Vyberte stránku

Dostavník skončil, emoce doznívají…
Příjezd domů, pomazlit psy, vyskládat nástroje a heblata, všechno oblečení do pračky, my do sprchy. Jak se utírám do ručníku, mám pocit, jako bych ze sebe stíral kapky Dostavníku. Ne, tak snadno to ze mě nesklouzne. Suchý, čistě oblečen a přesto jsem toho stále plný. Ája je již na cestě na kongres v Krakowě, já odjíždím na služebku zítra. A tak sedím u kafe a hlavou se mi honí “emocionální guláš”.
Víkend plný skvělé muziky, desítek krásných setkání, parádní atmosféry na pódiu. Radost z toho, že se nám stále daří oslovit ty, kdo nás ještě neviděli, a soudě dle reakcí, také nenudit ty, kdo nás již dobře znají. Všechny Vaše komentáře našeho působení na pódiu se ve mě jeden přes druhý překřikují a nutí mě trochu je uspořádat. Většina z nich jsou krásná slova uznání a chvály, a to moc hřeje. Některé mě provokují k zamyšlení a reakci.
Renda junior působil namyšleně… Dělat humor je těžké, obzvlášť na pódiu. Ne každý vtip dopadne na úrodnou půdu, ne každý jej pochopí, jak by jeho autor chtěl. A udělat z vystoupení show, k tomu snaha o humor jednoznačně patří. Ano, Renda se vyvíjí jako autor i interpret tryskovým tempem. Jeho přístup nejen na pódiu, ale především na zkouškách je vysoce profesionální a nejvýš poctivý. Je velmi náročný především sám k sobě, ale taky k muzikantům, s nimiž je na pódiu. Přesto zůstává pokorný, skromný a uctivý. Jsem hrdý nejen na to, co již dokázal, ale také na to, jaký je a jaký zůstal. Takže, pokud na někoho z pódia působí namyšleně, věřte mi, je to mylný dojem.
Na pódiu se Marodi hádali… Ne, ani to se nedělo, jakkoli chápu, že situace ke konci koncertu, kdy se mi nějakým divným způsobem zablokovala struna na kytaře a já nebyl schopen pod tlakem času vše vyřešit (což provázely výrazné mimické projevy zbytku kapely) na Vás tak mohly působit. Byl již velký časový pres a maximální snaha o co nejlepší zakončení koncertu vedla k tomuto šumu. Paradoxně to tedy mohlo generovat mylný dojem, že si Marodi už lezou na nervy. Ne, přátelé, stále se máme nade vše rádi a nic nehezkého se mezi námi neodehrává.
Díky Vám všem za přízeň, tisíce krásných slov na Dostavníku i po něm a už se moc a moc těším, až s některými z Vás uvidíme v pátek ve Staré Bělé.

Vychutnejte si svou emoční nálož, kterou Vám Dostavník dal a čerpejte její energii ještě mnoho dní.

Rolovat nahoru