Vyberte stránku

Letos jsem si na Mohelnickém dostavníku velmi užil soutěž kapel. Zatímco v některých letech jedna nebo dvě kapely jasně vyčnívají nad ostatními, které mají někdy i slabší úroveň, dnes byla celá soutěž vyrovnaná a vše se velmi příjemně poslouchalo.

Tradičně si na Dostavníku užívám i některé folkové legendy – vždy si s chutí poslechnu Folk Team, letos jsem byl moc rád za AG Flek, který hraje naživo skvěle. Ale přistihl jsem se při tom, že jsem si se stejnou chutí poslechl třeba D.N.A. Brno. Jsou to výborní muzikanti a jejich písně stojí za pozornost.

Počasí bohužel přerušilo a vlastně předčasně ukončilo sobotní program. To je vždy velká škoda (zažil jsem už asi čtyři takto ukončené festivaly), sám jsem se kvůli tomu musel vzdát i jednoho domluveného rozhovoru pro rádio. Akustického koncertu Spirituál kvintetu a dalších kapel přímo na pódiu jsem se sám nezúčastnil (promokl jsem tak, že jsem se musel sušit…), ale reakce, které jsem slyšel od přímých účastníků, byly velmi pozitivní. Myslím, že to v konečném důsledku bylo a bude vnímáno jako výborné řešení a že to festivalu v očích jeho návštěvníků nakonec prospělo.

Rolovat nahoru