Vyberte stránku

I. oblastní kolo
Orlovský špagát

7. března 1998
Kulturní dům Orlová

Jan Žaboch (Vsetín)
Slávek Heiduk (Ludgeřovice)
Jan Dospiva (Orlová)
– – – – –
Radim Duda (Ostrava)
duo Rakberry (Ostrava)
duo Gabreta (Karviná)

V tomto roce poprvé soutěžili jednotlivci a dua ve dvou postupových a finálovém kole Orlovského špagátu, jako součásti Moravského vrabce.

II. oblastní kolo
Frenštát pod Radhoštěm

Sobota 21. března 1998
DK Frenštát pod Radhoštěm

1. místo – Tomáš Kočko
2. místo – duo Horečka
3. místo – Kajkery (Frýdek-Místek)
– – – – –

Porota: Jiří moravský Brabec, Ota Maňák, Apostolis Konstantinidis, Zdeněk Tofel a Helena Bretfeldova.
Soutěžilo 13 kapel.

III. oblastní kolo
Karviná

Sobota 28. března 1998
DK Karviná – Nové město

1. místo – Starý mlejn (Ostrava)
2. místo – Pink folk (Havířov)
3. místo – Pouto (Rýmařov)
– – – – –
4. místo – Velký vítr (Ostrava)
4. místo – Čhave Jilestar (Bohumín)
6. místo – Prsten (Morava)
7. místo – A Capella (Karvina)
8. místo – Karvinský výběr (Karviná)
9. místo – BG Style (Ostrava)

Porota: Jiří moravský Brabec, Apostolis Konstantinidis, Ota Maňák a František Wawrzacz.
Soutěžilo 27 kapel.

Zvláštní ceny poroty byly uděleny:
Aleši Zegzulkovi za instrumentální výkon na dobro
Ondrovi Jahodovi (11 let) za celkový hudební projev ve skupině Karlosovy jahody

IV. oblastní kolo
Mohelnice

Sobota 18. dubna 1998
MKS Mohelnice

1. místo – Spirit (Olomouc)
2. místo – Eoghan O’ Reilly & Happy to Meet (Šumperk)
2. místo – Krásná práce (Šumperk)
– – – – –
3. místo – Pexeso (Břestek)
4. místo – Asah (Štemberk)
5. místo – Hunting (Hodonín)
6. místo – Second Band (Šumice)

Porota: Jirka moravský Brabec, Aleš Kubis, Josef Nosek, Petr Čechák a Antonín Schindler
Soutěžilo 22 kapel

Čestné uznání poroty obdržel Pavel Joe Dokoupil za zpěv.
Cenu diváků si odvezla skupina High Lonesome (Šumperk).

Finále
Karviná

Sobota 25. dubna1998
Městský dům kultury, Karviná

1. místo – Tomáš Kočko (Frýdek-Místek)
2. místo – Pink folk (Havířov)
3. místo – BG Styl (Ostrava)
– – – – –
4. místo – A CAPELLA (Karviná)
5. místo – ČHAVE JILESTAR (Bohumín)

Finálová porota: Jiří moravský Brabec, Ota Šejk Maňák, Apostolis Ben Konstantinidis, Josef Sandi Nosek, Radka Kadličková, Franta Wawrzacz
Soutěžilo 23 kapel.

Za mimořádný výkon byli dále oceněni:
Eoghan O’Reilly (Šumperk)
Krásná práce (Šumperk)
Prsten (Ostrava)
Pouto (Rýmařov)
Spirit (Olomouc)
Starý mlejn (Ostrava)

Cenu starosty si odnesla formace Eoghan O’Reilly and Happy to Meat.

Hostem finálového koncertu byla skupina Kamelot z Brna. Celodenní akce byla ukončena country bálem v KD Družba, kde k tanci hrála skupina Tyrkys a předtančení a výuku country tanců si vzala na starost taneční skupina STATION.

Rolovat nahoru