Vyberte stránku

Dostavníkem na Prázdniny.
V pátek 7. června 2013 od 9.30 do 11.30 hod. proběhl v brněnském studiu Radia Proglas „živý rozhovor“ s dramaturgy dvou prázdninových hudebních festivalů. Pozvání moderátora Milana Tesaře do pořadu „Dostavníkem na Prázdniny“ přijal dramaturg Folkových prázdnin 20013 v Náměšti nad Oslavou Michal Schmidt a dramaturg Mohelnických dostavníků® Pavel Aligátor Nenkovský. Během dvouhodinového povídání prokládaném muzikou skupin, které jsou charakteristické pro oba žánrově odlišné festivaly, využili možnost oba dramaturgy pozdravit a položit jim dotaz i někteří posluchači tohoto radia.
Zde je výběr některých z těchto dotazů a zajímavých názorů a postřehů:
Pozn.: vše zasláno přímo do studia Radia Proglas prostřednictvím sms zpráv v době živého vysílání.

———————————

Dobrý den. Folkový festival mi zpočátku moc neříkal, ale na Mohelnický dostavník jsem reagovala ihned! Je to fenomén a moje dětství. Byla jsem na něm jako dítě s rodiči a starší sestra jezdila s kamarády. Taky jsem chtěla a paradoxně se mi to vyplnilo až minulý rok s manželem a dětmi. Moc zdravím pana Aligátora a přeji hodně sil a zdraví. P.S.: je možno malé děti někam odložit?
Marta – 7. června 2013

Odpověď:
Ano, ne však na celý festival, ale po dohodě s pořadateli je děti možno na festivalu „umístit“ na několik hodin do tzv. „Tvořivé dílny pro děti“, kde bude o ně dobře postaráno.
Aligátor

Dobry den, zdravím oba pořadatele. Chtěla bych poděkovat Folkovým prázdninám, že nejsou líné vozit k nám neotřelá a neznámá jména. Nekonkurujete si tak trochu s ostravskymi Colours? Zároveň děkuji Dostavníku za žánrovou čistotu. A už pánové chystáte ročník 2014?
Marcela – 7. června 2013

Odpověď: Folkové prázdniny v Náměšti si v žádném případě s Colours of Ostrava nekonkurují. Oba dramaturgové již teď na příštím ročníku pracují ……

Požehnaný den. Dlouhodobě cca od r.1985 jezdíme do Náměště n. O., několikrát jsme strávili dovolenou v Telči na folkáčích, pár let jsme pobývali na Folkové růži. Dnes vyhledáváme hlavně Open scény, případně „nokturna“, písničkáře. Malé, případně začínající kapely, nám přináší velmi příjemné zážitky. Je pak zajímavé je slyšet později. Tak jme potkali v začátcích Čechomor, Epydemii, Radůzu a jiné. Dekujeme všem, kdo se o festivaly přičiňují.
Zdenek E. – 7. června 2013

Zdravím. Pro manžela je Mohelnický dostavník doslova zasvěcený svátek… Jezdí už několik desetiletí. Musí tam být…. Já jsem se k němu přidala před svatbou = 10let. Jezdíme i s dětmi. Snažíme se zúčastnit všeho, objevovat nové kapely, ale nenecháme si ujít své oblíbence. … DÍKY Aligátorovi i za duchovno na Dostavníku. Nikde jinde člověk při programu nezažije např. mši sv. a hlavního organizátora při ní číst čtení . . . PARÁDA! DÍKY za krásné folkové dopoledne Milane!
Lidka – 7. června 2013

ZDRAVÍME DO ŽIVÉHO VYSÍLÁNÍ PŘEDEVŠÍM ALIGÁTORA. Touto cestou ti DĚKUJEME za přátelství, za slovo chlapa, a poctivost nejen v organizaci MD. Díky za koncerty u sv.Prokopa v Lošticích. Těšíme se letos na MOŠNY. Ať má Mohelnický dostavník dobrou muziku a počasí.
KAMARÁDI Z DOMU PASTÝŘSKÉHO Z LOŠTIC – 7. června 2013

Začali jsme „chozením“na PORTY s STB za zády… Pak na NÁMĚŠŤ, Folkovou růži, Mohelnický dostavník ….. Kapely nevybíráme i když … Přeji Radostné Vykročení do DNŮ PLNÝCH DOBRÉ MUZIKY!!
Marie – 7. června 2013

Jedině Spiriuál Kvintet. Miluji Irenu Budweiserovou …. Spirituál kvintet jsou stateční lidé. Drželi se za totality, probojovali se, byli hodně zkoušeni, modlím se za ně a fandím jim.
Pavla – 7. června 2013

Potěšilo mne, že tam vystoupí můj vnuk Michal Horák. Pozn.: Michal Horák vyhrál Folkový kvítek 2013 a vystoupí na letošním Dostavníku v neděli 1.9.2013 v 8.30 hod. na hlavní scéně.
Aligátor

Na Mohelnickém dostavníku oceňuji kromě dobré organizace, brilantní dovednost moderátorů Mloka a Vaška Součka. Festival je setkání kamarádů a muzikantů. A nejsou tam výtržnosti.
Pavel – 7. června 2013

Děkuji, že jste nechali zahrát Spirituál kvintet. Já Spirituál kvintet zbožňuji.
Pavla – 7. června 2013

Pěkný den všem. Na festivaly jsem jezdil dříve. Teď spíš oceňuji pořady a vysílání v rádiu nebo v televizi. Díky za ně.
Jirka – 7. června 2013