Vyberte stránku
Josef Sandy Nosek  *17. 6. 1956  +18. 3. 2022

V pátek 18. března navždy odešel náš kamarád Josef „Sandy“ Nosek. Téměř nikdo z kamarádů a známých mu neřekl jinak než přezdívkou „Sandy“.

Sandy zemřel náhle ve věku 65 let.

Pracoval jako moderátor v Českém rozhlase Olomouc. Zde od dubna 1996 připravoval pořad „Na cestě“ o country, trampské a folkové muzice. Mnohaletou tradici má také další jeho koncertní pořad „Živě“, kam zval nejrůznější interprety z oblasti folku a country.

Jezdil na mnoho festivalů, kde si vybíral více či méně známé kapely (muzikanty). Mimo jiné jsme ho mohli spatřit několikrát na Moravském vrabci v Mohelnici a poté i v Zábřehu na Moravě a samozřejmě i na Mohelnickém dostavníku®. Napřed u nás v Mohelnici hrál se svou šternberskou kapelou „Babí léto“ (tehdy ještě bez neodmyslitelných vousů). Později zde účinkoval jako moderátor (především Duhové scény), ale i jako porotce. Na hlavní scéně pak předával cenu Českého rozhlasu Olomouc a rovněž i pozvání do jeho pořadu „Živě“.

Byl držitelem ZLATÉ PORTY na jubilejním 50. ročníku Porty v Řevnicích u Prahy v červnu roku 2016 za svoji hudební činnost a přínos žánru. Sandy organizoval různé festivaly a koncerty folku & country už od časů dávných Port. Nedá se zapomenout na mnoho úspěšných ročníků „Šternberských Port“, kde vždy vládla vynikající organizace a atmosféra. Jednu z prvních kytar dostal Sandy v dětství jako rehabilitační pomůcku. Díky tomu pak poznával především trampské písničky. Ty pak hrál sám nebo společně s ostatními u mnoha vandrů a táborových ohňů. Svým způsobem byl blázen do muziky nejen trampské, ale i ostatních příbuzných žánrů. Nesmíme zapomenout ani na jeho milou ženu Jarmilu, která u většiny jeho muzikantských aktivit byla vždy po jeho boku.

S naším kamarádem se rozloučíme v pátek 25. března 2022 ve 13:30 hod. ve smuteční síni šternberského hřbitova.
Na Sandyho nelze zapomenout. Za vše mu děkujeme a budeme v dobrém vzpomínat.

Za partu kamarádů z Mohelnického dostavníku® i z Moravského vrabce
Pavel Aligátor Nenkovský a Vašek Jokl

Budeš nám chybět…..