Vyberte stránku

Přeji krásné, brzké ráno „Aligátore“,
Před více než třinácti hodinami skončil 34. Mohelnický dostavník. Dostavník, který každý rok končí léto, které je symbolem největší síly a „ohlašuje“ příchod období, které předznamenává nadcházející zimu, kterou já osobně nemusím, a s ní pak i čas vánoční. Mohelnický dostavní je pro mě velmi velkou srdeční záležitostí a je také jediný, kterému se, až na velmi závažné vyjímky, podřízuje vše. Nevím už, kolikrát jsem na Dostavníku byl a věř mi, že jich nebylo málo (možná i více jak 30, protože už i můj táta na něj rád chodil), a vždy, když ten jeden končí, těším se už na ten další. Dlouhá léta jsem si neuvědomoval, co je to za „dřinu“ dát dohromady všechna kolečka tak, aby do sebe zapadla a účastníci dostavníku byli spokojeni. Nedávno se mi naskytla možnost nahlédnout do zákulisí organizování nesrovnatelně menší akce trošku jiného ražení, ale stejného, co se týká potřeby spolupráce se sponzory. Teprve tehdy jsem si uvědomil, kolik práce a schopností stojí za Dostavníkem. Chci proto poděkovat Tobě i všem, kteří ze přípravou Dostavníku stojí, nejen jménem svým, ale i jménem všech kamarádů, kteří na Dostavník chodí nebo jezdí za krásou hudby, textů a za novými nezapomenutelnými zážitky. Přiznám se, že vlastním fotoaparát i videokameru, ale nikdy jsem je nepoužil, protože mám svůj archiv, který mi nikdo nemůže odcizit, kromě dvou – sklerozy a smrti. Jediný nosič, vyjma koupených CD, který si rád domů nosím jsou Timesy, protože mě pravidelně zajímá osmisměrka. Letost byla velmi smutná a k jejímu vyluštění postačoval nádherný recitál Nezmarů. Tajenka zní : „Prázdný sud nejvíce duní.“ Smutná je proto, že, bohužel, odráží realitu dnešního života, kterou alespoň na jeden prodloužený víkend překryjí tóny Dostavníku. Stále více prázdných sudů duní a čím více duní, tím více je to lidem jedno.
Proto přeji Tobě i všem těm, kteří se na Dostavníku spolupodílejí, aby potkali co nejméně dunících sudů a všem pak přeji, aby tak jako letos, se i příští rok sešli a nechali se unášet tóny písní.
P. S.
Vím, že dle Timesů měla být tajenka poslána na lístku se zpětnou adresou, aby mohla být slosována, ale je mým přáním, aby se tak nestalo. Nejen že nemám v losech štěstí a spoléhám se na vlastní síly, ale navíc, ať si výhry užije jiný, já stějně i se svojí rodinkou na příští Dostavník příjdu i bez výhry.
Jen jednu připomínku – ve slovech, která se měla vyškrtat byl jeden šotek, a to : …ALIGÁTOR, CELTIC, VROSS, CENA, …