Vyberte stránku

Tony Joch – TALENT COUNTRY RADIA 2017
Na českou folkrockovou scénu se dere další nové jméno. Antonín „Tony“ Joch nejprve avizoval vydání celého nového alba, nakonec musí zájemci vzít zavděk alespoň EP „La Dolce Vita“. Toto EP obsahuje čtyři písničky: Dolce Vita, Modré nebe, Tvář starého muže a Zazpívej brácho. Pokud však bude celá deska jako první čtyři zveřejněné písničky, máme se na co těšit.
Tony Joch (rodák ze Svitav) není na folkovém nebi tváří zcela neznámou.
Se skupinou  „Solitér“ (Svitavy) hrál v letech 1994 – 1996 a pak se skupinou „U mapy Evropy“ (Svitavy) v letech 1995 – 1998. Po rozpadu obou kapel se ale hudbě věnoval i nadále, většinou jako host v jiných kapelách. Někdy kolem roku 2014, ale nazrál čas a on začal psát své první autorské písně a postavil se tzv. na vlastní nohy. Už dřív hovořil o natočení regulérní debutové nahrávky, nakonec vyšlo čtyřpísňové EP „La Dolce Vita“. Mimo stálých členů kapely jsou na něm i zajímaví hosté a velmi zkušení muzikanti, kteří už si na country a folk pódiích odehráli své. Z nahrávky je hodně cítit mistrovství Karla Macálky, Michala Vašíčka či Vladimíra Třebického. Nejvýraznější stopu z řad hostů však zanechávají Roman Horký z Kamelotu a stále známější Iva Marešová, která nyní vystupuje například v Precedensu místo Báry Basikové. Skvělí hosté by se ale příliš neprosadili, nebýt opravdu silného materiálu, který v sobě snoubí prvky folkové křehkosti, country klidu i rockové šťavnatosti. Textům lze věřit, nejedná se žádné plytké slovní hříčky, ale myšlenky, které si najdou své posluchače. EP „La Dolce Vita“ ukazuje na správnost Jochova rozhodnutí pustit se vlastní cestou. V necelých čtyřiceti letech mu rozhodně nikdo umetat cestičky nebude a vše si bude muset zasloužit poctivou prací. Začátek je však hodně slibný. Přesvědčit se můžete sami na jeho oficiálních stránkách  www.tonyjoch.cz
V současné době točí Antonín Joch své první autorské album. Práce na tomto debutovém albu se odehrává ve studiu Michala Vašíčka. Album bude obsahovat 10 – 12 skladeb. Mimo stálých členů kapely na něm účinkují i tito vážení hosté: Roman Horký, Karel Macálka, Michal Vašíček, Tomáš „Koudy“ Vunderle, Vladimír Třebický a další.