- FESTIVAL TRAMPSKÉ, COUNTRY A FOLKOVÉ HUDBY -

2

Info

Pozdrav po hvězdách
písnička, která se dle tradice již mnoho let zpívá hned po Vlajce a autor Fous z Přerova nám ji věnoval.

Hudba a text: Miloslav Dohnal (Fous)
Kapela Špunt Přerov
spunt-prerov.com

Kompletní informace
o Moravském vrabci

Pravidelné hudební pořady
o zajímavé muzice na TV Noe

Premiérová CD letošního
Mohelnickém dostavníku®

MORAVSKÝ VRABEC 2019 – ZÁBŘEH

První oblastní kolo 24. ročníku postupové soutěže MORAVSKÝ VRABEC se uskutečnilo v sobotu 4. května od 14 hod. v areálu Katolického domu v Zábřehu.

O postup do finále v Karviné bojovaly tyto kapely: ZAKAFY Zábřeh, HORIZONT Polná, ARREST Bruntál, ŠPUNT Přerov, RICHARD BAKSEVANIDIS & BAND Zábřeh, KUPODIVU Brno, SHODOU OKOLNOSTÍ Šumperk, JÁ NEVÍM Ostrava – Poruba, MŮJČASS Bruntál, DOMINIKA Ostrava a ŠANSONIKA Orlová – Lutyně.

Diváci určili vítěze divácké ankety a odborná porota ve složení: PhDr. Petr Čechák – předseda poroty, Karel Karlos Soukop Bruntál a Ota Šejk Maňák pak udělili hlavní cenu poroty (i letos ji vyřezal Jirka Krbi Krbeček z Alibaby – viz foto) a rovněž určili další postupující do finále, které se uskuteční v Karviné v sobotu 8. června 2019.

Výsledky I. oblastního kola – zde

Fotogalerie – zde

Výroční turistická nálepka 44. Mohelnického dostavníku® 2019

Letošní výroční turistická nálepka je již na světě. Budete si ji moci opatřit v Dostavnické poště festivalu. Naši kamarádi z firmy Turistické známky s.r.o. Rýmařov pro letošní 44. Mohelnický dostavník® vyrobili v pořadí již devátou výroční turistickou nálepku opatřenou opět nově zaktualizovaným audiobedekrem. Více zde – www.audiobedekr.cz .

Jako foto pro letošní nálepku posloužila současná sestava mohelnické skupiny SMOLAŘI. Skupina Smolaři vznikla v roce 1973 a v roce 1975 vymyslela první ročník festivalu Mohelnický dostavník, který do Mohelnice letos přijíždí už po čtyřicáté čtvrté

Výroční turistická známka 44. Mohelnického dostavníku® 2019

V pořadí již dvacátou Výroční turistickou známku budete mít možnost získat při návštěvě  letošního 44. Mohelnického dostavníku® 2019 v „Dostavnické poště“. Ta bude jako vždy v minulosti provozována v areálu hlavní scény. Tato Výroční turistická známka může být pro Vás pěknou památkou na náš festival a rovněž dalším rozšířením Vaší sbírky. Autorem obrázku je, tak jako všech dosavadních dostavnických VTZ, náš kamarád Stanislav Johnki Galásek. Podobu letošní turistické známky si můžete prohlédnout kliknutím na známku vlevo a seznam všech doposud vydaných pak v Archivu.

DOSTAVNICKÁ POŠTA 2019 – POŠTOVNÍ ZNÁMKY S PŘÍTISKY

Od pátku 30. srpna 2019 (od 18 hod.) až do neděle 1. září 2019 (do 12 hod.) budete mít možnost si zakoupit letošní poštovní známky s přítiskem (tzv. známky s kuponem) v naší „Dostavnické poště.“ I letošní přítisk obsahuje originální motivy Mohelnického dostavníku® a bude jistě krásnou památkou nejen pro návštěvníky letošního festivalu, ale i pro mnohé sběratele.Letošní poštovní známky s přítisky s motivem Mohelnického dostavníku® vychází již podesáté za sebou.

