Úvod

Archiv - INFO 2014

 Známá mladá kapela MAROD z Ostravy navštívila Mohelnický betlém.

V pondělí 29.12.2014, po předchozí vzájemné dohodě, se ostravská kapela MAROD přijela podívat do Mohelnice (cca 150 km od Ostravy), aby na vlastní oči poprvé spatřila poměrně známý Mohelnické betlém. Tato vzácná návštěva přijela pět minut po dvanácté hodině v čase, kdy byl betlém pro veřejnost na dvě hodiny uzavřen. To bylo však přímo ideální k tomu, abychom nikoho nerušili a všichni si tak mohli plnými doušky vychutnat krásnou atmosféru u Mohelnického betlému. A samozřejmě se zde vyfotit na památku. Po téměř 40 minutovém obdivování jednotlivých částí betlému spojeného s odborným výkladem Aligátora (správce betléma) o historii betléma a jeho postupném rozšiřování a pak i po následné prohlídce krásného kostela sv. Tomáše Becketa, jsme se všichni odebrali do nedaleké příjemně vytopené restaurace „U Bruse“, kde jsme u výborného oběda, kávy a čaje prožili příjemně společně prožité chvíle neformálního kamarádského povídání nejen o svých rodinách či   prožitých Vánocích 2014, ale i o dalších muzikantských aktivitách a plánech jak kapely MAROD, tak  i o přípravách jubilejního 40. Mohelnického dostavníku® 2015. Skupina MAROD (rodinka Matláškova) je výborná parta a jsem moc rád, že jsme se poznali i jinak než na Mohelnickém dostavníku®, kde není zdaleka tolik času na popovídání si což je nutné k většímu vzájemného poznání.

Aligátor – 30.12.2014

 ANDĚL DOSTAVNÍKU 2014 BYL KONEČNĚ VYPÁTRÁN.

Prakticky hned po skončení 39. Mohelnického dostavníku® 2014 jsem začal pátrat pro potřebu mého bohatého dostavnického archívu po identitě Anetky Kaletové, která měla obdržet v pořadí třetí originální  tričko s nápisem Anděl Mohelnického dostavníku 2014 . Měl jsem jen její fotku s maminkou a nic více. Po dlouhém a dosti náročném pátrání jsem zjistil, že by Anetka mohla být z Oldřichovic u Třince. Oslovil jsem tamní radnici i osadní výbor a až předseda osadního výboru pan  Marian Plucnar, který mne napřed upozornil, že příjmení Kaleta /Kaletová je v kraji kolem Třince jedno u nejběžnějších a že to bude dosti náročné vypátrat. Zkoušel to v mateřské školce (nulový výsledek). Až 12.12.2014 zazvonil na zvonek u jedněch z Kaletů v Oldřichoviocích, malá Anetka vykoukla, kdo to na ně zvoní, a pátrání bylo konečně zdárně u konce.
Za to bych chtěl touto cestou panu Marianovi Plucnarovi moc poděkovat. A tak jsem konečně po zjištění přesné adresy Anetky tričko zabalil, přidal pár drobností a v balíčku vše poslat prostřednictvím pošty do Oldřichovic.
A tak se vše do Štědrého dne 2014 stihlo a malá Anetka Kaletová našla pod stromečkem mimo jiné i dárek z našeho Mohelnického dostavníku® 2014.
Maminka Anetky mi pak napsala:

Vážený pane Pavle Aligátore!
Dopis i dáreček nás velice překvapil a potěšil. Vzhledem k tomu, že na obrázku bylo jen jméno a věk, tak to opravdu obdivuji Vaši mravenčí práci, že jste nás našel. To že jsou Vánoce za dveřmi, tak tričko dáme Anetce pod stromeček a po Vánocíh ještě pošleme "Andílka" v tričku andílka.   Náš Andílek Anetka se narodila v únoru 2012. Přejeme krásné a požehnané Vánoce, a co nejmíň starosti při přípravě dalšího ročníku Mohelnického Dostavníku.
Už se těšíme na příští ročník a konec léta si už rezervujeme na Mohelničák.
S přáním hezkého večera Monika Kaletová – maminka Anetky

 A tak všechno nakonec  dobře dopadlo a já jsem tomu moc rád.

