Názory 2008

Alena z Bruntálu

Všem Aligátorům a Aligátorkám a malým i těm nenarozeným „aligátorečkům“ rodiny Nenkovských do Mohelnice. Že prý je to neskutečné dát sluníčko sedmitečné k vánočnímu svátku, smějete se ? To je skvělé, to je účel přání. Šťastné a veselé „POvánoční rozjímání.

Petr Linhart

Rád vzpomínám na slunečné dopolední hraní v neděli 31. srpna 2008 na Mohelnickém dostavníku®, na scéně Rádia Proglas. Ačkoliv jsem vstával ráno v Praze v pekařskou hodinu, únava ze mne brzy spadla a ač raději hraju v hluboké tmě, tak toto byla výjimka vpravdě královská, ještě jednou děkuju tímto všem, kdož byli tehdy v publiku za ten skvělý společný zážitek. A navíc jsem od pana ředitele Martina Holíka obdržel cenu Radia Proglas „Za krásu slova“, které si velmi vážím. Vše je zachyceno na fotografiích Martiny Paukertové a Jiřího George Toboly na mých webových stránkách www.petrlinhart.cz

Mgr. Jana Konečná – Krajský úřad Olomouckého kraje – Odbor kultury a památkové péče Olomouc

Krásné prostředí, výborná hudba, skvělá atmosféra, publikum a vynikající organizace – to byl Mohelnický dostavník® 2008. Na něm člověk zapomene, zda má 15 nebo 75 let. Můžeme si jen všichni přát, aby panu Nenkovskému vydržel elán a hlavně chuť pořádat tuto vynikající akci. Doufám, že se všichni potkáme na jubilejním ročníku v příštím roce.

plk. JUDr. Josef Drábek – ředitel Policie ČR Šumperk

Zdařilý „Dostavník“.
Rád bych touto cestou poděkoval za velmi zdařilou akci, na které je znát již dlouhodobost organizování tohoto podniku a to nejen z hlediska kulturního, ale také z hlediska ryze profesionálního zajištění bezpečného průběhu de facto bez mimořádných nepříjemných událostí. Z pozice Policie České republiky okresního ředitelství Šumperk hodnotíme 34. ročník Mohelnického dostavníku® nadstandardně, neboť nedošlo v jeho průběhu ke spáchání žádného trestného činu ani k narušení veřejného pořádku. Toto je velmi dobrá vizitka všech organizátorů a proto bych chtěl touto cestou vám všem poděkovat za bezchybný průběh zmíněné akce a popřát hodně zdaru v organizování dalších ročníků.

Lukáš, DO VĚTRU

Jak přicházejí studené podzimní dny, tak čím dál častěji vzpomínáme na léto, dobu festivalů. Krásnou tečkou letních koncertů bylo pro nás vystoupení na Mohelnickém dostavníku, který si drží velmi přátelskou a pohodovou atmosféru.
Moc děkujeme za pozvání a s přáním všeho dobrého se těšíme někdy někde na shledanou.

Ing. Zdeněk Jirásko – starosta města

Konec prázdnin, město Mohelnice a hezké písničky – to jsou aspekty,které se dají shrnout do dvou slov – Mohelnický dostavník. Za 34. let existence tohoto festivalu se událo mnoho – změnilo se město, změnil se hudební výraz kapel, změnila se organizace, změnili se diváci. Co však zůstalo jsou zážitky, pro které do našeho města posluchači jezdí a které si z festivalu odvážejí a samozřejmě vždy přátelská a kamarádská atmosféra, která každoročně tento festival provází. Za vším se samozřejmě skrývá tvrdá práce, především Pavla Nenkovského a jeho organizačního týmu, ale i úzká spolupráce našeho města a v neposlední řadě podpora všech sponzorů, bez jejichž prostředků by se Mohelnický dostavník jen těžko uskutečnil. Myslím, že 34. ročník dopadl skvěle, záštitu nad ním měl nejen hejtman Olomouckého kraje RNDr. Ivan Kosatík, ale i Sv.Petr a že nezbývá, než se těšit na ten příští, již 35.

