Nádherně vyřezávanou dřevěnou cenu, kterou po zásluze získala brněnská kapela KUPODIVU, vyrobil muzikant a řezbář v jedné osobě Jirka Krbi Krbeček ze skupiny Alibaba.

O zvuk se výborně postarala parta z agentury DRAGON (Kamil Grygar, Ondra Klemš a Petr Saňák). Vše se konalo za pěkného počasí a v příjemném prostředí zahrady zábřežského Katolického domu. Pořadatel, kterým byl již druhým rokem za sebou Spolek Metoděj Zábřeh s vedoucím zábřežského „kaťáku“ Pepou Klimkem a jeho tým, připravil pro diváky i muzikanty bohaté občerstvení, kde nechyběl např. výborný a tradiční moravský vrabec, gulášek či makrely.

Zpestřením programu Moravského vrabce bylo vystoupení šumperské taneční skupiny „Old country dance“. Tradičním, mediálním partnerem byl i letos Český rozhlas Olomouc, který celou soutěž nahrával a toto bude dále používat ve svých hudebních pořadech.

II. oblastní kolo
Turzovský vrabčiak

17. května 2014
Kulturní dům R.Jašíka, Turzovka

1. místo – PRIDANÁ HODNOTA (folk)
2. místo – REST IN TEST (acoustik rock)
3. místo – DIVOZEL (folk)
– – – – –
WIND (bluegrass)

Porota: Ľubo „Puky“ Wágner Banská Bystrica, Ota „Šejk“ Maňák (Bohumín), Jindřich Šrejber a Zdeněk Stárek.

Cena divákov Turzovského vrabčiaka: PRIDANÁ HODNOTA (folk).
Cena primátora mesta Turzovka: Peter Janků (pesničkár).
Cena sympatie štábu Moravského vrabca: HORANA A SYN (ethno), Jana „Amazonka“ Matzová a Ľubo „Puky“ Wágner.

Učinkovali: Gailard (Liptovský Mikuláš), Divozel (Košice), Rest in Test (Ostrava), Pridaná hodnota a Peter Janku (Chorvátsky Grob), Country Casino (Prešov), Michal Récky (Brezno), Osudy (Žilina) aj s celým fanklubom a Wind (Havířov). Prvý krát atmosféru tejto súťaže okúsili Michal Kvaššay (Žilina), Peter Mates Korčák (Holič), Country kravy (Bánovce nad Bebravou), Horana a syn (Prochot), Plyš (Bratislava).

Finále
Karviná

Sobota 14. června 2014
Restaurace Oáza, Karviná-Fryštát

1. místo – BPT (Zlín)
2. místo – Divozel (SK)
3. místo – Kupodivu (Brno)

– – – – –

Porota: Lubomír Puki Wágner (SK) – předseda, Pavel Aligátor Nenkovský, Ota Šejk Maňák, Libor Čenda Cenek, Aleš Quack Kubis.

Cena diváka: skupina BPT Zlín
Zvláštní ceny poroty:
1) Nejlepší vokalista finálového koncertu: Karel Dave Tetauer, skupina Rest in test (Havířov).
2) Nejlepší vokalistka finálového koncertu: Ladislava Lilly Maníčková, skupina Divozel (SK).

Učinkovali: Marod (Ostrava), Kupodivu (Brno), Rest in test (Havířov), Wind (Havířov), Arrest (Bruntál), BPT (Zlín), Divozel (SK), Pridaná hodnota (SK), Věneband (Litomyšl) a Choroši (Nelahozeves).

Moderátor: Josef Mlok Grim.
Zvukař: Stanislav Stanley Večerka.

 

18. ročník – 2013

I. oblastní kolo
Frenštát pod Radhoštěm

16.3.2013
DK Frenštát pod Radhoštěm

1. GG Aqustic (Polsko)
2. Rosso Gneiss (Bohumín)
3. Dominika (Ostrava)
– – – – –
4. Špunt (Přerov)

Složení poroty: Ota Šejk Maňák – předseda, Tomáš Borovička, Michal Beseda.

Postup ze Severomoravského předkola Porty 2013: skupina Kelt Grass Band (Stránské).
Postup z Moravsko-slezského předkola Porty 2013: skupina Goodwill (Ostrava).

II. oblastní kolo
Zábřeh na Moravě

Sobota 4. května 2013
Katolický dům Zábřeh

1. TEMPO DI VLAK(Ostrava)
2. VĚNEBAND (Litomyšl)
3. A.M.ÚLET NAHLAS (Moravičany)
– – – – –
4. RANDEZ- FOU (Jihlava)
5. B. P. T. (Zlín) (náhradní kapela pro postup do finále)

Složení odborné poroty: Aleš Quack Kubis (DOMINO Olomouc) – předseda, PhDr. Petr Čechák (PIANO Olomouc) a Jiří Míža (bluesový kytarista a zpěvák – Stará Ves u Rýmařova).

Zvláštní cenu starosty města Zábřeha PhDr. Františka JOHNA získala kapela KELT GRASS Band. Tato kapela si domů odvezla i cenu diváků.

O vynikající zvuk se postaral František Petřík (Sound of innovation) a celou soutěž natáčel Český rozhlas Olomouc (hlavní mediální partner).

Na tomto místě je třeba poděkovat pořadatelům v čele s ředitelem Katolického domu panem Josefem Klimkem, jehož tým všem zúčastněným připravil pohodové zázemí se vší všudy, co k takovéto akci přísluší. Mimo jiné je třeba vyzdvihnout bohatou nabídku občerstvení s velikou pochvalou na perfektně připravenou a kvalitní teplou kuchyni. A v neposlední řadě je třeba poděkovat zaměstnancům chráněné díly Charity Zábřeh, kteří pro tuto soutěž vyrobili opravdu originální ručně zdobené a svíčky s logem Moravského vrabce.

– – – – –

Tisková zpráva:

MORAVSKÝ VRABEC JE JIŽ POLNOLETÝ

Toto soutěžní, postupová a nyní již několik let i mezinárodní  přehlídka folkové, country a trampské hudby se již konečně stala dovršením 18 let věku svého trvání, kulturní akcí zletilou a tudíž dobře připravenou pro další dospělácký život. Myšlenka uspořádat takovouto soutěž vznikla v mohelnickém obývacím pokoji bytu Pavla Aligátora Nenkovského, kde společně se svým kamarádem Josefem Mlokem Grimem z Karviné v polovině roku 1995 oba vymysleli uspořádat tuto soutěžní přehlídku s původním rozsahem pro střední a severní Moravu. A tak tito „otcové zakladatelé“ začali každý ve svém regionu připravovat první ročník soutěže muzikantů s názvem Moravský vrabec.

Za uplynulá léta své existence (vůbec první ročník se konal v roce 1996) se Moravský vrabec díky své muzikantské a organizační úrovni propracoval mezi nejznámější akce tohoto charakteru, pořádané v rámci celé České republiky. Na scénách jednotlivých postupových kol léta pořádaných v Karviné, Frenštátě pod Radhoštěm, Mohelnici (zde v MKS to bylo celkem 16 úspěšných ročníků), slovenské Turzovce (ale také v Rožnově pod Radhoštěm, Českém Těšíně či Lošticích) se během těchto let vystřídaly doslova a do písmene stovky a stovky muzikantů, tvořících desítky a desítky kapel různého zaměření nejen z České republiky, ale také Slovenska či Polska. Pro nejednu tuto kapelu se právě její úspěch na Moravském vrabci stal určitým odrazovým můstkem v její další úspěšné muzikantské kariéře.