Aligátor

 Vánoční koncert Smolařů 2014

FOTOGALERIE ZDE

V sobotu 20. prosince 2014 se na velkém sále mohelnického domu kultury konal tradiční vánoční koncert Smolařů a jejich hostů. Tento koncert Smolaři pro své příznivce organizují již více jak 30 let a to tradičně vždy o poslední sobotě před Štědrým dnem. Letošní pozvání přijala slovenská kapela z Brezna VODOPÁD. Ti letos mimo jiné oslavili 30. roků své existence. Koncert začal v 18 hod. a včetně jedné přestávky trval 140 minut. Přestávka v polovině programu sloužila k občerstvení přítomných diváků či k zakoupení CD skupiny Vodopád (nejvíce šlo na odbyt jejich poslední CD „Čarovný deň“). Vše uváděl dle tradice náš kamarád z Karviné – Josef MLOK Grim a o zvuk se postarala parta z agentury Dragon (Ondřej Klemš a Kamil Grygar). Před téměř zaplněným sálem Smolaři koncert zahájili a pak pozvali na jeviště své hosty, kteří v první části svého vystoupení zahráli své tradiční skladby ve stylu country & bluegrass a po přestávce vděčným divákům bravurně zahráli ze svého CD „Čarovný deň“ několik nádherných koled. Smolaři pak koncert zakončili a na poslední písničku samozřejmě pozvali na podium i své kamarády z Vodopádu. V rámci tohoto koncertu Aligátor přečetl i krátké předvánoční pozdravení od bývalého kněze z nedaleké loštické farnosti P. Pavla Kavce, věnované jak Smolařům, Vodopádům, Mlokovi, ale i všem přítomným divákům. Tento kněz, kamarád, výborný kuchař a příznivec dobré country i folkové muziky, pravidelně navštěvoval téměř všechny akce – koncerty (včetně Mohelnických dostavníků®), se kterými nejen Smolaři, ale i stylově podobné kapely hrály na dopředu avízovaných koncertech.

Na tento vánoční koncert však nemohl být osobně přítomen, protože od 1. září 2014 byl „přeložen – převelen“ do Bratislavy a zde v době předvánoční měl mnoho jiných povinností a proto všem kamarádům, poslal tento předvánoční vzkaz:

Mistr paradoxů, anglický esejista Chesterton napsal:
„Často slyšíme velmi špatnou radu, aby se umělec přizpůsobil své době. Jestli existuje jedna věc, na níž lidstvo pořád ztroskotává, tak je to právě tenhle duch času. Není to nic jiného než přehánění něčeho, co už bylo dávno přehnáno.“
Milí kamarádi SMOLAŘI, vzácní hosté – VODOPÁDI, a přátelé dobré country muziky!
Těší mě, že jste se nepřizpůsobili „duchu času předvánočního shonu“.
Hrát a zpívat dnes písničky, které neodnesl čas, najít si chvilku pro poslech Smolařů a Vodopádů je – uměním!
A co Vám přeji?
Ať má Pepík Mlok vždy dost slovního kumštu pod buřinkou…
Oběma kapelám přeji radost z muzicírování, všem posluchačům pohlazení po duši, zvládnutí zbytku Adventu, šťastné a veselé Vánoce a požehnaný rok 2015!
S pozdravem AHOOJ!
Váš kamarád P. Pavel Kavec, kněz loštický t . č. na přechodném pobytu v Bratislavě.


Po koncertu dle tradic Aligátor (správce mohelnického betlému) zavedl kamarády z kapely Vodopád do kostela sv. Tomáše Becketa, kde jim ukázal téměř dokončený Mohelnické betlém. Zde u betléma proběhlo samozřejmě nezbytné focení na památku a navíc Vodopádi na kameru přítomné Mohelnické televizi (kameraman Jarda Dubský) zazpívali slovenskou lidovou koledu (a capella gospel) „Dobrý pastier sa narodil“. Po této prohlídce pak Vodopádi odešli s krásnými zážitky a s mobily plnými nafocených obrázků betléma do předem rezervované nedaleké restaurace „U pivních znalců“. Zde tento sobotní večer pokračoval neformálním sejšnem, na kterém hráli jak Smolaři tak i Vodopádi a vůbec, bylo tam moc fajn . . . . .
VODOPÁDŮM , MLOKOVI, zvukařům i všem divákům moc děkujeme za přízeň.