Evča – Zdounky

Milý Aligátore.
Srdečně zdravím z Kroměřížska a zároveň chci poděkovat za další ročník skvělého „Mohelničáku“. Jezdím na něj už 13 let (vynechala jsem jen 2x) a můj rok narození se shoduje s rokem narození tvého festiválku. Moc mi přirostl k srdci a už se těším na ten příští ! Držím pěsti ať se ti stále vše daří. Ahoj.

Tempo di vlak

Mohelničák letos vyšel opravdu skvěle…

Laďa z Bílovic od Hradišťa (Uherského)

„Ti věřící mně ale dneska ráno dali… “ …..“A to je tady tak každý rok…“
Ahoj.
Tož tento útržek rozhovoru sem zaslechl při cestě na zadní lůku po skončení Dostavníku. Trochu „smutnosouhlasně“ sem vduchu přikývl. Spali sme s kamošem po pár letech na oné lůce, a když mě v nedělu o půl sedmé zaduněly žebra ve spacáku ve stanu na druhé straně lůky po tom, co umělec bůchl do bubnu, přišlo ně to trochu moc. Hlášky, které sa pak ozývaly ze sůsedních stanů sa sem nehodíja psat. Takové bedny, co byly při mši, nemajů ani u nás v Bílovicách na bigbítě, a to tam nadělajů také pěkného kraválu. A tak když otec Holík při mši mlůvil o tom, že není jednoduché říkat nepříjemné věci lidem, na kterých nám záleží, napadlo mě, že asi ani příjemné věci není dobré říkat až tak moc nahlas. Po takovém budíčku sa k nám asi moc nových křesťanů nepřidalo. Myslím, že by zvuk stačil enom pro kněze, a schóla by to uspívala aj bez elektriky. Aspoň bysme sa natlačili blíž k oltářu. A kdyby bývala dostavníková mša „tichá“, asi by to taky nebylo na újmu Božích milostí. A aj do televize by sa snáď taková hodila. Tož totok mě tak na závěr Dostavníku rýplo pod žebra. Neberte to, prosím, ve zlém. Je to můj postřeh. Ináč nám bylo na Dostavníku strašně faň.
Moc a moc díky za to, že sa sním pořád staráte !!! Tak dožijem-li „…zase se sejdem…“. Ať sa daří!!!
P.S.: Taky moc díky hasičom za chleba s máslem a tvarůškama. Majů moc pěkné auto. Bílovští by záviděli.

Jarmila Šuláková – Vsetín

Milý Pavle Nenkovský.
Velikánský dík, za poslaný balík, za hlteček slivovice. Je hrůza, když stará baba, ztrácá lehce nohavice. Toho Boh dá nebude, nestane sa více. V nastálém tom zmatku v malej šatně Mohelnice, zapomněla MISS KRÁLOVNA svoje černé nohavice. Buďte zdrávi přátelé, zasílám Vám ščípanú, do tak roka už sa těším u Vás, zas nazhledanů.

Petr, HUKL

Rád bych Vám ještě jednou poděkoval za vytvořené zázemí, dobrý zvuk a milé přijetí.

Petr Linhart

Ahoj milý kamaráde Pavle.
Dojel jsem dobře a stále rád na Dostavník vzpomínám, moc se mi tam líbilo a byla tam opravdu mimořádná atmosféra !!!

Radek Novák – Pouta & Modrá kref

Ahoj Pavle,
Nestihli jsme se s Tebou pořádně rozloučit tak tedy alespoň takto – ještě jednou moc díky za pozvání. Z toho našeho vystoupení v sobotu dopoledně jsem měl zprvu trochu strach, přece jen to nebylo úplně standardní vystoupení. Ale muzikanti z toho byli nadšení a lidem se to, alespoň podle ohlasů poté, taky líbilo. Obrovskou poklonu si zasloutí Franta Petřík !!! Je to bezesporu jeden ze zvukařů na které je vždy a za všech okolností spolehnutí. Každopádně jsme si užili Dostavník opět plnými doušky po všech stránkách. Tak doufám, že i Tobě zůstaly z letošního ročníku především příjemné pocity a zážitky. Mimo to mi to ale nedá poslát v příloze fotky podle mého názoru nejmladšího letošního návštěvníka Mohelnického Dostavníku. Tímto taky děkuji z ubytování v motelu pro Šárku a malého Kryštofa. Narodil se 2. srpna a v Mohelnici tedy slavil 28. den. A úplně v pohodě… Měj se pěkně, užij si babí léto a pokud bys cokoli potřeboval, včetně čehokoli co s hraním a muzikou nemusí souviset, určitě se ozvi. Hodně štěstí.