Takže i v roce letošním náš „Vrabčák“ – Passer Domesticus (vrabec domácí), zůstal věrný své pověsti tvora přelétavého a po svém loňském jednoročním působení v „Metropoli tvarůžků“ Lošticích přelétl do pohostinného moravského Zábřehu. Konkrétně pak do Katolického domu (KD – Spolek Metoděj), kde jsme společně s jeho ředitelem panem Josefem Klimkem prakticky okamžitě po prvním kontaktu nalezli „společnou řeč“ a přípravy na 18. ročník II. oblastního kola tak mohly začít. A výsledek se pak projevil v sobotu 4. května 2013, kdy zde již dopoledne začali přijíždět kapely z mnoha koutů naší republiky, probíhaly zvukové zkoušky, přijela odborná porota složená ze zkušených muzikantů, aby pak přesně ve 14 hod.

mohla být tato soutěž slavnostně zahájena tradiční znělkou – písničkou s názvem „Moravský vrabec“, z dílny autora hudby i textu Lubomíra Šoba Blechty (kapelníka vynikající trampské skupiny ŠEDIVÁCI Přerov). Na podium přišel moderátor Josef Mlok Grim z Karviné a 18. ročník byl zahájen. Všechny soutěžící i přítomné diváky pozdravil i starosta města Zábřeha PhDr. František John, který přivítal všechny přítomné diváky i muzikanty, poděkoval organizátorům za přípravu této organizačně náročné akce s tím, že si velice váží toho, že právě město Zábřeh se stalo místem konání této velice známé a populární soutěže. Z původního počtu 13 přihlášených kapel s nakonec soutěže zúčastnilo 11 kapel a to: A.M.ÚLET NAHLAS Moravičany, NOACO Litovel, DUNIBUCH Dlouhá Loučka, RANDEZ-FOU Jihlava, SHODOU OKOLNOSTÍ Šumperk, KELT GRASS BAND Stránské, FREĎÁCI Zábeštní Lhota, B.P.T. Zlín, KUPODIVU Brno, VĚNEBAND Litomyšl a TEMPO DI VLAK Ostrava.

 Jiří Míža (bluesový kytarista a zpěvák – Stará Ves u Rýmařova) vystoupil na podiu jako host – písničkář, který je mimo jiné známý jako držitel prestižní ceny „Krteček“ ze Zahrady v Náměšti na Hané z roku 2010.

Pavel Aligátor Nenkovský – garant oblastního kola

III. oblastní kolo
Turzovský vrabčiak

18. května 2013
Kulturní dům R.Jašíka, Turzovka

1. místo – COUNTRY LIMIT CLUB
2. místo – DeART
3. místo – WIND
– – – – –
JASOŇ
BB COUNTRY

Odborná porota: Ľubomír Wágner, predseda poroty , Ota Maňák, Jindřich Šrejber, Josef Grim, Zdeněk Stárek.

Cena primátora mesta: Janko Kulich a Kolegium.
Cena sympatie štábu Moravského vrabce: Edo Klena.

 

Finále Karviná

Sobota 15. června 2013
Restaurace Oáza, Karviná-Fryštát

1. místo – ROSSO GNEISS – Bohumín 
2. místo – DeART – Vrútky ( SK)
3. místo – GG AQUSTIC – Bielsko-Biała (PL)
– – – – –

Porota: Zuzana Teichmanová – předseda, Pavel Aligátor Nenkovský, Ota Šejk Maňák, Libor Čenda Cenek, Lubomír Puki Wágner (SK).

CENA DIVÁKA: GG AQUSTIC ( PL).
Nejlepší zpěvačka finále: Jana Gregárková – skupina Rendez-Fou, Jihlava.
Nejlepší zpěvák finále: Tomáš LASO Lasek – skupina Goodwill, Ostrava.

Moderátor: Josef Mlok Grim.

17. ročník – 2012

I. oblastní kolo
Frenštát pod Radhoštěm

31. března 2012
DK Frenštát pod Radhoštěm

1. místo – ZGREDYBILLIES, Polsko
2. místo – ŠPUNT, Přerov
3. místo – REST-IN-TEST, Ostrava
– – – – –

Odborná porota: Ota Maňák, předseda poroty, Tomáš Borovička, Rosťa Hus, Roman Vavřík, Marta Procházková.

II. oblastní kolo
Loštice

Sobota 28. dubna 2012
MKS Loštice

1. místo –  WELCOME DRINK Václavov
2. místo –  R. A. Š. Leština u Ústí nad Labem
3. místo –  VĚNEBAND Litomyšl
– – – – –
NOACO Litovel

První náhradník: Freďáci Zábeštní Lhota-Přerov.

Porota: Předseda poroty: Josef Sandy Nosek., Aleš Quack Kubis, Josef Sandy Nosek, Antonín Schindler, Ota Šejk Maňák,  Pavel Aligátor Nenkovský.

Cena diváka: DRUGA Praha.
Zvláštní cenu starosty města Loštic PhDr. Ctirada Lolka získal VĚNEBAND Litomyšl.

III. oblastní kolo
Turzovský vrabčiak

5. května 2012
Kulturní dům R.Jašíka, Turzovka

1. miesto – BPT – Želechovice nad Dřevnicí
2. miesto – JADA – Martin
3. miesto – OSUDY – Žilina
– – – – –

Odborná porota: Ľubomír Wágner, predseda poroty, Ota Maňák, Zdeněk Stárek, Josef Mlok Grim.

Cena primátora mesta: Miroslava Miškechová.
Cena sympatie štábu Moravského vrabca: Štáb TVT.

PORTA
Interpretačná súťaž: SHZ NANY, OSUDY
Autorská súťaž: Simona Martausová – Považská Bystrica, Kone, Miroslava Miškechová – Považská Bystrica – Teleport

Finále
Karviná

Sobota 16. června 2012
Restaurace Oáza, Karviná-Fryštát

1. místo – ZGREDYBILLIES – rockabilly, Polsko
2. místo – REST-IN-TEST – folk-rock, Ostrava
3. místo – BPT – trampská, Želechovice nad Dřevnicí
– – – – –

Porota: Ota Maňák – předseda, Libor Čenda Cenek, Pavel Aligátor Nenkovský, Apostolis Ben Konstantinidis, Jacek Nawrocki (PL).

Cena diváka: ZGREDYBILLIES, Polsko.
Nejlepší zpěvák: Radek Švejda, skupina R. A. Š., Leština u Ústí nad Labem.
Nejlepší zpěvačka: Irena Poláchová, skupina NOACO, Litovel.

Moderátor: Josef Mlok Grim.

16. ročník – 2011

I. oblastní kolo
Frenštát pod Radhoštěm

5. března 2011
DK Frenštát pod Radhoštěm

1. místo – Rest in test (Ostrava)
2. místo – Dominika (Ostrava)
3. místo – Marod (Ostrava)
– – – – –
Pocity (Brno) – vítěz soutěžní přehlídky “Folkování pod Ondřejníkem”

II. oblastní kolo
Mohelnice

Sobota 19. března 2011
MKS Mohelnice

1. místo – Švédova trojka (Moravský Krumlov)
2. místo – Bluegrass Nova (Vikýřovice)
3. místo – Neomluvená absence (Olomouc)
– – – – –
Arrest (Rýmařov)

Předseda poroty: PhDr. Petr Čechák, Jan Štaigl, Antonín Schindler.

Cena diváka: Pavel Aligátor Nenkovský¨.

III. oblastní kolo
Turzovský vrabčiak

30. dubna 2011
Kulturní dům R.Jašíka, Turzovka

1. místo – Robo Hulej a Spod Budína (Štefanov nad Oravou)
2. místo – Pacipacifik (Zvolen)
3. místo – Grassland (Zvolen)
– – – – –
Kromír (Bohumín)
Špunt (Přerov)

Cena sympatie: Simona Marthausová.
Cena primátora Města Turzovka: Mince vo fontáne (Liptovský Mikuláš).

Finále
Karviná

Sobota 18. června 2011
Restaurace Oáza, Karviná-Fryštát

1. místo – Robo Hulej a Spod Budína (Štefanov nad Oravou)
2. místo – Švédova trojka (Moravský Krumlov)
3. místo – Bluegrass Nova (Vikýřovice)
– – – – –

Nejlepší zpěvák finále: Josef Červeňák (kapela Kromír, Bohumín).
Nejlepší zpěvačka finále: Lucia Pitáková (kapela Robo Hulej a Spod Budína, Štefanov nad Oravou).
Cena diváka: Kromír (Bohumín).

15. ročník – 2010

I. oblastní kolo
Turzovský vrabčiak

20. února 2010
Kulturní dům R.Jašíka, Turzovka

1. místo – EDO KLENA A KLENOTY, Prešov
2. místo – A29, Žilina
3. místo – MINCE VO FONTÁNE, Liptovský Mikuláš
– – – – –
4. místo – SLNOVRAT, Bardejov

Soutěžilo 10 kapel a jednotlivců.

Porota: Ľubomír Wágner, predseda poroty, Ota Maňák, Jindřich Šrejber, Ria Ferčáková.

