Vyberte stránku

I. oblastní kolo
Zábřeh na Moravě

Sobota 8. května 2014
Katolický dům Zábřeh

1. místo –  KUPODIVU Brno
2. místo –  VĚNEBAND Litomyšl
3. místo –  B.P.T. Zlín
– – – – –
CHOROŠI Nelahozeves

Odborná porota: PhDr. Petr Čechák (předseda poroty a člen bývalé vynikající olomoucké kapely Piano), Aleš Quack Kubis (kapelník skupiny Domino – dříve hrál s BG Novou nebo se skupinou Spirit) a Ota Šejk Maňák (kapelník skupiny Sluníčko Bohumín).

Soutěžilo 9 kapel (BEG BIE COUNTRY Šumperk, KAPELALONT Bohumín, FČÍL a TU Nový Jičín, ARREST Bruntál – Rýmařov, MAROD Ostrava, B.P.T. Zlín, CHOROŠI Nelahozeves, KUPODIVU Brno a VĚNEBAND Litomyšl.

Diváckou cenu si po zásluze odvezla kapela MAROD Ostrava.

Nádherně vyřezávanou dřevěnou cenu, kterou po zásluze získala brněnská kapela KUPODIVU, vyrobil muzikant a řezbář v jedné osobě Jirka Krbi Krbeček ze skupiny Alibaba.

O zvuk se výborně postarala parta z agentury DRAGON (Kamil Grygar, Ondra Klemš a Petr Saňák). Vše se konalo za pěkného počasí a v příjemném prostředí zahrady zábřežského Katolického domu. Pořadatel, kterým byl již druhým rokem za sebou Spolek Metoděj Zábřeh s vedoucím zábřežského „kaťáku“ Pepou Klimkem a jeho tým, připravil pro diváky i muzikanty bohaté občerstvení, kde nechyběl např. výborný a tradiční moravský vrabec, gulášek či makrely.

Zpestřením programu Moravského vrabce bylo vystoupení šumperské taneční skupiny „Old country dance“. Tradičním, mediálním partnerem byl i letos Český rozhlas Olomouc, který celou soutěž nahrával a toto bude dále používat ve svých hudebních pořadech.

II. oblastní kolo
Turzovský vrabčiak

17. května 2014
Kulturní dům R.Jašíka, Turzovka

1. místo – PRIDANÁ HODNOTA (folk)
2. místo – REST IN TEST (acoustik rock)
3. místo – DIVOZEL (folk)
– – – – –
WIND (bluegrass)

Porota: Ľubo „Puky“ Wágner Banská Bystrica, Ota „Šejk“ Maňák (Bohumín), Jindřich Šrejber a Zdeněk Stárek.

Cena divákov Turzovského vrabčiaka: PRIDANÁ HODNOTA (folk).
Cena primátora mesta Turzovka: Peter Janků (pesničkár).
Cena sympatie štábu Moravského vrabca: HORANA A SYN (ethno), Jana „Amazonka“ Matzová a Ľubo „Puky“ Wágner.

Učinkovali: Gailard (Liptovský Mikuláš), Divozel (Košice), Rest in Test (Ostrava), Pridaná hodnota a Peter Janku (Chorvátsky Grob), Country Casino (Prešov), Michal Récky (Brezno), Osudy (Žilina) aj s celým fanklubom a Wind (Havířov). Prvý krát atmosféru tejto súťaže okúsili Michal Kvaššay (Žilina), Peter Mates Korčák (Holič), Country kravy (Bánovce nad Bebravou), Horana a syn (Prochot), Plyš (Bratislava).

Finále
Karviná

Sobota 14. června 2014
Restaurace Oáza, Karviná-Fryštát

1. místo – BPT (Zlín)
2. místo – Divozel (SK)
3. místo – Kupodivu (Brno)

– – – – –

Porota: Lubomír Puki Wágner (SK) – předseda, Pavel Aligátor Nenkovský, Ota Šejk Maňák, Libor Čenda Cenek, Aleš Quack Kubis.

Cena diváka: skupina BPT Zlín
Zvláštní ceny poroty:
1) Nejlepší vokalista finálového koncertu: Karel Dave Tetauer, skupina Rest in test (Havířov).
2) Nejlepší vokalistka finálového koncertu: Ladislava Lilly Maníčková, skupina Divozel (SK).

Učinkovali: Marod (Ostrava), Kupodivu (Brno), Rest in test (Havířov), Wind (Havířov), Arrest (Bruntál), BPT (Zlín), Divozel (SK), Pridaná hodnota (SK), Věneband (Litomyšl) a Choroši (Nelahozeves).

Moderátor: Josef Mlok Grim.
Zvukař: Stanislav Stanley Večerka.

 

Rolovat nahoru