Vyberte stránku

Když mi někdy v roce 2003 navrhl náš úhlavní přítel Vláďa Casey Růža, zda bych chtěl zpívat písničky písničkáře Johna Denvera, nebylo vcelku o čem přemýšlet. Jednak jsme v tu dobu končili s kapelou Poupata, s navazujícími Pouty se teprve vydávali na nejistou novou cestu, ale hlavně po poslechu několika desítek Denverových CD začalo mezi námi jakési imaginární hluboké přátelství. Jen už si to tehdy nebylo jak osobně sdělit, protože právě v roce 2003 uplynulo 5 let od jeho definitivně posledního letu u kalifornského Monterey Bay. I proto vznikl projekt John Denver Tribute jako taková připomínka a pocta jednomu z nejzásadnějších muzikantů mezi písničkáři.

Postupem času některé z jeho písniček zakotvili napevno i v repertoáru Pout, občas i přetextované do češtiny třeba Honzou Brožem, Pavlem Zajícem, Lubošem Hrdličkou nebo básníkem panem Miroslavem Kvapilem. A když byla příležitost, zahráli Pouta, jako součást projektu John Denver Tribute, kdykoli k připomínce Denverových výročí, nebo třeba jen tak.

Letošní rok, přesně 12. října, to bude už 20 let, co se John Denver přesunul někam nahoru do bezesporu vybrané hudební společnosti dalších muzikantských legend. A to rozhodně nelze jen tak přejít bez povšimnutí na Mohelnický dostavník® 2017, který je mimo jiné neoddiskutovatelným „svátkem písniček a dobré muziky“. John Denver na Dostavník do Mohelnice osobně už nedorazí, v sobotním podvečerním programu Pout ale svoje místo určitě dostane. Jako poděkování. Ostatně mnoho desítek let byl, je a bude neodmyslitelnou součástí folkové a country muziky i u nás v Čechách, na Moravě, na Slovensku… A to je velká čest!

Srdečně zdraví Radek Novák
www.pouta.info  –  www.john-denver-tribute.webnode.cz