Za mohelnické Smolaře i za Mohelnický dostavník® – Pavel Aligátor Nenkovský

 Filmy “Náš Mohelničák”  a  “S Lokálkou na Dostavník”

Na letošním 39. Mohelnickém dostavníku® 2014 byl ve filmové soutěži mimo jiné promítnut i snímek našich kamarádů ze Slovenska „NÁŠ MOHELNIČÁK“
.
Autor Ivan „Indiano“ Vredík – URTICA film – Žihľava svou kamerou natočil a jeho syn pak sestříhal záběry (včetně rozhovorů) z 37. a 38. Mohelnického dostavníku®.

Výsledek můžete spatřit na tomto filmovém snímku o délce 9 minut.

Na filmové soutěži 39. Mohelnického dostavníku® 2014 byl rovněž promítnut i film Ladislava Ženožičky z Kroměříže.

Snímek se jmenuje „S LOKÁLKOU NA DOSTAVNÍKU“ a autor tento film (délka 10 minut)  věnoval vzpomínce na zakladatele a dvorního textaře Lokálky – Ladislava Straku, který zemřel 13.6.2009.

Film vznikl a byl promítnut letos při příležitosti 40. výročí založení této známé kapely z Hradce Králové.

 Vzpomínka na Monarchii

V sobotu 15. listopadu 2014 se v příjemném prostředí restaurace „U pivních znalců“ v Mohelnici konal 39. ročník filmové soutěže Mohelnické filmové písničky (MFP) – Memoriál Josefa Kapla. V soutěži bylo promítnuto celkem 12 filmů. Soutěže se mimo jiné zúčastnil i videoklip „VZPOMÍNKA NA MONARCHII“, kde hlavní roli hrál Roman Féder a jeho kapela Funny Fellows. Záběry z letošního 39. Mohelnického dostavníku® 2014 pořídil kameraman Jarda Dubský. Poprosil jsem ho, abychom společně v jeho videostudiu vytvořili snímek, který by těm, kteří letos na Dostavník z různých důvodů nemohli přijít, alespoň část vystoupení kamarádů ze Slovenska přiblížil v krátkém 8 minutovém klipu. Jak se nám to podařilo můžete teď sami posoudit při jeho shlédnutí.
Chtěl bych na tomto místě ještě jednou poděkovat za výborný výkon kamarádům z Funny Fellows.  Přijměte toto jako milou vzpomínku nejen na slovenskou kapelu Funny Fellows.
Přeji Vám příjemné pokoukání ......

Váš kamarád Aligátor

 Tradiční vánoční koncert Smolařů

Tradiční vánoční koncert Smolařů se uskuteční v sobotu 20.12.2014 v DK Mohelnice od 18 hod.

Host: VODOPÁD Brezno.

Moderuje Josef MLOK Grim.

 Folkový guláš 2014

V sobotu 11. října se v Olomouckém U-klubu konala již tradiční hudební soutěž Folkový guláš, která v sobě zahrnuje dvě oblastní kola Pionýrského Sedmikvítku – Dětskou Portu a Melodii. Pořadatelem byla Olomoucko-Zlínská krajská organizace Pionýra. V letošním roce se Folkového guláše účastnili soutěžící ze tří krajů naší republiky – Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského. V deseti soutěžních kategoriích se na pódiu představilo celkem 44 dětských soutěžících, které (v kategoriích, které to povolují) doprovodili tři dospělí. Někteří dětští účastníci vystoupili ve dvou formacích. Hostem letošního ročníku byla kapela Marod – vítěz diváckého hlasování letošního 39. Mohelnického dostavníku®. Tříčlenná porota ve složení Bc. Hana Vogelová (ředitelka Městského klubu Litovel), Pavel Aligátor Nenkovský a Jiří Dihel (kapelník skupiny Hrnek Hlučín) do republikového finále doporučila celkem devět soutěžních vystoupení. Od příštího ročníku bude Folkový guláš v Olomouci, se svolením příbuzných, pořádán jako „Memoriál Pavla Maršálka“.