Zájemce o tuto sběratelskou raritu upozorňujeme, že tyto známky s přítiskem (jednotlivě nebo i celé aršíky) si budou moci zakoupit jen řádně platící návštěvníci našeho festivalu a to výhradně jen po dobu konání 44. Mohelnického dostavníku® 2019. V omezeném množství budou v naší „Dostavnické poště“ k dispozici i některé známky s kuponem (případně celé aršíky) z minulých ročníků našeho festivalu

Povstaňte kamarádi

Ve čtvrtek 4. dubna 2019 zemřel ve věku 46 let Vašek Plíšek – kameraman TV NOE.

Mnozí z návštěvníků našeho festivalu Mohelnický dostavník® ho po mnoho let mohli spatřit za kamerou Televize Noe. Tato televize pak z jednotlivých ročníků našeho Dostavníku, v průběhu minulých roků, odvysílala mnoho kvalitně zpracovaných záběrů ve svém vysílání.

Vašek Plíšek byl mezi námi se svou kamerou naposledy na loňském 43. Mohelnickém dostavníku® 2018.

Milý kamaráde Vašku,
za vše co jsi pro nás pořadatele, účastníky Mohelnických dostavníků a diváků TV NOE – „Televize dobrých zpráv“ udělal, ti moc a moc děkujeme. Budeme na tebe vzpomínat nejen na letošním 44. Mohelnickém dostavníku® při pátečním zahájení a při písničce „Pozdrav po hvězdách“, věnované všem těm kamarádům, co již nemohou být mezi námi. Budeš nám moc chybět.

Vašku, odpočívej v pokoji – R.I.P.

Mezi pražci – 76. díl – duben 2019

Pravidelný hudební magazín o zajímavé muzice na televizi Noe. Pořadem Vás provází Vadim Pekárek, frontman kapely Vadim & Co. Klipem “Madona a Botticelli” si připomeneme výsledky hudební ceny Anděl za rok 2018, kde mimo jiné v kategorii sólová interpretka byla nominována Radůza. O tom, jaký má k cenám v hudbě a vůbec ke kritikům postoj písničkář René Souček, jsme si zajímavě povídali ve zvukovém studiu televize Noe. Na loňských Folkových prázdninách se na jednom pódiu v písních setkala Druhá tráva Roberta Křesťana s nestorem elektrické kytary Michalem Pavlíčkem.
43. Mohelnický dostavník® z loňského léta 2018 přijíždí a v něm vám veze skupinu Pranic, turnovskou kapelu s písničkářem, evangelickým duchovním a pedagogem Ondřejem Halamou. 12. dubna 1944 se narodil Karel Kryl. Jeho první vydanou písní byla Nevidomá dívka. Vzpomeneme videoklipem s Anetou Langerovou.  
Vaše TV NOE – televize dobrých zpráv.

Premiéra: Sobota 6. dubna 2019 od 20:45 hod.
Reprízy: Pondělí 8. dubna 2019 od 7:10 hod., úterý 9. dubna 2019 od 12:50 hod., čtvrtek 11. dubna 2019 od 16:45 hod. a pátek 12. dubna od 23:10 hod.

Výběr z vystoupení kapel na hlavní scéně 43. Mohelnického dostavníku® 2018

Střihový záznam, který pořídilo studio Telepace Ostrava (TV NOE) na loňském 43. Mohelnického dostavníku® bude mít premiéru v pondělí 8.dubna 2019 od 12:50 hod. 
Repríza bude v pátek 12. dubna 2019 od 13:25 hod. na programu TV NOE – Televize dobrých zpráv.
Vystoupí zde Jaroslav Wykrent & In Blue, AG Flek, Fleret & Zuzana Šuláková, Pranic, Jaroslav Samson Lenk, Madalen, Antikvartet a D.N.A.

Povstaňte kamarádi

PAVEL HURT, *4. 4. 1959, +23.3.2019

Narodil se (s rozdílem 24 let) ve stejný den jako Wabi Ryvola. Po velkou část života byl jeho, přes pár ulic, sousedem, a že mívali nejednou společnou cestu MHD na pražské štace a z nich, stačili si toho hodně povědět. Dalo by se říci, že byli kamarádi. Ale nikdo netušil, že se jejich život znovu spojí na jeho konci, byť jejich odchody dělí dlouhá doba…