Cena primátora města: zpěvačka skupiny Mince vo fontáne – IVA KINDRENAYOVÁ
Cena sympatie štábu Moravského vrabce: EDO KLENA

II. oblastní kolo
Frenštát pod Radhoštěm

6. března 2010
DK Frenštát pod Radhoštěm

1. místo – NADARMO, Studénka
2. místo – NENA DARMO, Opava
3. místo – BLUE STONES, Příbram
– – – – –
4. místo (náhradník na postup do finále) – TABÁSKOVA PARTYJA, Jasenná

Porota: Ota Maňák, předseda poroty, Tomáš Borovička, Vladimír Vondráček.

III. oblastní kolo
Mohelnice

Sobota 20. března 2010
MKS Mohelnice

1. místo – ALIBABA Horka nad Moravou
– – – – –
2. až 6. místo bez udání pořadí
DOSTAVNÍK, Borová
GALERIE, Kunčice pod Ondřejníkem
CHRPA, Chrudim
LA MESTA, Bruntál
4 ZDI, Božejov

Odborná porota: Aleš Quack Kubis, předseda poroty, Antonín Schindler, PhDr. Petr Čechák, Ota Šejk Maňák

Cena Českého rozhlasu Olomouc: DOSTAVNÍK.

Finále
Karviná

Sobota 16. června 2010
Kulturní a společenské středisko “Střelnice”, Český Těšín

1. místo – EDO KLENA A KLENOTY, Prešov
2. místo – CHRPA, Chrudim
3. místo – DOSTAVNÍK, Borová
– – – – –

Odborná porota: Pavel Aligátor Nenkovský, předseda poroty, Ota Šejk Maňák, Lubomír Wágner, Libor Čenda Cenek, Janko Kulich.

Cena diváka – LA MESTA, Bruntál.

14. ročník – 2009

I. oblastní kolo
Turzovský vrabčiak

28. února 2009
Kulturní dům R.Jašíka, Turzovka

1. místo – CAFÉ EDIT Bratislava
2. místo – NEZNÁMI Šterusy
3. místo – ZA Skalica
– – – – –
CONNER Polsko
KATEA Hradište
Náhradník: KAMION Trnava

Soutěžilo 14 kapel a jednotlivců.

Ocenění:
Cena primátora města Turzovka – skupina Conner – Polsko
Cena sympatie organizačního štábu Moravského vrabce – udělena Mestskému úradu Turzovka
První dvě skupiny (Café EditNeznámi) postupují do mezinárodního finále festivalu Porta, zástupci štábu Porty v porotě rovněž vybrali 4 texty do autorské soutěže svého festivalu.

 

II. oblastní kolo
Frenštát pod Radhoštěm

7. března 2009
DK Frenštát pod Radhoštěm

1. místo – GOODWILL Ostrava
2. místo – NADARMO Ostrava
3. místo – PTAČOROKO Frýdlant nad Ostravicí

– – – – –
I.C.Q. Frýdek – Místek
RESTAURANT NA KONCI VESMÍRU Rájec- Jestřebí

Soutěžilo 14 skupin.

III. oblastní kolo
Mohelnice

Sobota 4. dubna 2009
MKS Mohelnice

1. místo – ALIBABA Horka nad Moravou
2. místo – BUJABEZA Olomouc
3. místo – QUANTI Minoris Brno

– – – – –
HOT JAZZ ŠŮTRS Přerov
DOJEM Prostějov
DOUBLE CHIN Šternberk
DOSTAVNÍK Borová

Soutěžících kapel: 21

Cenu diváků obdržela skupina RESERVE Bruntál.
Cenu Českého rozhlasu Olomouc získal Jiří Krbeček (ALIBABA) za hru na kytaru.

Jako hosté ihned po skončení soutěže vystoupili písničkáři Zdeněk Hamřík z Mohelnice a Petr Rímský z Prahy.

Finále
Karviná

Sobota 18. dubna 2009
Kulturní a společenské středisko “Střelnice”, Český Těšín

1. místo – QUANTI MINORIS Brno
2. místo – HOT JAZZ ŠŮTRS Přerov
3. místo – GOODWILL Ostrava

– – – – –

Další ocenění:
1) Cena za nejlepší instrumentální výkon – Zdeněk Němeček (Quanti Minoris)
2) Cena pro nejlepšího zpěváka finále – Luboš Vaňka ( I.C.Q.)
3) Cena pro nejlepší zpěvačku finále – “foukací harmonika” – Laco Beňadík (Hot Jazz Šůtrs)
4) Cena starosty města Český Těšín: skupina moderní country Conner (PL)

Porota: Ota Šejk Maňák, Josef Sandy Nosek , Aleš Quack Kubis, Libor Čenda Cenek, Janko Janči Kulich ( SK)

Soutěžící skupiny: Dojem – Nadarmo – Ptačoroko – Restaurant na konci vesmíru – Dostavník – Za (Sk) – Neznámi (SK) – Kamion (SK) – Conner (PL) – Bujabeza – I.C.Q. – Hot Jazz Šůtrs – Alibaba – Goodwill – Quanti Minoris

Moderátor: Josef Mlok Grim.

13. ročník – 2008

I. oblastní kolo
Turzovský vrabčiak

23. února 2008
KASS Turzovka

1. místo – TEE PEE (Čadca)
2. místo – 3 DRIVE (Žilina)
3. místo – A 29 (Žilina)
– – – – –
COUNTRY CASINO (Prešov)
Náhradník: DIVOZEL (Košice)

CENA primátora města za nejlepší instrumentální výkon: Jan Sikora, kytarista skupiny 3 DRIVE
„CENA SYMPATIE organizačního štábu MV“: organizační štáb Turzovského vrabčiaka

Porota: Lubomír Wágner – předseda, Ota Maňák, Stanislav Feruga

Fotogalerie – Turzovka 2008

II. oblastní kolo
Frenštát pod Radhoštěm

1. března 2008
DK Frenštát pod Radhoštěm

1. místo – ARCCUS (Bratislava, SK)
2. místo – AKUSTIK RAUŠ (Valašské Meziříčí)
3. místo – ŠAJTAR (Ostrava)
– – – – –
ORBUS (Svätý Jur, SK)

Porota: Ota Maňák, Zdeněk Vítek, Jaroslav Bazel, Ladislav Vondráček, Petr Strahal
Soutěžilo 8 skupin.

III. oblastní kolo
Mohelnice

Sobota 15. března 2008
MKS Mohelnice

1. místo – NEOMLUVENÁ ABSENCE (Dolany)
2. místo – ALIBABA (Horka nad Moravou)
3. místo – KOSTI (Prostějov), ZBOŘEC (Šumperk)
– – – – –
ŠPUNT (Přerov)
VI. LA MESTA (Bruntál)
Další pro případný postup: NOACO (Litovel)

Vítěz ceny diváků: HUBERTUS (Uničov)

Složení odborné poroty: PhDr. Petr Čechák – předseda, Aleš Kvak Kubis, Antonín Schindler.
Soutěžících kapel: 17

Fotogalerie Mohelnice 2008

IV. oblastní kolo
Český Těšín

Sobota 5. dubna 2008
Jazz klub Střelnice

1. místo – DOBRÁ POLOHA (Ostrava)
2. místo – KRYSTAL (Ostrava)
3. místo – 4ZDI (Pelhřimov)
– – – – –
DOJEM (Prostějov)
GOODWILL (Ostrava)
WHISKEY RIVER (Polsko)

Nejlepší vokalistka Zuzana Holubová (4ZDI)
Nejlepší instrumentalista František Karlický (PTAČOROKO – dobro, mandolína)

Porota: Ota Maňák, Libor Cenek, Alena Kabelíková
Soutěžících kapel: 13.

Fotogalerie Český Těšín 2008

Finále
Karviná

Sobota 19. dubna 2008
Městský dům kultury, Karviná

1. místo – DOBRÁ POLOHA (Ostrava)
2. místo – DOJEM (Prostějov)
3. místo – ALIBABA (Horka nad Moravou)
– – – – –

Cena primátora statutárního města Karviná: ŠAJTAR (Ostrava )

Ceny odborné poroty:
1) „Nejlepší zpěvák finále Moravského vrabce 2008“ – Antoni Kreis – Whisky River (PL)
2) “Nejlepší zpěvačka finále Moravského vrabce 2008“ – Martina Cvachová – A29 (SK)

Odborná porota: Jiří moravský Brabec, Libor Čenda Cenek, Ota Šejk Maňák, Aleš Kvak Kubis, Janko Kulich (SK).