Výsledky letošního ročníku:

Dětská Porta:
Kategorie JA – Kristýna Rozsívalová (Mohelnice)
Kategorie JB – René Matlášek (Ostrava)
Kategorie JP – Julie Petříková (Olomouc)
Kategorie SP – pionýrský oddíl Mláďata (Zborovice)
Kategorie SA – kapela Vodníci (Mohelnice)
Kategorie SB – kapela New status (Olomouc)

Melodie:
Kategorie IA – Radomír Kolář (Mohelnice)
Kategorie ZKA – Pavla Jakšová (Zborovice)
Kategorie ZKB – Nikola Trávníčková (Zborovice)
Kategorie ZP – Alena Šelepská (Zborovice)

Autorská soutěž: René Matlášek – skladba Fénix (Ostrava)
Cenu absolutního vítěze (vybrán porotou) i cenu publika v letošním roce získal René „Tesák“ Matlášek ze skupiny Marod.
Text i foto Aligátor

 Soutěž dětských kreseb na 39. Mohelnickém dostavníku®

Letos poprvé pořadatel vyhlásil „Soutěž dětských kreseb“ pro děti do 12 let. Nakonec děti namalovaly a odevzdaly téměř 50 obrázků. Všechny obrázky byly namalovány s typickou dětskou upřímností. Pořadatelé se proto rozhodli, že obrázky nebudou hodnoceny žádnou „odbornou“ porotou, ale budou vyhodnoceny formou losováni a drobnou odměnou pak obdarováni autoři tří obrázků. Nakonec byly ale takto vylosovány obrázky čtyř dětí. A tak krátce po skončení pohádky „Horíí“ kapelník Roman Féder z Funny Fellows vtipně okomentoval vylosované obrázky a na podium postupně pozval tyto autory kreseb:
Lenku Čiamporovou z Bratislavy – 6 let
Jakuba Zápalku z Blanska u Macochy – 10 let
Janu Grimovou z Rožmitálu u Zlatých Hor – 8 let
a Anetku Kaletovou – 2 roky.

Nejen vylosovaným, ale všem dětem, co se soutěže zúčastnily, děkujeme za jejich snahu.
Některé obrázky se tak stávají nedílnou součástí bohatého dostavnického archívu  ->  fotogalerie všech kreseb zde

Aligátor

 39. Mohelnický dostavník® 2014 ve vysílání TV NOE

TV NOE bude v sobotu 6.9.2014 v 19 hod. bude vysílat premiéru 30. dílu pravidelného folkového magazínu. Pořadem provází Honza Žamboch, frontman kapely Žamboši ze Vsetína. V tomto 30. dílu magazínu "Mezi pražci" se můžete těšit na výpravy nejen na letošní festivaly.
Mimo jiné zde uvidíte i první záběry z letošního 39. Mohelnického dostavníku®, kde štáb TV NOE sledoval nejen hvězdy, ale i kapely v páteční soutěži. Tu u poroty vyhrála kapela Passage z Prahy.
Reprízy 30. dílu folkového magazínu "Mezi pražci", kde uvidíte i první záběry z letošního
39. Mohelnického dostavníku® budou na TV NOE odvysílány v těchto termínech:
8.9.2014 v 00:50 hod. , 10.9.2014 v 7:30 hod., 11.9.2014 v 16:30 hod., 12.9.2014 v 16:15 hod.,
13.9.2014 v 7:00 hod., 14.9.2014 v 11:15 hod., 16.9.2014 ve 21:00 hod. a 23.9.2014 v 00:25 hod.

 Pozvánka na 39. Mohelnický dostavník® 2014 v rádiu Proglas

Radio Proglas:
Středa  27. srpna v 16.00: pozvánka na 39.Mohelnický dostavník® 2014  (repríza)

 Soutěž dětských kreseb pro Mohelnický dostavník® 2014

Vyhlašujeme soutěž pro děti do 12 let a to v malování obrázků na téma „ Mohelnický dostavník“. Motivem (námětem)  mohou být účinkující muzikanti, moderátoři, různé hudební nástroje, táborový oheň, příroda, totem, indiáni, apod. Své výtvory doneste přímo na letošní 39. Mohelnický dostavník® do prostoru „Tvořivé dílny, kde všechny tyto kresby budou po dobu konání festivalu vystaveny.
Formát: papír (nejlépe tvrdý papír) A4 nebo A5, kresby barevnými pastelkami, voskovkami, vodovými barvami, tužkou, fixkami, propisovačkou apod. Každý obrázek musí být z druhé strany podepsán celým jménem autora a adresou bydliště (to mohou samozřejmě za své dítě vyplnit rodiče).
V sobotu 30.8.2014 večer pak vylosujeme 3 nejlepší autory. Vyhlášení výsledku losování tří kreseb se uskuteční v neděli 31.8.2014 dopoledne po pohádce HORÍÍÍ na Duhové scéně cca v 10.30 hod.
Všechny obrázky (i ty nevylosované) pak budou uveřejněny na www.mohelnickydostavnik.cz i se jmény autorů.Obrázky – kresby, si můžete vytvořit již doma nebo ještě lépe vše namalovat přímo v naší dostavnické „Tvořivé dílně“. Tu najdete na mapce uveřejněné v novinách Dostavník Times 2014. Noviny dostane každý návštěvní festivalu zdarma u každé pokladny.