Wabi odešel po dlouhé těžké nemoci na konci února 1995, krátce před šedesátými narozeninami. I našeho dlouholetého spoluhráče a kamaráda Pavla skosila těžká a zřejmě, aniž jsme o tom věděli, dlouho trvající nemoc necelé dva týdny před šedesátkou. Stejně jako se proslýchá, že do Wabiho úmrtního listu bylo zapsáno o jeden den nesprávně datum úmrtí, nevíme my, zda Pavlovo konečné datum souhlasí, mohlo to být i o den dřív nebo později. Smutnou zprávu jsme se dozvěděli dnes a dáváme vám ji čerstvou, jak jen můžeme…

Připomínat, že Pavel Hurt spolu s Oldou Dolejšem v r. 1981 založil a spolu s ním i psal písničky pro skupinu Sekvoj, je asi zbytečné. Stejně jako to, že Sekvoj svoji po většinu let úspěšnou činnost ukončila s koncem roku 2017, po 36 letech na scéně. Jen dobrá parta vydrží tak dlouhé roky a Sekvoj je vydržela. Že ke konci došlo k neshodám je kapitola, která sem nepatří. Buďme všichni Pavlovi vděčni za vše dobré, co jsme s ním prožili. Nebylo toho málo…

Pavle, odpočívej v pokoji – R.I.P.

NEZMAŘI – zpěvník 2019

Ahoj, kamarádi! Před několika dny jsme vypustili do světa další narozeninovou novinku – nový velký zpěvník. Zpěvník obsahuje všechny naše písničky, vydané na hudebních nosičích – tj. celkem 140. Všechny texty jsou opatřeny akordovými značkami přesně v té podobě, jak je hrajeme na našich koncertech.
Kromě písní ve zpěvníku najdete průvodní slovo členů kapely, obsáhlý popis naší historie a řadu fotografií.
Máme ze zpěvníku velkou radost a věříme, že z něj budete mít radost s námi.

Zpěvník bude k dostání pouze na našich koncertech, kde Vám jej rádi osobně předáme.
Tedy i na 44. Mohelnickém dostavníku® 2019.

Přijďte – těšíme se na Vás!
Vaši NEZMAŘI ❤️

D.N.A. na TV Noe

Střihový záznam z vystoupení brněnské skupiny D.N.A. z loňského 43. Mohelnického dostavníku® 2018 budete moci shlédnout na televizi Noe.

Premiéra: pondělí 25. března 2019 od 19:25 hod.
Reprízy: pátek 29. března 2019 od 13:30 hod. a sobota 30. března 2019 od 23:45 hod.

MADALEN na TV Noe

Střihový záznam z vystoupení zábřežské skupiny MADALEN na loňském 43. Mohelnickém dostavníku® 2018 budete moci shlédnout na televizi Noe.

Premiéra: pondělí 18. března 2019 v 19:30 hod.
Reprízy: pátek 22. března 2019 od 13:35 hod. a sobota 23. března 2019 od 23:20 hod.

BANJO BAND IVANA MLÁDKA – poprvé na Mohelnickém dostavníku®

Ing. Ivan Mládek – narodil se 7. 2. 1942 v Praze a je absolvent průmyslové školy strojnické a Vysoké školy ekonomické.

V roce 1966 zakládá „Old Time trio“. V té době také hraje na banjo s tehdy populárním triem KTO. V roce 1970 na coutryovém festivalu v pražské Lucerně slaví úspěch se svým trojbanjovým banjo bandem, kterému sami organizátoři festivalu dali název Banjo Band Ivana Mládka.

V roce 1971 natáčí pro firmu Supraphon svou první skladbu „Upírova píseň“ a od roku 1973 pravidelně natáčí pro Československý rozhlas. Zpočátku jen instrumentální skladby, později už své první dadaistické a recesistické písničky. V tomto období přijímá angažmá v estrádní skupině Mustangové, ale jeho písničky jsou koncem roku 1975 natolik populární, že si může dovolit svůj Banjo Band profesionalizovat a rozjet se se s ním po československých pódiích. Pro své pořady začíná psát i průvodní slovo, scénky a monology, začíná ho čím dál více zajímat humor jako takový a těžiště jeho tvorby se stále více přesouvá z písniček na humoristickou beletrii.

Jako humorista se v letech osmdesátých realizuje i jako malíř a začíná malovat oleje ve svém originálním „antiperspektivním“ stylu. Po roce 1989 se mu otevírají dveře do privátní televize NOVA a jedenáct let pro ni jednou měsíčně píše a točí pravidelné hudebně zábavné pořady „Čundrcounry show“ a „Country estráda“. Pro tyto formáty píše i všechny monology a scénky, kterými v Česku popularizuje zejména komiky „Pitkina“, Lenku Plačkovou, „Libunu“, Betty Kušnírovou a některé další.