Hostující skupina: BRIDGE (Karviná).

12. ročník – 2007

I. oblastní kolo
Turzovský vrabčiak

24. února 2007
Kulturní dům města Turzovka

1. místo – Karpatské horké (Svätý Jur)
2. místo- Turkovci (Dolné Vestenice)
3. místo- Pathetic Hypermarket Band (Bratislava)
– – – – –
Cestujúci (Bratislava)
Irish Rose (Košice)

Náhradníci
Tee – Pee (Čadca)

Cena Primátora: Malý Princ (Prešov)
Cena sympatie organizátorov Moravského vrabca: Moonlight (Čadca)

Fotogalerie TURZOVSKÝ VRABČIAK 2007

II. oblastní kolo
Karviná

Sobota 3. března 2007
MDK Karviná – Nové město

1. místo – Alešanka (Český Těšín)
2. místo – Divozel (Košice)
3. místo – Nestíháme (Praha)
– – – – –
Alibaba (Horka na Moravě)
The Trace (Polsko)

Fotogalerie Karviná 2007

II. oblastní kolo
Frenštát pod Radhoštěm

3. března 2007
DK Frenštát pod Radhoštěm

1. místo – Špunt (Přerov)
2. místo – Ptačoroko (Frýdlant nad Ostravicí)
3. místo – Akustik Rauš (Zašová)
– – – – –
Vrkoč (Vsetín)

IV. oblastní kolo
Mohelnice

Sobota 17. března 2007
MKS Mohelnice

1. místo – Epy De Mye (Jihlava)
2. místo – Barevný Den — Unplugged (Šternberk)
3. místo – Chat Botté (Olomouc)
– – – – –
Dojem (Prostějov)
Fantajm (Olomouc)
Klipr (Ostrava)

Cena diváka: Hubertus (Uničov)

Fotogalerie Mohelnice 2007

Finále
Karviná

Sobota 21. dubna 2007
Městský dům kultury, Karviná

1. místo – Irish Rose (Košice)
2. místo – Divozel (Košice)
3. místo – Epy De Mye (Jihlava)
– – – – –

Cena primátora města Karviná: Alešanka (Český Těšín)
Cena za mužský vokál: cena udělena dohromady oběma členům skupiny Nestíháme – Jan Řepka + Petr Ovsenák (Praha)
Cena za ženský vokál: zpěvačka skupiny Divozel – Lucka Horňáková (Košice)
Nejlepší instrumentalista: cena udělena dohromady dvěma členkám skupiny Irish Rose – Dušana Mantičková + Katarína Ivasenková (Košice)

Fotografie z finále – Karviná 2007

11. ročník – 2006

I. oblastní kolo
Turzovský vrabčiak

25. února 2006
Kulturní dům města Turzovka

1.místo – DIVOZEL (Košice)
2.místo – NÁHODNÍ POCESTNÍ (Vrútky)
3.místo – KERBEROS (Nová Dubnica)
– – – – –
MALÝ PRINC (Prešov)

Soutěžilo 11 kapel.

Cena diváka: DIVOZEL (Košice)
Cena primátora města: TEE PEE (Čadca)

II. oblastní kolo
Frenštát pod Radhoštěm

4. března 2006
DK Frenštát pod Radhoštěm

1. místo – IRISH ROSE (Košice, SK)
2. místo – HOREČKA (Frenštát p. Rad. )
3. místo – TURKOVCI (Dolne Vestenice, SK)
– – – – –
RABUSSA (Přerov)
TAURUS (Zlín)

III. oblastní kolo
Karviná

Sobota 11. března 2006
MDK Karviná – Nové město

1. místo: MISTŘI A MARKÉTKA (Karviná)
2. místo: 4DOHODY (Ostrava)
3. místo: GOODWILL (Karviná)
– – – – –
RAWA COUNTRY (Katowice, PL)
OBČAS Q (Ostrava)

IV. oblastní kolo
Mohelnice

Sobota 18. března 2006
DK Mohelnice

1.místo: EPY DE MYE (Jihlava)
– – – – –
Postupující bez udání pořadí:
PUPKÁČI (Lipník nad Bečvou)
ALIBABA (Horka nad Moravou)
A.M.ÚLET (Moravičany)
CHAT BOTTÉ (Olomouc)
THE ŠŮTRS (Hranice)
16 STRUN A ŠMYTEC (Šternberk)

Hráli: VESPOL Dolní Újezd, CHAT BOTTÉ Olomouc, DOJEM Prostějov, THE ŠŮTRS Hranice – Přerov – Olomouc- Prostějov, EPYDEMYE Jihlava, C&C BAND Šumperk, KOSTI Prostějov, LA MESTA Bruntál, COKOLIV Litovel, VEJBLOUDI Horní Loděnice, ŠPUNT Přerov, CARETA Křenovice, HUBERTUS Uničov, NOACO Litovel, 16 STRUN A ŠMYTEC Šternberk, ARREST Bruntál, CAMPANULA BLUEGRASS Jeseník, A.M.ÚLET Moravičany, MŮJGRASS Bruntál, ALIBABA Harka nad Moravou, PUPKÁČI Lipník nad Bečvou a KENTAUR Albrechtice.

Zvuk: František Petřík.
Moderátor: MLOK.

Porota: Aleš Kvak Kubis (předseda), Ota Maňák, Antonín Schindler, Milan Vidlička Olomouc.

Finále
Karviná

Sobota ??. dubna 2006
Městský dům kultury, Karviná

1.místo – MISTŘI A MARKÉTKA (Karviná)
2.místo – EPY DE MYE (Jihlava)
3.místo – DIVOZEL (Košice)
– – – – –
Cena primátora: 4DOHODY (Ostravsko-Havířovsko)
Nejlepší zpěvák : Dan Ševčík – 4DOHODY
Nejlepší zpěvačka – Lucka Horňáková – DIVOZEL
Nejlepší instrumentalista – Vladimír Neugebauer – MISTŘI A MARKÉTKA

10. ročník – 2005

I. oblastní kolo
Frenštát pod Radhoštěm

??. ?? 2005
DK Frenštát pod Radhoštěm

1. místo – PRAMENY (Albrechtičky)
2. místo – PAVLA a spol (Frýdek – Místek)
3. místo – K.O. + HOREČKA (Frenštát p. R.)
– – – – –
KOPYTO (Opava)
PTAČOROKO (Frýdlant n. O.)
HRACHOKOUT (Valašské Meziříčí)

II. oblastní kolo
Karviná

Sobota ??. ?? 2005
MDK Karviná – Nové město

1. místo – Alešanka (Český Těšín)
2. místo – Douda Band (Ostrava)
3. místo – Rawa Country (Katowice)
– – – – –
Ofsajd
Turkovci (Slovenská Republika)
Morgána
4Dohody
Vocal Absolut
Prsten

III. oblastní kolo
Mohelnice

Sobota 19.3. 2005
DK Mohelnice

1. PUPKÁČI (Lipník nad Bečvou)
– – – – –
další postupující kapely:
ALIBABA (Horká n. Mor.)
BLUES POWER (Olomouc)
CAMPANULA (Jeseník)
DOMINO (Olomouc)
JM BAND (Šumperk)
16 STRUN A ŠMYTEC (Šternberk)

Z celkového počtu 21 přihlášených kapel nakonec přijelo a soutěžilo 19 skupin: ÚHEL POHLEDU Mohelnice, CHVILKA POEZIE Frýdek – Místek, BLUES POWER Olomouc, OLD BLUES COMPANY Děhylov, F.O.K. Zábřeh, DOJEM Prostějov, KLIKA Sušice, MOLES Malé Hradisko, ČASEM Bruntál, COKOLIV Litovel, JM BAND Šumperk, BLUESBERG Olomouc, VEČERY V JEDNOM Bruntál, CAMPANULA Jeseník, ALIBABA Horka nad Moravou, 16 STRUN A ŠMYTEC Šternberk, MŮJGRASS Bruntál, PUPKÁČI Lipník nad Bečvou a DOMINO Olomouc.

