Vyberte stránku

Za poslední roky odehrála jihočeská kapela SEMTAM vždy kolem třiceti letních festivalů. Jsou však takové festivaly, které se táhnou jako červená nit celou pětatřicetiletou historií kapely. Už jich není mnoho. Mezi takové patří Mohelnický dostavník. Dostavník není jen klasickou přehlídkou významných kapel českého folku a country. Z tohoto festivalu na vás dýchne zvláštní přátelská atmosféra. Významným počinem organizátorů je i propojení festivalu s televizí Noe a rádiem Proglas. V poslední době je podobná mediální podpora tohoto této hudby spíše výjimečná. Za to velký dík! Průvodní slovo Vaška Součka, který nikdy nebyl jen klasickým konferenciérem ale spíše vizionářem, předávajícím i v dobách nesvobody svobodná slova. Vždy mne naplní blahem už jen svou přítomností. Svým slovem dokáže nabudit hektickou atmosféru u diváků a tím i velice příjemné prostředí pro kapely. Kapela SEMTAM na dostavníku několikrát vystupovala ještě v dobách sestavy s Pavlínou Jíšovou a později i v jiných sestavách. Znovu jsme měli štěstí při svém znovuzrození před několika léty, když jsme byli zas pozváni kamarádem a letitým příznivcem Aligátorem. Velice nás potěšilo, že jsme mohli letos oslavit na dostavníku 35 let od založení kapely.
Mohelnický dostavník se stal pro nás kultovní záležitostí, stárne jako dobré víno. Díky za všechno i za originální dar zelné „salátové “ – Mohelnický zelňák. Ten převedla naše zpěvačka Léna do podoby několika kil zelňáků, které jsme zkonzumovali za týden na zkoušce a po cestě v autě na další hraní.
Přeji hodně zdraví a dlouhou výdrž v organizování. Jako si přejeme v tuto dobu aby nám to v kapele ještě dlouhou dobu vydrželo, stejně tak přejeme Mohelnickému dostavníku stávající zdravotní kondici a mnoho let dalšího života.