Do dnešního dne napsal více než šest set písniček, z nichž některé v českých zemích zlidověly: Dáša Nováková, Jožin z bažin, Prachovské skály, Jez, Linda a další. Natočil 13 LP, 35 CD, vyšlo mu 13 humoristických knížek a 14 posterů jeho „antiperspektivních“ olejů. Se svým Banjo Bandem odehrál tisíce představení v České a Slovenské republice, v Polsku, Německu, Švýcarsku, Belgii, Rakousku, Spojených Státech a Ruské federaci. Kromě všech svých hudebních a humoristických aktivit je také autorem patentu na Guitariano – první sériově vyráběný keyboard pro kytaristy, který byl poprvé představen veřejnosti na Světové výstavě hudebních nástrojů v Anaheimu v USA v r. 2001.

U nás na Mohelnickém dostavníku vystoupí IVAN MLÁDEK se svým BANJO BANDEM letos poprvé a to sobotu 31. srpna 2019 na hlavní scéně od 10 hod. v hodinovém recitálu.

Moc se na něho a jeho BANJO BAND těšíme.

Jaroslav Samson Lenk na TV Noe

Střihový záznam z vystoupení Jaroslava Samsona Lenka na loňském 43. Mohelnickém dostavníku® 2018 budete moci shlédnout na televizi Noe v premiéře v pondělí 11. 3. 2019 v 19:30 hod.

Premiéra: Pondělí 11. března 2019 v 19:30 hod.
Reprízy: Pátek 15. března 2019 od 13:35 hod. a Neděle 17. března 2019 od 00:05 hod.

Filmová soutěž 44. Mohelnického dostavníku® 2019

Tradiční filmová soutěž neprofesionálních filmů se uskuteční v rámci festivalu 44. Mohelnický dostavník® i letos na Duhové scéně v pátek 30. 8. 2019 od 22:00 – 23:30 hod., kde bude zabezpečena velkoplošná projekce firmou DRAGON AGENCY.

Filmovou soutěž bude uvádět Karel Karlos Soukop z Bruntálu.
Uzávěrka přihlášek je 28. června 2019 na adrese pořadatele: Pavel Aligátor Nenkovský – P.O.BOX 12, Pionýrů 1159/19, 789 85 Mohelnice. Zaslané snímky ve formátu DVD nebo miniDV, případně MPEG-2, MPEG-4 pořadatel nevrací a projdou tzv. předvýběrem. Všechny zaslané snímky zůstanou v archívu Mohelnického dostavníku®.

Žánr: písnička – videoklip nejlépe z oblasti country, folku či trampské písničky, trampská tematika, hraný snímek, dokument, ochrana přírody, ekologická tematika, animovaný film, humor, satira apod.
O výsledku předvýběru budou autoři zaslaných snímků pořadatelem zavčas informováni.

K zaslanému snímku (filmu) je nutné přiložit tzv. průvodní list s názvem snímku, jménem autora a kontaktem na autora snímku – nejlépe email i mobil). Doporučená délka filmů je do 10 minut. Vybrané soutěžní snímky budou hodnotit diváci formou ankety a nejlepší film obdrží hlavní cenu, která bude předána v rámci vyhlášení výsledků soutěží v sobotu dopoledne 31. 8. 2019 na hlavní scéně.

Formulář přihlášky filmu (průvodní list) si můžete stáhnout – zde

TV NOE vysílá z loňska Fleret a Z. Šulákovou

Ahoj kamarádi.
TV NOE v pondělí 4. března 2019 od 19:20 hod. odvysílá střihový záznam z vystoupení FLERETU & ZUZANY ŠULÁKOVÉ, které se uskutečnilo v loňském roce na 43. Mohelnickém dostavníku® 2018.

Premiéra: Pondělí 4. března 2019 od 19:20 hod.
Reprízy: Pátek 8. března 2019 od 12:50 hod. a sobota 9. března 2019 od 22:30 hod.

 

© 1998 - 2018  Václav Jokl & Pavel Aligátor Nenkovský  |  GDPR

Rolovat nahoru