Divácké hlasování:
1.      KLIKA Sušice
2.      F.O.K. Zábřeh
3.      16 STRUN A ŠMYTEC Šternberk

Porota: Jirka Moravský Brabec (předseda), Ota Šejk Maňák (Sluníčko Bohumín), Antonín Schindler (ČR Olomouc), Josef Sandy Nosek (Babí léto Šternberk).

Finále Karviná

 

Sobota ??. dubna 2006
Městský dům kultury, Karviná

1. místo – ALEŠANKA (Český Těšín)
2. místo – PUPKÁČI (Lipník nad Bečvou)
3. místo – DOUDA BAND (Ostrava)

Další ocenění:
Cena Českého rozhlasu Ostrava (dva nahrávací dny zdarma): Alešanka
Cena primátora města KarvináRawa Country – Katowice
Nejlepší zpěvák fináleŠtefan Baran – Alešanka
Nejlepší zpěvačka fináleTamara Czudek – Alešanka
Cena pro nejlepšího instrumentalistuduo Vítek Hanulík a Kája Začal (bluegrassová skupina Campanula Jeseník)

Řád Vrabce Velkomoravského“ (recesně pojaté keramické ocenění za pomoc při organizaci a vlastním průběhu jednotlivých ročníků soutěže):
1) Český rozhlas Ostrava
2) Skupina Douda Band (Ostrava)

9. ročník – 2004

I. oblastní kolo
Frenštát pod Radhoštěm

6. března 2004
DK Frenštát pod Radhoštěm

1. KAJKERY
2. HRDZA
3. PTAČOROKO
– – – – –
4. Rasťo Novotný s kapelou
5. HOREČKA

Porota: Jiří moravský Brabec, Helena Bretfeldová, Ota Maňák.
Soutěžilo 14 kapel.

II. oblastní kolo
Karviná

Sobota 27. března 2004
MDK Karviná – Nové město

1. místo DOUDA BAND
2. místo MORGÁNA
3. místo KŘENI
– – – – –
VOCAL ABSOLUT
4DOHODY
DAWN
CELTIC CROSS

Porota: Jiří Pospíšil, Jiří Brabec, Ota Maňák, Libor Čenda Cenek a Alena Kabelíková.
Soutěžilo 16 kapel.

III. oblastní kolo
Mohelnice

Sobota 3. dubna 2004
MKS Mohelnice

1. místo: BLUES ANGELES – Olomouc
2. místo: DOMINO – Olomouc
3. místo: VRÁNA – Olomouc
– – – – –
RAMPA MUSIC – Šumperk
VEČERY V JEDNOM – Bruntál
ÚHEL POHLEDU – Mohelnice
ALIBABA – Horka nad Moravou
SPONTEO – Ostrava

Porota: Jirka moravský Brabec, Josef Sandy Nosek, Antonín Schindler a PhDr. Petr Čechák
Soutěžilo 21 kapel.

Čestné uznání poroty: ARREST – Bruntál a TO JE PROBLÉM – Kostelec na Hané.

Výsledky divácké ankety:
1. 16 STRUN A ŠMYTEC (průměrný věk 15 let)
2. ALIBABA Horka nad Moravou
3. THE ŠŮTRS Přerov
4. BG STRINGS Studénka
5. SPONTEO Ostrava

Moderátorem byl dle letité tradice Josef MLOK Grim a perfektní zvuk zabezpečil František Petřík z Dubu nad Moravou .
Vítězové získali pěkné ceny vyrobené tentokrát z perníku.

Finále Karviná

Sobota 24. dubna 2004
Městský dům kultury, Karviná

1. místo – KAJKERY – Frýdek-Místek
2. místo – CELTIC CROSS – Ostrava
3. místo – MORGÁNA – Ostrava

Porota: Jiří Pospíšil – předseda, Jiří Brabec, Ota Maňák, Libor Čenda Cenek, Mgr.Lubomír Krobot.
Soutěžilo 18 kapel.

OCENĚNÍ odborné poroty:
1) Cena pro nejlepšího instrumentalistu finále:  Tomáš Šindlář – hráč na percuse ostravské skupiny Morgána – cenu věnoval Country klub Alabama Karviná.
2) Cena pro nejlepšího zpěváka finále : Aleš Kvak Kubis – olomoucká skupina Domino – věnovala agentura Agrimona Karviná.
3) Cena pro nejlepší zpěvačku finále: Veronika Rabadová – prešovská skupina Hrdza – věnovala agentura Agrimona Karviná.
4) Zvláštní cena pro objev Moravského vrabce: ostravská skupina Celtic Cross – věnoval Pavel Aligátor Nenkovský, organizátor oblastního kola MV v Mohelnici.

Cena primátora města Karviná: prešovská folková skupina Hrdza

„Řád Vrabce velkomoravského“ – ocenění organizačního štábu pro jednotlivce i party lidí, kteří se zasloužili o rozvoj této soutěžní akce:
1) Mgr.Antonín Petráš – primátor Statutárního města Karviná
2) Miroslav Hrdlička – ředitel MKZ Jeseník

Hostem finále byl slovenský old time band FUNNY FELLOWS, který vystoupil v MěDK po skončení jeho soutěžní části.
Po vyhlášení výsledků se konal hudební sejšn v Country clubu Alabama za doprovodu hodonínské country skupiny COUNTRIO.

Hlavní pořadatel akce: Statutární město Karviná, ve spolupráci s MěDK Karviná
Hlavní sponzor: Technické služby, a.s.Karviná

8. ročník – 2003

I. oblastní kolo
Frenštát pod Radhoštěm

8. března 2003
DK Frenštát pod Radhoštěm

1. FM BAND
2. HLÁSKA
3. KAJKERY
– – – – –
4. místo – Kajkery (Frýdek – Místek)

Porota: Jiří moravský Brabec, Helena Bretfeldová a Jiří DICK Slovík.

II. oblastní kolo
Karviná

Sobota 15. března 2003
MDK Karviná – Nové město

1. místo – Alešanka (Český Těšín)
2. místo – Douda Band (Ostrava)
3. místo – Tempo Di Vlak (Ostrava)
– – – – –
Dante (Havířov)
Krystal (Ostrava)
Mince vo fontáne (Liptovský Mikuláš)
Morgána (Ostrava)
O. K. Tet (Karviná)
Skiblu (Ostrava)
Šajtar (Ostrava)

Porota: Jiří Pospíšil, Jiří Moravský Brabec, Ota Šejk Máňák, Alena Alis Kabelíková a Karina Kája Zatloukalová
Soutěžilo 23 kapel.

III. oblastní kolo
Mohelnice

Sobota 5. dubna 2003
MKS Mohelnice

1. místo: DOMINO Olomouc
2. místo: PUPKÁČI Lipník nad Bečvou
3. místo: SOFT & EASY Olomouc
– – – – –
SPONTEO Ostrava
ABSENCE Olomouc
LA MESTA Bruntál
ALIBABA Horka nad Moravou

Porota: Jirka moravský Brabec, PhDr. Petr Čechák, Josef SANDY Nosek, Ota Maňák, Antonín Schindler.

Cena diváka : SPONTEO Ostrava

Finále Karviná

Sobota 26. dubna 2003
Městský dům kultury, Karviná

1. místo – Alešanka – Český Těšín
2. místo – Douda Band – Ostrava
3. místo – Šajtar – Ostrava

Porota: Jiří Pospíšil, předseda, Jiří Moravský Brabec, Ota Šejk Maňák, Josef Sandy Nosek, Aleš Koutný, Libor Čenda Cenek a Stanislav Feruga.
Soutěžilo 20 kapel.

Dále byli oceněni:
Cena primátora města Karviná: O.K.Tet
Luděk Apač Petroš, houslista skupiny Skiblu za instrumentální výkon obdržel cenu věnovanou Country Clubem Alabama
Tereza Terčová, zpěvačka skupiny Absence a Tamara Czudek, zpěvačka skupiny Alešanka obdržely ceny za vokální projev.