 Cena Olomouckého kraje 2014

Cena Olomouckého kraje 2014 je již připravena a čeká již na svého letošního majitele.
Vyrobila ho naše kamarádka – keramička Jarka Rybová z Dolní Lutyně.

 Pozvánka na 39. Mohelnický dostavník® 2014 v rádiu Proglas

V úterý 5. srpna 2014 bude v 19.15 hod. v pořadu Radia Proglas „Jak se vám líbí“ odvysílána pozvánka na 39. Mohelnický dostavník® 2014.
Hostem živého vysílání, které bude moderovat Milan Tesař, bude Pavel Aligátor Nenkovský

 Dostavnická pošta 2014 – poštovní přítisky

Od pátku 29. srpna 2014 (od 18 hod.) až do neděle 31. srpna 2014 (do 12 hod.) budete mít možnost zakoupit si letošní poštovní známky s přítiskem (tzv. známky s kuponem). I letošní přítisk obsahuje originální motivy Mohelnického dostavníku® a bude jistě vzácnou památkou nejen pro návštěvníky letošního festivalu, ale i pro sběratele. Zájemce u tuto sběratelskou raritu však upozorňujeme, že tyto známky s přítiskem (jednotlivě nebo i celé aršíky) si budou moci zakoupit jen řádně platící návštěvníci našeho festivalu a to výhradně jen po dobu konání letošního 39. Mohelnického dostavníku®. V omezeném množství budou v naší „Dostavnické poště“ k dispozici i známky s kuponem (celé aršíky) vydané při příležitosti 36. a 37. Mohelnického dostavníku®.

 Kožené účastnické visačky 39. Mohelnického dostavníku®

Nepřetržitě již od 28. Mohelnického dostavníku® 2002 pro nás z pravé kůže každým rokem vyrábí velice originální visačky náš kamarád Antonín Major Pekař. Po zhlédnutí dostavnického archívu těchto visaček  je vidět, že dle tradice i pro letošní ročník „Major“ vyrobil v pořadí již dvanáctou visačku. Tu obdrží každý účastník programové části letošního 39. Mohelnického dostavníku® a část  Vám bude k dispozici v Dostavnické poště v neděli 31. srpna 2014 před závěrem letošního ročníku.

Galerie

 

 Nová CD na 39. Mohelnickém dostavníku® 2014

Premiéru na letošním 39. Mohelnickém dostavníku® bude mít opět několik nových CéDéček. V případě Vašeho zájmu si je zde budete moci opatřit (zakoupit) za rozumnou cenu.
Doporučujeme rozšířit si Vaši jistě bohatou sbírku o tato CD a přímo na místě si je třeba opatřit podpisy zde přítomných příslušných muzikantů:

MAROD

„Půl na půl“

>>  foto

ŽAMBOŠI

„Pól nedostupnosti“

>>  foto

NAUTICA

”Nautica”

>>  foto

ZRCADLA CZ – vinyl + CD

„Večírek Hitachi“

>>  foto

POUTA

„Mozaika“

>>  foto

IVO CICVÁREK

„Velký svět“

>>  foto

MARIEN

“Ze skla”

>>  foto

PAVLÍNA JÍŠOVÁ

“To já, písnička”

>>  foto

FOLK TEAM Brno

„Live 40“

>>  foto

JIHOMORAVSKÉ KAPELY

„Návrat na Kančí louku“

>>  foto

 Ceny 39. Mohelnického dostavníku®  2014 již čekají na letošní vítěze

Ceny 39. Mohelnického dostavníku

Pěkné keramické ceny 39. Mohelnického dostavníku® i letos vyrobila kamarádka Jarka Rybová z Dolní Lutyně.