Radim a Sunny Side

Ahoj Aligátore, ještě jednou moc díky za pozvání na skvělý festival, na který jezdíme inu už 18 let (počítali jsme to s bráchou).
Vím je to nic proti ročníku festivalu který organizuješ a tak aspoň za mě díky. Mohelničák mám ze všech fesťáků nejraději.

Pavel – Kroměříž

Díky za krásně prožitý 34. Mohelnický dostavník. Již se těším na další ! Přeji Vám hodně zdraví a Božího požehnání.

Libor z Uherského Brodu

Posílám pozdrav do Mohelnice a zároveň chci poděkovat určitě nejen za sebe s rodinou,ale i ostatní návštěvníky ,,Mohelničáku“ za příjemně strávené 4 dny na 34.ročníku festivalu.Vše perfektně klaplo včetně počasí, což je pro pohodu taky hodně důležité.Osobně dík i za zajištění autobusu z bouzovského koncertu zpět do Mohelnice. Po 3 letech jsme se na Mohelnický dostavník velmi těšili a opravdu si ho užili. Nemám jedinou kritickou připomínku k čemukoli,dokonce i kuřáků v hledišti řekl bych ubylo. Co se mi na rozdíl od jiných festivalů na Mohelnici mimo jiné líbí, je čistota v areálu i ve stanovém lese po celou dobu konání. Na většině festivalů je vše zasypáno kelímky, kde se člověk podívá.Když se prostě chce, tak to jde .Loni jsme se byli podívat na Country Loděnici v Piešťanech a po skončení posledního Čechomoru byl na areál žalostný pohled. Takový ,,brajgl“ po odchodu diváků se na folkových festivalech moc nevidí. Ale jinak to bylo taky v pohodě. Mohelnický dostavník je však jen jeden a je to dle mého názoru nejlepší festival, který se u nás koná a rád se sem vracíme, teď už i s dětma. Dříve jsme jezdili každý rok pravidelně a snad už to tak zase zůstane. Takže Aligátore díky moc Tobě, ženě i všem, kteří se na pořádání podílí a do budoucna přeju hodně zdraví a zdaru při přípravě dalších ročníků.

Linda – Kroměříž

Děkuji za překrásný zážitek, mám zas dlouho na co vzpomínat. Ať se daří ještě dlouhou dobu připravovat radost druhým !!!

Pagáč – VODOPÁD

Ahoj Aligátor. V prvom rade chcem poďakovať za pozvanie na 34. Mohelnický dostavník®. Atmosféra bola perfektná ako vždy , odniesli sme si len tie najlepšie Spomienky, myslím, že aj ľudia boli spokojní, máme 2 pozvania do Prahy a Českého Těšína , akcia bola pre nás veľmi úspešná.

