- FESTIVAL TRAMPSKÉ, COUNTRY A FOLKOVÉ HUDBY -

5
NOVÁ CD NA MOHELNICKÉM DOSTAVNÍKU®

CD Slávek Janoušek – To je vzkaz

Album ideově vychází z básně čínského básníka Li Po, kterou autor písní četl před padesáti lety v čítance, ale kterou bohužel stále ještě nikde nenašel. V bookletu báseň parafrázuje: Sedím na břehu řeky/ Rákosí se kývá/ Voda plyne/ Jmenuji se Li Po/ Píše se rok 733. Takovou klidnou zprávu, vlastně selfíčko z 8. století, vysílá Li Po do vzdálených časů. Slávek o tom říká: „Stále jsem přemýšlel nad tím, jak a čím propojit sedm zásadních písní, které ještě buď nebyly na CD, nebo byly uvedeny ve verzích, se kterými jsem nebyl spokojen. Bylo jasné, že musím v tom duchu několik písní napsat, než se začne točit. Dobu se to nedařilo. Ale hlava byla otevřená a všechna důležitá podstatná témata i v popůlnočních debatách registrovala. Poprvé v životě se mi stalo, že jsem to celé domyslel ve snu. Naráz se mi zdálo o pěti písních, které to celé rámovaly a průběžně doplňovaly, dokonce i s melodickými motivy, mezi nimi se mi tam vybavila i ta zvláštní básnička, od které se to celé odvíjí. Probudil jsem se, vychrlil několik stran poznámek, z nichž během krátké doby vzniklo pět písní, jedna z nich tak dlouhá, až z ní byly dvě, takže šest. Škoda, že jsem takové utkvělé sny nemíval v životě častěji. Ale aspoň jednou. Vymyslet CD ve snu považuji za vnuknutí. Jsem asi jenom médium, věci se mi dějí,“ žertuje Slávek. A to CD je zpráva. Tohle je vzkaz, který vysílá Slávek Janoušek. Pošlete ho dál.

Písně:
01. Tohle je vzkaz
02. Narodit se po válce
03. Tvůj vlas
04. Mane nobiscum domine
05. Postupné cíle
06. Deset kilometrů nad zemí
07. Každý potřebuje otce
08. Tvoje ruce
09. 3 2 1 teď
10. Jak roky jdou
11. Vrstevníci
12. Alzheimer a Parkinson
13. Ještě se vrátím
14. Coda

Hudba a texty: SLÁVEK JANOUŠEK

Hrají a zpívají:
SLÁVEK JANOUŠEK – zpěv, kytara, sbory; LUBOŠ VONDRÁK – kytara, sbory; LÁĎA ZÍTKA – foukací harmonika, sbory; PETRA ŠANY ŠANCLOVÁ – sbory; VÍT ROKYTA – el. kytary; JAKUB ŠIMÁNĚ – kontrabas, baskytara; PAVEL BŘÍZA – bicí, perkuse; LUBOŠ NOVOTNÝ – dobro; JOSEF KLÍČ – violoncello.

Nahráno: náběry kytara, basa, bicí ve studiu AVIAN, Kroužek u Rousínova,

Zvuková a hudební režie: JAKUB ŠIMÁNĚ, červenec 2018 Dále domácí studia: JAKUB ŠIMÁNĚ, VÍT ROKYTA, 2018 Editace: SLÁVEK JANOUŠEK, JAKUB ŠIMÁNĚ, září 2018 Mix: Studio JAKUB ŠIMÁNĚ, Brno, říjen 2018 Master: Studio MASOUND, MILOŠ MAKOVSKÝ, Brno, listopad 2018 Fota: IVA HLADÍKOVÁ, 2018 Grafická úprava: PETRA MRKVIČKOVÁ, ARTVO.cz, 2018 Vydal: P + C (v kroužku) Slávek Janoušek, Agentura JAN, www.slavekjanousek.cz, 2018

I toto CD si budete moci pořídit a případně i podepsat od Slávka na letošním 44. Mohelnickém dostavníku® 2019

CD LÍSTEK Praha „Mezi mosty“

LÍSTEK Praha – „Mezi mosty“ – vydáno 16. 4. 2019.
V tento den bude skupina Lístek křtít toto CD v Praze (Gong) od 19 hod., kdy zde mezi hosty a kmotry bude Míša Leicht a Béďa Šedifka Röhrich.

Toto v pořadí již třetí CD bude letos na Mohelnickém dostavníku rovněž pokřtěno a to v sobotu 31. 8. 2019 na hlavní scéně, kdy zde skupina Lístek bude mít od 9 hod. svůj recitál. Své nové CD samozřejmě dovezou k nám do Mohelnice a všem zájemcům bude nové CD za rozumnou cenu k dispozici.

Historie – diskografie: tato výborná pražská skupina napřed vydala svou mgf kazetu v roce 1994 pod názvem „Náš svět“. V roce 1999 pak vydala své první CD „Skály kvetou“ a v roce 2004 CD „Den pramenů“.
MEZI MOSTY – 2019
1.Nádražák (Jiří Matěk)
2.Cesta do Skotska (Zbyněk Zatloukal)
3.Chlap a stroj (Jiří Matěk)
4.Pohlídám tvůj spánek (Jiří Matěk)
5.O dracích (Jiří Matěk) 6.Brácha (Jiří Matěk)
7.Klid v tvých očích (Zbyněk Zatloukal)
8.Tom Horn (Jiří Matěk)
9.Mezi mosty (Jiří Matěk)
10.Vltava (Zbyněk Zatloukal)
11.Podzimní (Jiří Matěk)
12.Hodiny (Jiří Matěk)

Sestava:
Jiří Matěk – zpěv, banjo, kytara
Zbyněk Zatloukal – zpěv, 12strunná kytara
Sylva Čekalová – zpěv, Panova flétna, lidové příčné flétny
Radek Polívka – kontrabas

© 1998 - 2018  Václav Jokl & Pavel Aligátor Nenkovský

Rolovat nahoru