Vyberte stránku

I. oblastní kolo
Frenštát pod Radhoštěm

9. března 2002
DK Frenštát pod Radhoštěm

 

II. oblastní kolo
Karviná

Sobota 16. března 2002
MDK Karviná – Nové město

1. místo: Křeni (Karviná)
2. místo: Šajtar (Ostrava)
3. místo: Alešanka (Český Těšín)
– – – – –
Tempo di vlak (Ostrava)
Douda Band (Ostrava)
BG Styl (Ostrava)
Potok (Ostrava)
Krystal (Ostrava)

Porota: Jiří Pospíšil, Jiří moravský Brabec, Ota Maňák, Alenka Kabeliková a Jiří Slovík
Soutěžilo 18 kapel.

Zvláštní cena za instrumentální výkon: Ivan Batoušek – bubeník skupiny Douda Band (Ostrava)

Hostem soutěže byla karvinská kapela Benedikta, která na jevišti pokřtila své první CD. To potom, ještě mokré od šampaňského, hodila do hlediště, přimo do rukou šťastného diváka – zachránce. Po skončení vystoupení Benedikty a rozdání cen postupujícím se všichni přesunuli do domu dětí a mládeže Juventus na příjemný session. K tanci hráli Drops z Karviné a v předsáli se s kytarami a bubínky jamovalo ještě dlouho po půlnoci.

III. oblastní kolo
Mohelnice

Sobota 13. dubna 2002
MKS Mohelnice

1. místo – PETR BENDE BAND (Újezd u Rosic)
2. místo – TAVERNA (Prostějov)
3. místo – GRATIS (Olomouc)
– – – – –
4. místo – DOMINO (Velká Bystřice)
5. místo – CALVERAS (Bruntál)
6. místo – BAREVNEJ DEN (Šternberk)

Porota: Petr Čechák, Ríša Melichar, Josef SANDY Nosek, Ota Maňák a Antonín Schindler.

Dále ihned po soutěži jako host vystoupil Vojta Kiďák Tomáško s Ríšou Melicharem z Lokte nad Ohří a po nich ještě šumperská skupina Rampa MusicVojta Kiďák Tomáško dostal od pořadatelů, při příležitosti svých 55. narozenin, čerstvou a voňavou kytici ozdobených medových perníčků.

Na pódiu velkého sálu mohelnického Domu kultury letos vystoupilo celkem 101 muzikantů.
Soutěž uváděl Josef MLOK Grim z Karviné.

Finále Karviná

Sobota 27. dubna 2002
Městský dům kultury, Karviná

1. místo : TEMPO DI VLAK (Ostrava)
2. místo : ALEŠANKA (Český Těšín)
3. místo : DOUDA BAND (Ostrava)

Porota: Jiří Pospíšil, Jiří moravský Brabec, Ota Maňák, Petr Čechák a Jiří Dick Slovík
Soutěžilo 24 kapel včetně jednotlivců a dvojic z “Orlovského špagátu.

Cena starosty města Karviné : ŠAJTAR (Ostrava)
Nejlepší zpěvačka : Alena Marešová – skupina GRATIS (Olomouc)
Nejlepší zpěvák : Jiří Míža – (Stará Ves u Rýmařova)
Cena pro nejužitečnějšího hráče : Petr Hladík – sólová kytara skupiny F-M Band (Frýdek Místek)
Čestné uznání poroty : Ondřej Bláha (Olomouc) – za autorskou tvorbu – texty
Čestné uznání poroty : DUO CUKROVAR (Olomouc) – za autorsko instrumentační výkon

Finále byli přítomni dramaturgové různých festivalů FTC hudby (ZAHRADA Náměšť na Hané, Mohelnický dostavník, Festival Na Pomezí a Jesenický Nugget), kteří zde oslovili kapely, které by rádi viděli a slyšeli na svých festivalech.

Rolovat nahoru