Vyberte stránku

Postřehy z letošního Mohelnického dostavníku 2018.
Jak se říká! Každý den není posvícení. Pro mne bylo obrazně řečeno posvícení vloni na 42 ročníku. Proč? No, protože jsem po čase vyhrál hlavní cenu filmové soutěže. Letos jsem si ani „neškrtl“. To ale vůbec nevadí. Vždyť skvělá nálada jak účinkujících, ale i diváků byla IN.
Letošní kolekce filmů byla pestrá a hlavně koukatelná. Doufám, že se při projekci nikdo nenudil. Diváci se zřejmě dobře bavili. V hledišti byl slyšet občasný hlasitý smích. Hlavně jsem to zaznamenal u filmu „Na houbách“ autora M. Šolce z Police nad Metují. (3. místo) Výtečný nápad jak hledat houby pomocí navigace. Jen mohl být mluvící navigátor ještě vtipnější a více synchronní zvuk s obrazem. Trochu mě letos zklamal slovenský kamarád Ivan Idiáno Vredík. Ty jeho srandičky mám rád, ale stříkající krev, ač v komedii to nemusím (ale Spišskou slivovici měl dobrou). V dobré atmosféře jsem úplně blbý film z těch 22 promítnutých nezaznamenal.
Co se týká hudební produkce jednotlivých kapel, to podle mě nemělo též chybu. V pátek jsme po projekci filmů těsně před půlnocí stihli vystoupení slovensko-americké kapely WILLIE JONES BAND. Řeknu Vám, fakt byli dobří. A ten zpěvák jedním slovem super. Dobrých, lepších a nejlepších kapel a zpěváků bylo více. Z toho množství kapel a skupin bych já osobně ještě vyzdvihl zpěváka Jaroslava Wykrenta s kapelou IN BLUE. Nezapomenu jak „dědek“ Wykrent se dokázal rozparádit (ale nejen on), když dal rock n roll. Krásné zavzpomínání na naše mladá léta. Hlavně ať mu to ještě dlouho a ve zdraví zpívá.
Mé skromné přání: moc bych si přál na příštím Dostavníku vidět a slyšet revival Michal Tučný kapelu z Plzně. Michala Tučného věrohodně zpěvem i postavou napodobuje Rosťa Fišer. Prostě věrná kopie Michala. To osobně potvrzuji!
Na závěr chci touto cestou poděkovat Pavlu Aligátorovi Nenkovskému za zajištění perfektního ubytování, a za skvělou organizaci Mohelnického dostavníku spolu s kamarády. Což určitě přispělo k dobře strávenému víkendu několika tisíc milovníků hudby v country stylu, a samozřejmě amatérského filmu nevyjímaje. Pevné zdraví a stálé organizační schopnosti Aligátorovi a všem ostatním přeje amatérský filmař Jaromír Schejbal.

Rolovat nahoru