Vyberte stránku

MINULOST, PŘÍTOMNOST A BUDOUCNOST

Ahoj, kamarádi!
Začátkem letošního roku všechny milovníky Mohelnického dostavníku® zastihla tak trošku očekávaná, ale každopádně studená sprcha, že další ročník festivalu už nebude. Aligátor přemýšlel už pár let předtím, jak jednou ukončí tuto jedinečnou akci. Ozvěny v médiích proběhly a život zanedlouho ukázal, že Pavlovo rozhodnutí nebylo ukvapené, ale promodlené a proto správné. Bůh nám často dává jemné impulsy a záleží na nás, jak kdo je vnímavý a má v provozu rozum osvícený vírou. Napadlo mě, že když Dostavník končí, bylo by dobré vložit jeho události na papír, aby bohatá historie neskončila ad acta. Pavel mi tehdy poděkoval za impuls a slíbil, že bude o tom uvažovat. Já sám jsem prožil 18. ročníků MD a v paměti mi zůstanou krásná setkání u písniček se známými z mnoha koutů naší vlasti i Slovenska. Mše svatá pro účastníky Dostavníku v neděli ráno nám řadu let dodávala tu správnou duchovní mízu pro další život. Bohu díky za vše!

V čase přítomném, když píšu tyto řádky nám není lehko. Epidemie Covidu 19 mění svět. S Pavlem jsme ještě někdy začátkem pohromy u kafe říkali, že ukončení MD přišlo skutečně v hodině dvanácté! Jak by vůbec mohl dnes vybavovat záležitosti nezbytné pro chod festivalu!? Kapely zrušily koncerty a ke slovu se dostávají jejich nahrávky, které máme na CD nosičích nebo v mobilech ve formátu MP3. Oblíbená muzika nás teď provází při práci doma, kde jsme zatím uzavřeni ze známých důvodů.

Zřejmě všichni doslova čekáme na nové časy, které se v těchto dlouhých týdnech rodí z obětavosti zdravotníků, policistů, armády, rodičů, pedagogů, politiků, ale i nás všech ostatních. Důležití jsme všichni. I ti, které není jen tak vidět, kteří se modlí a obětují, aby ti druzí měli sílu … Záleží na srdci každého z nás, jak přiložíme ruce k dílu nových časů. A protože jsme teď na scéně hudební, dovolte mi popřát všem country – folk hudebníkům trpělivost, čas pro nové inspirace a všem milovníkům tohoto žánru radost při poslechu toho, co naštěstí díky záznamu neodnesl a neodnese čas!