7. ročník – 2002

I. oblastní kolo
Frenštát pod Radhoštěm

9. března 2002
DK Frenštát pod Radhoštěm

 

II. oblastní kolo
Karviná

Sobota 16. března 2002
MDK Karviná – Nové město

1. místo: Křeni (Karviná)
2. místo: Šajtar (Ostrava)
3. místo: Alešanka (Český Těšín)
– – – – –
Tempo di vlak (Ostrava)
Douda Band (Ostrava)
BG Styl (Ostrava)
Potok (Ostrava)
Krystal (Ostrava)

Porota: Jiří Pospíšil, Jiří moravský Brabec, Ota Maňák, Alenka Kabeliková a Jiří Slovík
Soutěžilo 18 kapel.

Zvláštní cena za instrumentální výkon: Ivan Batoušek – bubeník skupiny Douda Band (Ostrava)

Hostem soutěže byla karvinská kapela Benedikta, která na jevišti pokřtila své první CD. To potom, ještě mokré od šampaňského, hodila do hlediště, přimo do rukou šťastného diváka – zachránce. Po skončení vystoupení Benedikty a rozdání cen postupujícím se všichni přesunuli do domu dětí a mládeže Juventus na příjemný session. K tanci hráli Drops z Karviné a v předsáli se s kytarami a bubínky jamovalo ještě dlouho po půlnoci.

III. oblastní kolo
Mohelnice

Sobota 13. dubna 2002
MKS Mohelnice

1. místo – PETR BENDE BAND (Újezd u Rosic)
2. místo – TAVERNA (Prostějov)
3. místo – GRATIS (Olomouc)
– – – – –
4. místo – DOMINO (Velká Bystřice)
5. místo – CALVERAS (Bruntál)
6. místo – BAREVNEJ DEN (Šternberk)

Porota: Petr Čechák, Ríša Melichar, Josef SANDY Nosek, Ota Maňák a Antonín Schindler.

Dále ihned po soutěži jako host vystoupil Vojta Kiďák Tomáško s Ríšou Melicharem z Lokte nad Ohří a po nich ještě šumperská skupina Rampa MusicVojta Kiďák Tomáško dostal od pořadatelů, při příležitosti svých 55. narozenin, čerstvou a voňavou kytici ozdobených medových perníčků.

Na pódiu velkého sálu mohelnického Domu kultury letos vystoupilo celkem 101 muzikantů.
Soutěž uváděl Josef MLOK Grim z Karviné.

Finále Karviná

Sobota 27. dubna 2002
Městský dům kultury, Karviná

1. místo : TEMPO DI VLAK (Ostrava)
2. místo : ALEŠANKA (Český Těšín)
3. místo : DOUDA BAND (Ostrava)

Porota: Jiří Pospíšil, Jiří moravský Brabec, Ota Maňák, Petr Čechák a Jiří Dick Slovík
Soutěžilo 24 kapel včetně jednotlivců a dvojic z “Orlovského špagátu.

Cena starosty města Karviné : ŠAJTAR (Ostrava)
Nejlepší zpěvačka : Alena Marešová – skupina GRATIS (Olomouc)
Nejlepší zpěvák : Jiří Míža – (Stará Ves u Rýmařova)
Cena pro nejužitečnějšího hráče : Petr Hladík – sólová kytara skupiny F-M Band (Frýdek Místek)
Čestné uznání poroty : Ondřej Bláha (Olomouc) – za autorskou tvorbu – texty
Čestné uznání poroty : DUO CUKROVAR (Olomouc) – za autorsko instrumentační výkon

Finále byli přítomni dramaturgové různých festivalů FTC hudby (ZAHRADA Náměšť na Hané, Mohelnický dostavník, Festival Na Pomezí a Jesenický Nugget), kteří zde oslovili kapely, které by rádi viděli a slyšeli na svých festivalech.

6. ročník – 2001

Finále
Orlovský špagát

3. března 2001
Kulturní dům Orlová – Lutyně

Jan Dospiva a Lucie Orálková (Orlová)
David Vysloužil (Frýdek-Místek)
Jiří Míža (Stará Ves u Rýmařova)
– – – – –
Pavel Kantor (Třinec)
René Souček (Frýdek-Místek)

Porota: Ota Maňák, Slávek Heiduk, Luděk Lešnovský a Jiří Kvakin Spáčil.

I. oblastní kolo
Frenštát pod Radhoštěm

17. března 2001
DK Frenštát pod Radhoštěm

1. místo – Cymbelín (Brno-Holešov)
2. místo – Hrozen (Frýdek-Místek)
3. místo – BG String (Studénka)
– – – – –
4. místo – Kajkery (Frýdek – Místek)

Porota: Ota Maňák, Helena Bretfeldová a Jiří Kvakin Spáčil.
Soutěžilo 9 kapel.

II. oblastní kolo
Karviná

Sobota 24. března 2001
MDK Karviná – Nové město

1. místo – SKIBLU (Ostrava)
2. místo – ÚSPĚCH (Ostrava)
3. místo – TEMPO DI VLAK (Ostrava)
– – – – –
ŠAJTAR (Ostrava)
ALEŠANKA (Český Těšín)
KEJKLÍŘI (Karviná)
DOUDA BAND (Ostrava)
BG Styl (Ostrava)
BENEDIKTA (Karviná)

Porota: Jiří Pospíšil, Jiří moravský Brabec, Ota Maňák, Radka Kadličková a Aleš Koutný
Soutěžilo 23 kapel.

III. oblastní kolo
Mohelnice

Sobota 7. dubna 2001
MKS Mohelnice

1. místo – BAREVNEJ DEN (Štemberk)
2. místo – VHS (Přerov)
3. místo – BLUESBERG (Olomouc)
– – – – –
4. místo – PUPKÁČI (Olomouc)

Porota: Aleš Kvaka Kubis, Josef Sandy Nosek, Petr Čechák, Antonín Schindler a Ota Maňák.

Finále
Karviná

Sobota 29. dubna2000
Městský dům kultury, Karviná

1. místo – BG Styl (Ostrava)
2. místo – Benedikta (Karviná)
3. místo – FM Band (Frýdek-Místek)
– – – – –

Porota: Jiří Pospíšil, Jiří moravsky Brabec, Ota Maňák, Petr Čechák, Helena Bretfeldová, Alena Kabelíková, Aleš Kubis.
Soutěžilo 21 kapel.

Dále porota udělila tyto ceny:
– cena pro nejlepšího zpěváka – Pavel Hryzák – FM Band (Frýdek – Místek)
– cena pro nejlepší zpěvačku – trio zpěvaček ze skupiny Klobouk (Hanušovice)

Na Country bále hrály skupiny Holátka a Pytláci, vystoupila taneční skupina STATION.

Poprvé v historii Moravského vrabce byl pořízen Českým rozhlasem Ostrava zvukový záznam s výběrem 19 skladeb finálových skupin. Díky finanční pomoci Městského úřadu Karviná spatřilo světlo světa CD Moravský vrabec 2000.

5. ročník – 2000

Finále
Orlovský špagát

4. března 2000
Kulturní dům Orlová – Lutyně

Jiří Míža (Stará Ves u Rýmařova)
David Vysloužil (Ostrava)
Duo EASY (Ostrava)
– – – – –
Pavel Kantor (Třinec)

Soutěžilo 16 soutěžících.

Ocenění poroty obdrželi Petr Pravda za textovou nápaditost a hudební melodičnost písně “Angrešt” a Tomáš Čotek z Dolní Lutyně.

I. oblastní kolo
Frenštát pod Radhoštěm

18. března 2000
DK Frenštát pod Radhoštěm

1. místo – F-M Band (Frýdek – Místek)
2. místo – BG Strings (Studénka)
3. místo – Hrozen (Frýdek-Místek)
– – – – –
4. místo – Blaf (Jablunkov)

Porota: Ota Maňák, Radka Kadlíčková, Jiří moravský Brabec, Helena Bretfeldová a Zdeněk Tofel.
Soutěžilo 14 kapel.

Jako náhradník pro postup do finále byla vybrána skupina Kalma ze Studénky.

II. oblastní kolo
Karviná

Sobota 25. března 2000
MDK Karviná – Nové město

1. místo – Velký vítr (Ostrava)
2. místo – BG Styl (Ostrava)
3. místo – Starý mlejn (Ostrava)
– – – – –
Calata (Ostrava)
Skiblu (Ostrava)
Prsten (Morava)
Tempo di vlak (Ostrava)
Benedikta (Karvniná)

Porota: Jiří Pospíšil, Jiří moravský Brabec, Ota Maňák, František Wawrzacz, Helena Bretfeldová.
Soutěžilo 23 kapel.

