– FESTIVAL TRAMPSKÉ, COUNTRY A FOLKOVÉ HUDBY –

Milí kamarádi, přátelé a známí.

Rád bych tímto dal všem na vědomí, že další ročník
Mohelnického dostavníku® se již neuskuteční.

Všechno má svůj začátek a také konec a já věřím, že i v případě našeho festivalu platí přísloví, že “V nejlepším se má přestat”.

A jelikož není v mých silách i nadále zaručit tu nejlepší kvalitu, která se stala standardem, rozhodl jsem se festival ukončit.

Dobrých festivalů stále ještě existuje dosti a proto nezoufejte. Scházejte se dále na jiných místech a Mohelnický dostavník® si uchovejte ve své paměti i v srdci tak, jak jste ho po dlouhá léta znali.

Webové stránky budeme dále udržovat a doplňovat o mnoho dalších informací týkajících se starších ročníků Mohelnického dostavníku®, dále o tom, co a kdy bude o Mohelnickém dostavníku® vysílat TV NOE, informace o soutěži Moravský vrabec, bludovské Portě, případně dalších akcí. Budeme postupně doplňovat foto a videoarchív minulých ročníků a mnoho dalšího…

A na závěr snad dobrá zpráva všem, kterým Mohelnický dostavník®
stále moc chybí:

Milí kamarádi,
není vyloučeno, že 45. Mohelnický dostavník® uspořádám, a to
dle textu písně Kapitána Kida

„No to se ví, zase se sejdem, za sedm let či příští tejden“……

Držte mi palce.
Váš kamarád Aligátor.

Milí kamarádi, přátelé a známí.

V posledním prázdninovém víkendu 28. – 29.8.2020 opět zazní v Mohelnici folková, trampská a country hudba.

Ahoj kamarádi a kamarádky.

Po celé naší republice a rovněž i v zahraničí známý hudební festival s mnohaletou tradicí Mohelnický dostavník ® v loňském roce 2019 skončil a to svým 44. ročníkem. Na začátku letošního roku 2020 se však našel pořadatel a kamarád Honza Štaigl, který bydlí v Mohelnici (což je velice důležité) a je kapelníkem skupiny Madalen. Oslovil mě společně se svou ženou Věrkou (Madalen a Vodníci). Chtěl by tak se svým týmem volně navázat na již ukončenou tradici Mohelnických dostavníků®. Skupina Madalen několikrát hrála na Mohelnickém dostavníku® a to vždy se značným úspěchem u diváků. Svým hudebním stylem a vysoce profesionálním výkonem tato kapela vždy ideálně zapadla do dramaturgie minulých Mohelnických dostavníků®.

Nejen z těchto důvodů bych chtěl touto cestou co nejvíce podpořit nový projekt skupiny Madalen z.s. s názvem „Mohelnický FolkFest“.

Prakticky celá naše zeměkoule je v současné době v nouzovém stavu, který zcela ochromil to, na co jsme byli doposud zvyklí a brali jsme to za samozřejmost. Nevzdávám se ale myšlenky, že bude líp. Zase se budeme moci vídat s přáteli a s kamarády, zazpívat si u táborového ohně či jinde. Věřím, že se tak stane a „Mohelnický FolkFest“ 2020 se stane místem našeho tradičního setkání.

Jsem opravdu moc rád, že po docela dlouhé řadě Mohelnických dostavníků® by prakticky ve stejném termínu (tradiční poslední prázdninový víkend od 28.–29. srpna 2020), byť v omezeném rozsahu, mohla zaznít v areálu mohelnických městských sadů hudba ve stylu folk, trampské, country a hudby příbuzných žánrů.

A této myšlence jsem a budu maximálně nápomocen.

Váš kamarád Pavel Aligátor Nenkovský