- FESTIVAL TRAMPSKÉ, COUNTRY A FOLKOVÉ HUDBY -

1

Info

Pozdrav po hvězdách
písnička, která se dle tradice již mnoho let zpívá hned po Vlajce a autor Fous z Přerova nám ji věnoval.

Hudba a text: Miloslav Dohnal (Fous)
Kapela Špunt Přerov
spunt-prerov.com

Kompletní informace
o Moravském vrabci 2018
Pravidelné hudební pořady
o zajímavé muzice na TV Noe
Premiérová CD letošního
Mohelnickém dostavníku®

Kožené účastnické visačky 43. Mohelnického dostavníku® 2018

Nepřetržitě již od 28. Mohelnického dostavníku® 2002 pro nás každým rokem z pravé kůže vyrábí velice originální visačky náš kamarád Antonín Major Pekař. Po zhlédnutí dostavnického archívu těchto visaček je vidět, že i pro letošní ročník „Major“ vyrobil v pořadí již šestnáctou visačku.

Tu obdrží každý účastník programové části letošního 43. Mohelnického dostavníku® a část Vám bude k dispozici tradičně v Dostavnické poště v neděli 2. září 2018 před závěrem letošního ročníku.

Všechny visačky najdete v archivu.

OSADNÍ OHEŇ

OSADNÍ OHEŇ – T. O. FALEŠNÁ KARTA z Nového Města na Moravě.
Sobota 1.9.2018 – Morava Camp Mohelnice

21:00 hod. – T.O. FALEŠNÁ KARTA Nové Město na Moravě a jejich hostů – slavnostní zapálení ohně a VLAJKA
21:10 hod. – T.O. FALEŠNÁ KARTA Nové Město na Moravě
21:45 hod. – T – QUARTET Pardubice – Chrudim
22:20 hod. – CHOROŠI Střední Čechy
22:55 hod. – LÍSTEK Praha
23:10 hod. – ALIBABA Horka nad Moravou
23:45 hod. – BRZDAŘI Olomouc
00:20 hod. – TERRAKOTA Praha
00:55 hod. – T.O. FALEŠNÁ KARTA Nové Město na Moravě
01:25 hod. – ukončení oficiálního programu
01:30 hod.  Společné hraní – sejšn „vytrvalců“ – muzikantů a kamarádů

DOSTAVNICKÁ POŠTA 2018 – POŠTOVNÍ ZNÁMKY S PŘÍTISKY

Od pátku 31. srpna 2018 (od 18 hod.) až do neděle 2. září 2018 (do 12 hod.) budete mít možnost zakoupit si letošní poštovní známky s přítiskem (tzv. známky s kuponem) v naší „Dostavnické poště.“ I letošní přítisk obsahuje originální motivy Mohelnického dostavníku® a bude jistě krásnou památkou nejen pro návštěvníky letošního festivalu, ale i pro sběratele. Letošní poštovní známky s přítisky s motivem Mohelnického dostavníku® vychází již po deváté za sebou.

Zájemce o tuto sběratelskou raritu upozorňujeme, že tyto známky s přítiskem (jednotlivě nebo i celé aršíky) si budou moci zakoupit jen řádně platící návštěvníci našeho festivalu a to výhradně jen po dobu konání 43. Mohelnického dostavníku® 2018. V omezeném množství budou v naší „Dostavnické poště“ k dispozici i některé známky s kuponem (případně celé aršíky) z minulých ročníků našeho festivalu.

Výroční turistická nálepka 43. Mohelnického dostavníku® 2018

Protože při kulatých narozeninách našeho 40. Mohelnického dostavníku® v roce 2015 se bilancovalo a zpětně zavzpomínalo na vznik tohoto krásného a tradičního festivalu hudby a kamarádství, tak se na Výroční turistické nálepce poprvé objevila jako bonus novinka a to audiobedekr. Jde o QR kód, který je vytištěn na Výročních turistických nálepkách Například Vaším mobilním telefonem si zde s pomocí těchto QR kódů můžete vyslechnout celou historii Mohelnických dostavníků®. Svým způsobem jde vlastně o tzv. hlasového průvodce, který Vám odvypráví zajímavý příběh toho kterého Turistického známkového místa. Toto bude i Vám samozřejmě k dispozici v naší letošní Dostavnické poště. Za to je třeba poděkovat kamarádům z firmy Turistické známky s.r.o. Rýmařov, kteří pro náš letošní 43. Mohelnický dostavník® vyrobili v pořadí již sedmou výroční turistickou nálepku navíc opatřenou od roku 2015 (tedy letos ji počtvrté za sebou) vždy nově zaktualizovaným audiobedekrem.
Základem AUDIOBEDEKRU je 2200 textů o Turistických známkových místech. Tuto hlasovou encyklopedii vytváří firma Turistické známky s.r.o. od roku 2015, jako bonus pro sběratele Turistických nálepek. Více zde – www.audiobedekr.cz .
Audiobedekr byl pořízen za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Výroční turistická známka 43. Mohelnického dostavníku® 2018

V pořadí již devatenáctou Výroční turistickou známku budete mít možnost získat při návštěvě  letošního 43. Mohelnického dostavníku® 2018 v „Dostavnické poště“. Ta bude jako vždy v minulosti provozována v areálu hlavní scény. Tato Výroční turistická známka může být pro Vás pěknou památkou na náš festival a rovněž dalším rozšířením Vaší sbírky. Autorem obrázku je, tak jako všech dosavadních dostavnických VTZ, náš kamarád Stanislav Johnki Galásek. Podobu letošní turistické známky si můžete prohlédnout kliknutím na známku vlevo a seznam všech doposud vydaných pak v Archivu.

Filmová soutěž 43. Mohelnického dostavníku® 2018

Tradiční filmová soutěž neprofesionálních filmů se uskuteční v rámci festivalu 43. Mohelnický dostavník® na Duhové scéně v pátek 31. 8. 2018 od 22 hod., kde bude zabezpečena velkoplošná projekce.
Uzávěrka přihlášek je 30. června 2018 na adrese pořadatele:
Pavel Aligátor Nenkovský – P.O.BOX 12, Pionýrů 1159/19,  789 85 Mohelnice
Zaslané snímky ve formátu DVD nebo miniDV, případně MPEG-2,  MPEG-4 pořadatel nevrací a projdou tzv. předvýběrem. Všechny zaslané snímky zůstanou v archívu Mohelnického dostavníku®.  Žánr: písnička – videoklip nejlépe z oblasti country, folku či trampské písničky, trampská tematika, hraný snímek, dokument, ochrana přírody, ekologická tematika, animovaný film, humor, satira apod.

O výsledku předvýběru budou autoři zaslaných snímků pořadatelem zavčas informováni. K zaslanému snímku (filmu) je nutné přiložit tzv. průvodní list s názvem snímku, jménem autora a kontaktem na autora snímku – nejlépe email). Doporučená délka filmů je do 10 minut. Vybrané soutěžní snímky budou hodnotit diváci formou ankety a  nejlepší film obdrží hlavní cenu, která bude předána v rámci vyhlášení výsledků soutěží v sobotu dopoledne 1.9.2018 na hlavní scéně.

Formulář přihlášky filmu (průvodní list) si můžete stáhnout – zde

© 1998 - 2018  Václav Jokl & Pavel Aligátor Nenkovský

Licenční podmínky

Rolovat nahoru