Ocenění poroty:
– zpěvačce skupiny Švábi (Karviná) Katce Haklové za vokální projev
– houslistce Zuzaně Kovaříkové ze skupiny Skiblu (Ostrava) za instrumentální výkon
Janu Dospivovi ze skupiny Okap (Orlová) za text a hudbu písně “Pověst”

III. oblastní kolo
Mohelnice

Sobota 8. dubna 2000
MKS Mohelnice

1. místo – Rampa Music (Šumperk)
2. místo – Drink Band (Mohelnice)
3. místo – Vrána (Lipník nad Bečvou)
– – – – –
4. místo – Barevnej den (Štemberk)
Klobouk (Hanušovice)
Absence (Olomouc)

Porota: Jirka moravský Brabec, Aleš Kubis, Josef Nosek, Petr Čechák, Antonín Schindler.
Soutěžilo 15 kapel.

Cenu diváka opět obdržela skupina Barevnej den (Štemberk).

Finále
Karviná

Sobota 29. dubna2000
Městský dům kultury, Karviná

1. místo – BG Styl (Ostrava)
2. místo – Benedikta (Karviná)
3. místo – FM Band (Frýdek-Místek)
– – – – –

Porota: Jiří Pospíšil, Jiří moravsky Brabec, Ota Maňák, Petr Čechák, Helena Bretfeldová, Alena Kabelíková, Aleš Kubis.
Soutěžilo 21 kapel.

Dále porota udělila tyto ceny:
– cena pro nejlepšího zpěváka – Pavel Hryzák – FM Band (Frýdek – Místek)
– cena pro nejlepší zpěvačku – trio zpěvaček ze skupiny Klobouk (Hanušovice)

Na Country bále hrály skupiny Holátka a Pytláci, vystoupila taneční skupina STATION.

Poprvé v historii Moravského vrabce byl pořízen Českým rozhlasem Ostrava zvukový záznam s výběrem 19 skladeb finálových skupin. Díky finanční pomoci Městského úřadu Karviná spatřilo světlo světa CD Moravský vrabec 2000.

4. ročník – 1999

Finále
Orlovský špagát

6. března 1999
Kulturní dům Orlová

Duo Dokořán (Zlín)
Lucie Orálková a Jan Dospiva (Orlová)
duo EASY (Ostrava)
– – – – –
Víťa Liboška (Ostrava)
Malý volný styl (Ostrava)
Duo Gabreta (Karviná)

Porota: Ota Maňák, Miroslav Kubík, Radka Kadličková, Slávek Hejduk a Josef Mlok Grim.
Soutěžilo 16 soutěžících.

I. oblastní kolo
Frenštát pod Radhoštěm

20. března 1999
DK Frenštát pod Radhoštěm

1. místo – Kajkery (Frýdek-Místek)
2. místo – Blaf (Jablunkov)
3. místo – Albatros (Frenštát pod Radhoštěm)
– – – – –
4.-5. místo – Hrozen (Frýdek-Místek)
4.-5. místo – Sekáči (Frýdek-Místek)

Porota: Jiří moravský Brabec, Ota Maňák, Radka Kadlíčková, Zdeněk Tofel, Helena Bretfeldová.
Soutěžilo 16 kapel.

Čestné uznání poroty patří:
zpěvačce a autorce textu skupiny Berenika Pavle Jirglové
zpěvákovi a zpěvačce z ATA AVY
kytaristce Petře Poláčkové z Golden Dreams.

II. oblastní kolo
Karviná

Sobota 27. března 1999
MDK Karviná – Nové město

1. místo – BG Style (Mokré Lazce)
2. místo – Velký vítr (Ostrava)
3. místo – Benedikta (Karviná)
– – – – –
Prsten (Morava)
Krystal (Ostrava)
Skiblu (Ostrava)
Morgána (Ostrava)

Porota: Jiří Pospíšil, Ota Maňák, Franta Wawrzacz, Alena Kabelíková, Radek Jelínek, Jiří moravský Brabec.
Soutěžilo 19 kapel.

Uznání poroty dostali za výborný výkon cimbalista skupiny Šajtar Martin Glenar a zpěvák kapely Bluegrass Comeback Jan Sabol.
Cenu starosty za perspektivní výkon dostala mladá kapela Švábi.

III. oblastní kolo
Mohelnice

Sobota 10. dubna 1999
MKS Mohelnice

1. místo – Spirit (Olomouc)
2. místo – Rampa Music (Šumperk)
3. místo – Krajíček-Král (Boskovice)
– – – – –
VHS (Přerov)
A.M.Úlet (Litovel)
Pexeso (Břestek)
Karamela (Háj ve Slezku)
Blue Dogs (Olomouc)

Porota: Jirka moravský Brabec, Aleš Kubis, Josef Nosek, Petr Čechák, Antonín Schindler.
Soutěžilo 25 kapel.

Čestné uznání poroty i cenu diváků obdržela skupina Barevnej den (Štemberk).

Finále
Karviná

Sobota 24. dubna1999
Městský dům kultury, Karviná

1. místo – Spirit (Olomouc)
2. místo – Pexeso (Břestek)
3. místo – Kajkery (Frýdek – Místek)
– – – – –

Odborná porota udělila tyto ceny:
– pro nejlepšího zpěváka: Petr Juřička – Rampa music (Šumper)
– pro nejlepší zpěvačku: Martina Ženožičková – Blue dogs (Olomouc)

Ocenění:
– pro Martina Krajíčka za mandolínu a za obětavost
Sekáčům (Frýdek-Místek) za obětavost, se kterou přijeli v tak pro ně významný den
Petru Hubaczovi z kapely Prsten (Morava) za skladbu Štěstí mé, smutek můj

Cenu starosty města Karviné získala skupina BENEDIKTA.

3. ročník – 1998

I. oblastní kolo
Orlovský špagát

7. března 1998
Kulturní dům Orlová

Jan Žaboch (Vsetín)
Slávek Heiduk (Ludgeřovice)
Jan Dospiva (Orlová)
– – – – –
Radim Duda (Ostrava)
duo Rakberry (Ostrava)
duo Gabreta (Karviná)

V tomto roce poprvé soutěžili jednotlivci a dua ve dvou postupových a finálovém kole Orlovského špagátu, jako součásti Moravského vrabce.

II. oblastní kolo
Frenštát pod Radhoštěm

Sobota 21. března 1998
DK Frenštát pod Radhoštěm

1. místo – Tomáš Kočko
2. místo – duo Horečka
3. místo – Kajkery (Frýdek-Místek)
– – – – –

Porota: Jiří moravský Brabec, Ota Maňák, Apostolis Konstantinidis, Zdeněk Tofel a Helena Bretfeldova.
Soutěžilo 13 kapel.

III. oblastní kolo
Karviná

Sobota 28. března 1998
DK Karviná – Nové město

1. místo – Starý mlejn (Ostrava)
2. místo – Pink folk (Havířov)
3. místo – Pouto (Rýmařov)
– – – – –
4. místo – Velký vítr (Ostrava)
4. místo – Čhave Jilestar (Bohumín)
6. místo – Prsten (Morava)
7. místo – A Capella (Karvina)
8. místo – Karvinský výběr (Karviná)
9. místo – BG Style (Ostrava)

Porota: Jiří moravský Brabec, Apostolis Konstantinidis, Ota Maňák a František Wawrzacz.
Soutěžilo 27 kapel.

Zvláštní ceny poroty byly uděleny:
Aleši Zegzulkovi za instrumentální výkon na dobro
Ondrovi Jahodovi (11 let) za celkový hudební projev ve skupině Karlosovy jahody

IV. oblastní kolo
Mohelnice

Sobota 18. dubna 1998
MKS Mohelnice

1. místo – Spirit (Olomouc)
2. místo – Eoghan O’ Reilly & Happy to Meet (Šumperk)
2. místo – Krásná práce (Šumperk)
– – – – –
3. místo – Pexeso (Břestek)
4. místo – Asah (Štemberk)
5. místo – Hunting (Hodonín)
6. místo – Second Band (Šumice)

Porota: Jirka moravský Brabec, Aleš Kubis, Josef Nosek, Petr Čechák a Antonín Schindler
Soutěžilo 22 kapel

Čestné uznání poroty obdržel Pavel Joe Dokoupil za zpěv.
Cenu diváků si odvezla skupina High Lonesome (Šumperk).

