Vyberte stránku

Žalman pokřtil v Semaforu nové dvojalbum “Moje nevšední roky”

Pavel Žalman Lohonka po oslavách významného životního jubilea, vydání knihy a řadového alba (2016) místo odpočinku šlápl ještě více na plyn. Obměnil sestavu a vrhnul se do natáčení filmu v koprodukci s Českou televizí, který po dvouleté práci byl právě uveden do kin. Letošní rok si pro změnu na koncertech připomíná 50 let na scéně a nadělil si k tomu hned dvě nové desky. Alba s celkem 30 písněmi vyjdou již za několik dní a budou se prodávat dohromady pod názvem “Moje nevšední roky”.

Žalman pokřtil (10.5) obě nová cédéčka v legendárním divadle Semafor. První album nese název “Písně deštěm ohraný” a je souborem 19 písní. Na některých se představili i členové nejstarší sestavy skupiny Pavlína Jíšová a Antonín Hlaváč. Cédéčko pokřtila paní Jitka Molavcová, jíž Žalman toto album věnoval.

Druhá deska se jmenuje “Zavěšený kafe” a přináší 11 písní, k jejichž aranžím dal Žalman volnou ruku českobudějovickému pianistovi Radimu Sládkovi, který pro natáčení poskládal špičkové jazzové muzikanty do studiového bigbandu. Žalman a jeho Spol. se na tomto nosiči postarali o zpěvní party a vznikla tak pozoruhodná deska, jež má šanci oslovit širší okruh posluchačů i mimo folkový žánr. Kmotrem jazzové desky se stal pan Jiří Suchý, jemuž je album dedikováno.

Vzájemná náklonnost s nestorem Semaforu se začala rodit po jednom nečekaném koncertním vystoupení pana Suchého, které v utajení připravili fanoušci Žalmanovi jako narozeninový dárek. Všichni aktéři této produkce neskrývali dojetí a při dalších setkáních vznikl nápad tuto příhodu zapracovat do scénáře inscenovaného dokumentárního filmu, který měl 3.5. premiéru a ve kterém pan Jiří Suchý také účinkuje. Díky tomu všemu, a především díky laskavému pozvání a pohostinnosti divadla Semafor, vznikla mimořádná příležitost vidět kmotry i Žalmanovu kapelu spolu na jednom pódiu, a to nejen při vlastním křtu, v krátkých hudebních blocích, které si pro tuto událost připravili.

Co si můžete poslechnout na CD „Písně deštěm ohraný“:
Vracím se domů, Přijela jsem v cadillacu, Kdo ti zpívá, Kytky stále ještě voní, Blues opuštěnýho vlaku, Všechny cesty začínají k ránu, Má lady je víno, Dálnice č. 5, Nelituj, Severní vítr, Venkovanka, Vzhůru do oblak, Budějický zvony, Vánoce 89, Slepí ptáci, Náhradní víkend, Svatá Kateřina, Až se někdy a Na rozloučenou (19 písní).

CD – „ZAVĚŠENÝ KAFE“
Zavěšený kafe, Tam na Picadilly, Čekalas mne, Já bych se v kočárku vozil, Bludný kámen, To se stalo vážně, Dívka jménem Žil, Jsem ti nablízku, Každou noc, Za ruku mě vem a Ještě jednou (11 písní).

Rolovat nahoru