Radek

Přeji krásné, brzké ráno „Aligátore“,
Před více než třinácti hodinami skončil 34. Mohelnický dostavník. Dostavník, který každý rok končí léto, které je symbolem největší síly a „ohlašuje“ příchod období, které předznamenává nadcházející zimu, kterou já osobně nemusím, a s ní pak i čas vánoční. Mohelnický dostavní je pro mě velmi velkou srdeční záležitostí a je také jediný, kterému se, až na velmi závažné vyjímky, podřízuje vše. Nevím už, kolikrát jsem na Dostavníku byl a věř mi, že jich nebylo málo (možná i více jak 30, protože už i můj táta na něj rád chodil), a vždy, když ten jeden končí, těším se už na ten další. Dlouhá léta jsem si neuvědomoval, co je to za „dřinu“ dát dohromady všechna kolečka tak, aby do sebe zapadla a účastníci dostavníku byli spokojeni. Nedávno se mi naskytla možnost nahlédnout do zákulisí organizování nesrovnatelně menší akce trošku jiného ražení, ale stejného, co se týká potřeby spolupráce se sponzory. Teprve tehdy jsem si uvědomil, kolik práce a schopností stojí za Dostavníkem. Chci proto poděkovat Tobě i všem, kteří ze přípravou Dostavníku stojí, nejen jménem svým, ale i jménem všech kamarádů, kteří na Dostavník chodí nebo jezdí za krásou hudby, textů a za novými nezapomenutelnými zážitky. Přiznám se, že vlastním fotoaparát i videokameru, ale nikdy jsem je nepoužil, protože mám svůj archiv, který mi nikdo nemůže odcizit, kromě dvou – sklerozy a smrti. Jediný nosič, vyjma koupených CD, který si rád domů nosím jsou Timesy, protože mě pravidelně zajímá osmisměrka. Letost byla velmi smutná a k jejímu vyluštění postačoval nádherný recitál Nezmarů. Tajenka zní : „Prázdný sud nejvíce duní.“ Smutná je proto, že, bohužel, odráží realitu dnešního života, kterou alespoň na jeden prodloužený víkend překryjí tóny Dostavníku. Stále více prázdných sudů duní a čím více duní, tím více je to lidem jedno.
Proto přeji Tobě i všem těm, kteří se na Dostavníku spolupodílejí, aby potkali co nejméně dunících sudů a všem pak přeji, aby tak jako letos, se i příští rok sešli a nechali se unášet tóny písní.
P. S.
Vím, že dle Timesů měla být tajenka poslána na lístku se zpětnou adresou, aby mohla být slosována, ale je mým přáním, aby se tak nestalo. Nejen že nemám v losech štěstí a spoléhám se na vlastní síly, ale navíc, ať si výhry užije jiný, já stějně i se svojí rodinkou na příští Dostavník příjdu i bez výhry.
Jen jednu připomínku – ve slovech, která se měla vyškrtat byl jeden šotek, a to : …ALIGÁTOR, CELTIC, VROSS, CENA, …

Hanka – projektová manažerka

Dovolte mi poděkovat Vám za příjemnou spolupráci v rámci letošního ročníku Mohelnického dostavníku. Jsme velmi rádi, že náš portál SEVERNÍ MORAVA (www.severni-morava.cz) mohl být opět partnerem této akce a budeme potěšeni, když se na nás obrátíte i během příprav dalších ročníků či při organizaci jiných akcí.

Zuzana Lyachová

Ahoj kamaráde Aligátore,
nejsem žádný spisovatel ani dopisovatel, ale musím Ti a kolektivu organizátorům moc poděkovat. Hlavně za Jarmilku Šulákovou. Je to neuvěřitelná dáma a s tou Miss to byl úžasný nápad. Umí rozdávat pozitivní energii a člověka přimět k přemýšlení. A toto poznat nám umožňuje právě Dostavník. Tentokrát se na nás smálo i sluníčko. Takže jsme neměli jen slunce v duši, ale i nad hlavou. Bylo to moc krásné (jako vždycky) a za to mooooooc dík. Za rok se zase sejdem.

Jirka a folková kapela HRNEK

Pavle Zdravím Tě. Chci ti poděkovat za krásný Mohelnický dostavník. Velmi dobře vypracovaná dramaturgie festivalu byla moc fajn. Já osobně jsem se navíc potkal na festivalu i s lidmi, se kterými se nevidím tak často. Děkuji ti i za to, že jsme se mohli zúčastnit aktivně jako kapela páteční soutěže, o to více jsme byli rádi za 2 divácké místo. Pokud by to šlo, rádi bysme se zúčastnili i příští rok, třeba v nějakém tom recitálku. Díky Ti ještě jednou za vše a ahoj!