Finále
Karviná

Sobota 25. dubna1998
Městský dům kultury, Karviná

1. místo – Tomáš Kočko (Frýdek-Místek)
2. místo – Pink folk (Havířov)
3. místo – BG Styl (Ostrava)
– – – – –
4. místo – A CAPELLA (Karviná)
5. místo – ČHAVE JILESTAR (Bohumín)

Finálová porota: Jiří moravský Brabec, Ota Šejk Maňák, Apostolis Ben Konstantinidis, Josef Sandi Nosek, Radka Kadličková, Franta Wawrzacz
Soutěžilo 23 kapel.

Za mimořádný výkon byli dále oceněni:
Eoghan O’Reilly (Šumperk)
Krásná práce (Šumperk)
Prsten (Ostrava)
Pouto (Rýmařov)
Spirit (Olomouc)
Starý mlejn (Ostrava)

Cenu starosty si odnesla formace Eoghan O’Reilly and Happy to Meat.

Hostem finálového koncertu byla skupina Kamelot z Brna. Celodenní akce byla ukončena country bálem v KD Družba, kde k tanci hrála skupina Tyrkys a předtančení a výuku country tanců si vzala na starost taneční skupina STATION.

2. ročník – 1997

I. oblastní kolo
Karviná

Sobota 22. března 1997
Městský dům kultury, Karviná

1. místo – Starý mlejn (Ostrava)
2. místo – Žízeň (Ostrava)
3. místo – Vrtáci (Český Těšín)
– – – – –
4. místo – Lazaret (Ostrava)
5. místo – Krystal (Ostrava)

Porota ohodnotila skupinu A Capella (Karviná) jako objev Vrabce a za předvedený vokální projev jim umožnila postup do finálového kola.

Složení poroty: Apostolis Konstantinidis, Ota Maňák, Štefan Lukáč, Jirka moravský Brabec, Alena Kabelíková
Soutěžilo 20 kapel.

Za zmínku stojí tradiční country bál, kde jako hosté vystoupili Robert Křesťan s Druhou trávou a americká zpěvačka Phyllis DUNNE, šampionka ve hře na dulcimer a zpěv z roku 1985 a 1986 ze soutěže Woody Guthrie Folk Singing Champion.

II. oblastní kolo
Mohelnice

Sobota 5. dubna 1997
Městské kulturní středisko Mohelnice

1. místo – Modrá půlnoc (Olomouc)
2. místo – Vrána (Olomouc)
3. místo – Lehká noha (Tvarožná)
– – – – –
4. místo – Madalen (Mohelnice)
5. místo – V-xtet (Morava)
6. místo – Pexeso (Břestek)
7. místo – Dřevorubcovy boty (Otrokovice)

Porota ve složení Jirka moravský Brabec, Aleš Kubis, Josef Nosek, Ota Maňák, Petr Čechák.
Soutěžilo 24 skupin.

Uznání poroty získal: Erik Vymazal za výborné provedení písně Valparaiso.
Cenu diváků získala: kapela A.M.Úlet z Moravičan.

III. oblastní kolo
Rožnov p. Radhoštěm

Sobota 12. dubna 1997
První valašský hostinský pivovar

1. místo – Tomáš Kočko a Orchestr (Morava)
2. místo – Hunting (Hodonín)
3. místo – Nugget (Rožnov)
– – – – –
4. místo – duo Easy (Ostrava)
5. – 6. místo – Kajkery (Frýdek-Místek)
5. – 6. místo – Pavel Býma (Frýdlant n. O.)

Porota pod vedením Jirky moravského Brabce vybírala z 21 soutěžících.

Ocenění poroty:
– kapele Ťuky ťuk za píseň Která panenka
– skupině Horečka za bluegrassovou úpravu klasické hudby
– skupině K.H.Mácha za humor, kterého není v hudbě nikdy dost
– Sylvě Soupuchové z kapely Devětsil za instrumentální výkon na housle.

IV. oblastní kolo
Prostějov

Sobota 26. dubna 1997
Kulturní a společenské centrum Prostějov

1. místo – Mošny (Brno)
2. místo – Ivo Cicvárek a přátelé (Brno)
3. místo – The Long (Určice u Prostějova)
– – – – –
4. místo – Trní (Boskovice)
5. místo – Mour (Brno)
6. místo – Louisiana (Hustopeče)
7. místo – Templáři (Moravský Krumlov)

Porota: Jirka moravský Brabec, Hanka Čermáková, Pavel Nenkovský, Ota Maňák, Jarda Blažík.
Soutěžilo 26 jihomoravských kapel, dvojic a jednotlivců.

Uznání odborné poroty získali:
Tomáš Zelený ze skupiny Kosti za pěkné texty
Marie Ospalíková ze skupiny Rošťáci za nadějný a perspektivní vokální výkon.

FINÁLE
Karviná

Sobota 17. května 1997
Městský dům kultury, Karviná

1. místo – Modrá půlnoc (Olomouc)
2. místo – Starý mlejn (Ostrava)
3. místo – Prsten (Morava)
– – – – –
Finálová porota: Apostolis Konstantinidis, Ota Maňák, Josef Nosek, Štefan Lukáč, Aleš Kubis, Alena Kabelíková, Petr Čechák

Ocenění poroty za instrumentální výkon:
– mandolinistovi Martinovi Krajíčkovi z Trní
– basistovi Martinu Adamusovi z Tomáš Kočko a ORCHESTR

Ocenění poroty za texty:
Petru Štípalovi ze skupiny Starý mlejn
Aleši Koutnému za text k písni “Kdo ví” z dua EASY
– Cenu sympatie a zároveň i cenu starosty města Karviná obdržela skupina
A CAPELLA.

1. ročník – 1996

I. oblastní kolo
Havířov

Sobota 2. března 1996
DK P. Bezruče v Havířov

1. místo – Superkožich (Ostrava)
2. místo – Sluníčko (Bohumín)
3. místo – Pink folk (Havířov)
– – – – –
Čhave Jilestar (Bohumín)
FM Band (Frýdek-Místek)
Starý mlejn (Ostrava)
Tokahama (Ostrava)
Vrtáci (Český Těšín)
duo Easy (Ostrava)
Miš maš (Ostrava)
The Sound of Seven (Český Těšín)
Krystal (Ostrava)
Nové lodě (Frýdek-Místek)
Napoprvé (Ostrava)
Cantus (Ostrava)

Ceny poroty obdrželi: zpěvačka Míša Fialová – duo Easy (Ostrava) za vokální projev ve skladbě “Blues” a duo Easy (Ostrava)

II. oblastní kolo
Mohelnice

Sobota 30. března 1996
Městské kulturní středisko Mohelnice

1. místo – Modrá půlnoc (Olomouc)
2. místo – Madalen (Zábřeh na Moravě)
3. místo – Náhoda (Mohelnice)
– – – – –
Pouto (Rýmařov)
Nugget (Rožnov pod Radhoštěm)
Šediváci (Přerov)
A.M.Úlet (Moravičany)
Vrána (Olomouc)
Roman Tesař (Zlín)
Campanula (Jeseník)

Zvláštní uznání poroty obdrželi:
– Erik Vymazal ze skupiny POUTO (Rýmařov) za zpěv
– Martina Ženožičková ze skupiny MODRÁ PULNOC (Olomouc) za zpěv
– Ivan Drážný ze skupiny MODRÁ PULNOC (Olomouc) za hru na kytaru

FINÁLE
Havířov

Sobota 1. června 1996
Havířov

1. místo – Sluníčko (Bohumín)
2. místo – Pink folk (Havířov)
3. místo – Modrá půlnoc (Olomouc)
– – – – –

Uznání odborné poroty:
– Michaela Fialová – duo Easy (Ostrava) – za vokální projev
– Kamila Ševčíková – za vokální projev
– Martina Ženožičková – skupina Modrá půlnoc – za vokální projev
– Přemysl Duda – skupina Superkožich (Ostrava) – za instrumentální výkon na kytaru
– Tibor Molnár – skupina Pink folk (Havířov) – za instrumentální výkon na kytaru
– Václav Kvapil za skladbu “Vzývání modré tužky”

© 1998 - 2018  Václav Jokl & Pavel Aligátor Nenkovský

Rolovat nahoru