Vyberte stránku

Finále
Orlovský špagát

6. března 1999
Kulturní dům Orlová

Duo Dokořán (Zlín)
Lucie Orálková a Jan Dospiva (Orlová)
duo EASY (Ostrava)
– – – – –
Víťa Liboška (Ostrava)
Malý volný styl (Ostrava)
Duo Gabreta (Karviná)

Porota: Ota Maňák, Miroslav Kubík, Radka Kadličková, Slávek Hejduk a Josef Mlok Grim.
Soutěžilo 16 soutěžících.

I. oblastní kolo
Frenštát pod Radhoštěm

20. března 1999
DK Frenštát pod Radhoštěm

1. místo – Kajkery (Frýdek-Místek)
2. místo – Blaf (Jablunkov)
3. místo – Albatros (Frenštát pod Radhoštěm)
– – – – –
4.-5. místo – Hrozen (Frýdek-Místek)
4.-5. místo – Sekáči (Frýdek-Místek)

Porota: Jiří moravský Brabec, Ota Maňák, Radka Kadlíčková, Zdeněk Tofel, Helena Bretfeldová.
Soutěžilo 16 kapel.

Čestné uznání poroty patří:
zpěvačce a autorce textu skupiny Berenika Pavle Jirglové
zpěvákovi a zpěvačce z ATA AVY
kytaristce Petře Poláčkové z Golden Dreams.

II. oblastní kolo
Karviná

Sobota 27. března 1999
MDK Karviná – Nové město

1. místo – BG Style (Mokré Lazce)
2. místo – Velký vítr (Ostrava)
3. místo – Benedikta (Karviná)
– – – – –
Prsten (Morava)
Krystal (Ostrava)
Skiblu (Ostrava)
Morgána (Ostrava)

Porota: Jiří Pospíšil, Ota Maňák, Franta Wawrzacz, Alena Kabelíková, Radek Jelínek, Jiří moravský Brabec.
Soutěžilo 19 kapel.

Uznání poroty dostali za výborný výkon cimbalista skupiny Šajtar Martin Glenar a zpěvák kapely Bluegrass Comeback Jan Sabol.
Cenu starosty za perspektivní výkon dostala mladá kapela Švábi.

III. oblastní kolo
Mohelnice

Sobota 10. dubna 1999
MKS Mohelnice

1. místo – Spirit (Olomouc)
2. místo – Rampa Music (Šumperk)
3. místo – Krajíček-Král (Boskovice)
– – – – –
VHS (Přerov)
A.M.Úlet (Litovel)
Pexeso (Břestek)
Karamela (Háj ve Slezku)
Blue Dogs (Olomouc)

Porota: Jirka moravský Brabec, Aleš Kubis, Josef Nosek, Petr Čechák, Antonín Schindler.
Soutěžilo 25 kapel.

Čestné uznání poroty i cenu diváků obdržela skupina Barevnej den (Štemberk).

Finále
Karviná

Sobota 24. dubna1999
Městský dům kultury, Karviná

1. místo – Spirit (Olomouc)
2. místo – Pexeso (Břestek)
3. místo – Kajkery (Frýdek – Místek)
– – – – –

Odborná porota udělila tyto ceny:
– pro nejlepšího zpěváka: Petr Juřička – Rampa music (Šumper)
– pro nejlepší zpěvačku: Martina Ženožičková – Blue dogs (Olomouc)

Ocenění:
– pro Martina Krajíčka za mandolínu a za obětavost
Sekáčům (Frýdek-Místek) za obětavost, se kterou přijeli v tak pro ně významný den
Petru Hubaczovi z kapely Prsten (Morava) za skladbu Štěstí mé, smutek můj

Cenu starosty města Karviné získala skupina BENEDIKTA.

Rolovat nahoru