Pavel z Loštic

DÍKY, PAVLE !
„To nám to uteklo, uteklo“ ! – připomínal nám v průběhu sobotního dne svou hantýrkou Lojzík Vémolů, který k Dostavníku neodmyslitelně patří. Jsem vrátivší, plný dojmů z 34. Mohelnického dostavníku®.
Něco jsme již zrekapitulovali a rezonance budou postupně pokračovat. Pavle, díky ! V první řade za situování koncertu jubilujících Nezmarů do loštického kostelíka. Ohlasy jsou úžasně pozitivní. Atmosféru v kostele sv. Prokopa nelze popsat, je třeba ji prožít …Tobě a celému pořadatelskému týmu velké díky za perfektné zvládnutí náročného programu a organizace. Námaha s tím vším spojena přinesla a věřím, že bude přinášet dobré ovoce pro mezilidské vztahy. Ty jsou vlastně nejdůležitější. Kdyby si lidi obětavě nepomáhali, tak by se toho pěkného ve světě moc nestalo. Oběť je projevem lásky a poctivého přátelství. Díky Bohu za dobré počasí, hudebníkům za mistrovské muzicírování a návštěvníkům festivalu za krásnou účast. Tobě kamaráde a tvé nejbližší rodině přeji zasloužený relax ! A propos: No to se ví, zase se sejdem!

Víťa Troníček, Marien

Ahoj Aligátore,
Píšu, abych Ti za všechny z Marien moc poděkoval za báječný zážitek, kterým se pro nás Mohelnický dostavník opět stal. Ať už ten páteční večer na pódiu, následný session za pódiem až do sobotního rána a nakonec ten táborák – nádhera. Měli jsme úžasné reakce na vystoupení, opravdu to pro nás bylo moc příjemné zakončení léta. Věřím, že jsme diváky nezklamali a že jsme taky trochu přispěli k tomu, aby se jim na Dostavníku líbilo. Osobně jsem moc rád, že se Dostavníku drží kouzlo, které pamatuji z roku 1993, kdy jsme soutěžili s Poupaty a které mě rok od roku nepřestává přesvědčovat o tom, že do Mohelnice jezdí zcela vyjímečná sorta diváků, způsobujících jedinečnou atmosféru, která už se na jiných festivalech v takové míře nevyskytuje. Opět a znovu mnohokrát děkujeme a uchováváme Dostavník jako hlubokou srdeční záležitost. Kdykoliv bychom se Ti v budoucnu hodili kamkoliv do dramaturgie, bude nám ctí, stejně tak se, prosím, na nás důvěrou kdykoliv obrať, kdybys měl pocit, že Ti můžeme být s čímkoliv nápomocni.
Ať se daří a těším se na setkání. Moc díky a pozdravuj všechny kolem sebe.

Martin Holík

Milý Pavle, svýma očima vidím letošní Dostavník jako jeden z nejlepších, nejpříjemnějších.Děkuji za vše, sám jsem tam načerpal odpočinek svého druhu – léčbu hudbou. Moc hezká prázdninová tečka. Celý tým, zvláště Marcelu, Marťu i Pavlu s Laďou moc zdravím a žehnám.

Milan Paseka Kojetín

Ahoj Aligátore. Byl jsem na 31. Mohelnickém dostavníku dostavníku, poprvé, vůbec jsem nevěděl, že něco tak fantastického existuje, ty lidi kolem, usměvavý, nikde žádné rvačky, všude sama pohoda, skvělá muzika – no prostě super.
Jestli vše letos dobře půjde, tak opět navštívím Mohelničák i s malým synem. Snad nebude zima, má teprve rok. Díval jsem se na program a musím říct, že to opět letos bude paráda. Pozdravuji všechny, co se na této akci podílí a v srpnu na festivalu.

M.S. PŘELET Blovice – držitel Krtka 2008

Ahoj Aligátore.
Na Mohelničák vzpomínáme často a jen v tom nejlepším! Ať Ti letos fesťák vyjde – hodně návštěvníků a ještě více dobré nálady přejí skvělému pořadateli Přeletky!

RNDr. Ivan Kosatík – Hejtman Olomouckého kraje

Vážený pane Nenkovský,
oceňuji vaši snahu a celkově i aktivity, kterými sde snažíte zviditelnit náš region prostřednictvím realizace 34. ročníku hudebního festivalu „Mohelnický dostavník®“. Tato prezentace hudebních skupin v oblasti folkové, country a trampské hudby si za léta své existence nepochybně vybudovala značnou prestiž přesahující hranice našeho regionu a proto jsem rád, že mohu nad hudebním festivalem ve dnech 28.- 31. 8.2008 převzít záštitu.

© 1998 - 2020  Václav Jokl & Pavel Aligátor Nenkovský  |  GDPR