 Stánkový prodej na 39. Mohelnickém dostavníku® 2014 - informace pro stánkaře

Kontaktní osoba: Martina Nenkovská  -  mobil: 737 806 997 ,  e-mail: nenky@email.cz

 XXII. Festival Na Pomezí - Dolní Lomná  4. - 5.7.2014

Plakát festivalu Dolní Lomná

<<<  Plakát

Více na www.festivalnapomezi.cz

 Moravský vrabec 2014  - Karviná - 14.6.2014 - FINÁLE

Výsledky finálového koncertu v Karviné.

1. místo

2. místo

3. místo

 Filmová soutěž 39. Mohelnického dostavníku® 2014

Cena pro vítězný film 2013

Tradiční filmová soutěž neprofesionálních filmů se uskuteční na hlavní scéně v pátek 29. 8. 2014
od 23 hod. Velkoplošnou projekci zabezpečuje TV NOE & TELEPACE Ostrava

Uzávěrka přihlášek je 11. července 2014 na adrese pořadatele:
Pavel Aligátor Nenkovský - P.O.BOX 112, Pionýrů 1159/19, 89 85 Mohelnice

Zaslané snímky ve formátu DVD (nebo mini DV) pořadatel nevrací a projdou tzv. předvýběrem. Všechny zaslané snímky zůstanou v archívu Mohelnického dostavníku®. O výsledku předvýběru budou autoři zaslaných snímků pořadatelem zavčas informováni. K zaslanému snímku (filmu)   je nutné přiložit tzv. průvodní list s názvem snímku, jménem autora a kontaktem na autora snímku – nejlépe email).              Doporučená délka filmů je do 10 minut. Vybrané soutěžní snímky budou hodnotit diváci formou ankety. Žánr: písnička – videoklip nejlépe z oblasti country, folku či trampské písničky, trampská tematika, hraný snímek, dokument, ochrana přírody, ekologická tematika, animovaný film, humor, satira apod.

Formulář přihlášky filmu a objednávky ubytování si můžete stáhnout - zde

 Výroční turistická známka a nálepka

Turistická nálepka

V pořadí již patnáctou Výroční turistickou známku budete mít možnost opatřit si při návštěvě  letošního 39. Mohelnického dostavníku® 2014 v „Dostavnické poště“. Ta bude tradičně provozována v areálu hlavní scény. Tato Výroční turistická známka může být pro Vás pěknou památkou na náš festival a možná i dalším rozšířením Vaší sbírky.

Podobu letošní turistické známky si můžete prohlédnout -
zde

A všech doposud vydaných  - zde

Kromě Výročních turistických známek budete mít možnost na letošním 39. Mohelnickém dostavníku® 2014 sehnat i Výroční turistickou nálepku (samolepku). Výroční turistickou známku i samolepku pro náš festival vyrobila firma Turistické známky s.r.o. Rýmařov. Více o této firmě a jejich výrobcích se můžete dozvědět na www.turisticke-znamky.cz

 Moravský vrabec 2014  - Turzovka – 17.5.2014 – druhé postupové kolo

Deviaty ročník Turzovského vrabčiaka sa konal v sobotu 17. mája 2014. Po dvoch ročníkoch konaných na slobode pod modrou oblohou sa musel kvôli nevyspytateľnosti počasia zahniezdiť do kinosály Kultúrneho domu R. Jašíka v Turzovke. Na kvalite interpretačných výkonov sa to neodzrkadlilo, ale mnohí nádejní návštevníci zostali pri papučovej kultúre. O to viac si účinkujúci vážili tých, ktorí prišli a tak sa vytvorila kamarátska, priam domácka atmosféra. Napokon tá na Turzovskom vrabčiakovi vládne vždy. Kto okúsi túto atmosféru, rád príde znova. Možno práve preto sa dobrí vrabčiaci sem radi vracajú. Tento rok sa vrátili títo účinkujúci: Gailard (Liptovský Mikuláš), Divozel (Košice), Rest in Test (Ostrava), Pridaná hodnota a Peter Janku (Chorvátsky Grob), Country Casino (Prešov), Michal Récky (Brezno), Osudy (Žilina) aj s celým fanklubom a Wind (Havířov). Prvý krát atmosféru tejto súťaže okúsili Michal Kvaššay (Žilina), Peter Mates Korčák (Holič), Country kravy (Bánovce nad Bebravou), Horana a syn (Prochot), Plyš (Bratislava). Na porotcovské stoličky opätovne zasadli skúsení vrabčiaci: Ota „Šejk“ Maňák (Bohumín), Jindřich Šrejber a Zdeněk Stárek obaja zástupcovia festivalu Porta z Ústi nad Labem. Porote predsedal Ľubo „Puky“ Wágner Banská Bystrica. Všetkým chýbal pracovne zaneprázdnený šefíček staříček - Josef „Mlok“ Grim. Žánrovo pestrú prehliadku dobrej muziky ukončil hosť Janko Kulich, ktorý rolu moderátora po niekoľkých hodinách vymenil za rolu hudobnú a na pomoc si prizval svoje pracovno-hudobné Kolegium. Svojím spontánnym výkonom odľahčili napätie a čakanie na verdikt poroty, ktorý znel takto:

1.miesto:     PRIDANÁ HODNOTA (folk)
2. miesto:    REST IN TEST (acoustik rock)
3. miesto:    DIVOZEL (folk)
4. miesto:    WIND (bluegrass)

Cena divákov Turzovského vrabčiaka:        PRIDANÁ HODNOTA (folk)
Cena primátora mesta Turzovka:               Peter Janků (pesničkár)
Cena sympatie štábu Moravského vrabca: HORANA A SYN (ethno) 

Zapsali: Jana „Amazonka“ Matzová  a Ľubo „Puky“ Wágner

 Moravský vrabec 2014  - Zábřeh - 8.5.2014

Ve čtvrtek 8. května 2014 se uskutečnilo v Zábřehu oblastní kolo 19. ročníku Moravského vrabce 2014. Z původně přihlášených 10 kapel nakonec přijelo a soutěžilo 9 kapel (BEG BIE COUNTRY Šumperk, KAPELALONT Bohumín, FČÍL a TU Nový Jičín, ARREST Bruntál - Rýmařov, MAROD Ostrava, B.P.T. Zlín, CHOROŠI Nelahozeves, KUPODIVU Brno a VĚNEBAND Litomyšl.
Odborná porota ve složení : PhDr. Petr Čechák (předseda poroty a člen bývalé vynikající olomoucké kapely Piano), Aleš Quack Kubis (kapelník skupiny Domino – dříve hrál s BG Novou nebo se skupinou Spirit) a Ota Šejk Maňák (kapelník skupiny Sluníčko Bohumín) určila toto pořadí a postup do karvinského finále:
1) KUPODIVU Brno
2) VĚNEBAND Litomyšl
3) B.P.T. Zlín
4) CHOROŠI Nelahozeves
.
Diváckou cenu si po zásluze odvezla kapela MAROD Ostrava.
Nádherně vyřezávanou dřevěnou cenu, kterou po zásluze získala brněnská kapela KUPODIVU,vyrobil muzikant a řezbář v jedné osobě Jirka Krbi Krbeček ze skupiny Alibaba.O zvuk se výborně postarala parta z agentury DRAGON (Kamil Grygar, Ondra Klemš a Petr Saňák). Vše se konalo za pěkného počasí a v příjemném prostředí zahrady katolického domu. Pořadatel, kterým byl již druhým rokem za sebou Spolek Metoděj Zábřeh s vedoucím zábřežského „kaťáku“ Pepou Klimkem a jeho tým, připravil pro diváky i muzikanty bohaté občerstvení, kde nechyběl např. výborný a tradiční moravský vrabec, gulášek či makrely. Zpestřením programu Moravského vrabce bylo vystoupení šumperské taneční skupiny „Old country dance“.
Tradičním, mediálním partnerem byl i letos Český rozhlas Olomouc, který celou soutěž nahrával a toto bude dále používat ve svých hudebních pořadech. Finále 19. ročníku Moravského vrabce s uskuteční v sobotu 14. června 2014 v Karviné.
Více o tomto festivalu se můžete dozvědět na www.moravskyvrabec.cz
 

Garant a jeden z otců zakladatelů festivalu Moravský vrabec Pavel Aligátor Nenkovský

Galerie

 

 Moravský vrabec 2014  - Zábřeh - 8.5.2014

Cena pro vítěze

Oblastní kolo 19. ročníku Moravského vrabce se koná ve čtvrtek 8. května 2014 od 14 hod. v Zábřehu na zahradě Katolického domu (Sušilova ulice).

Odborná porota ve složení: PhDr. Petr Čechák, Aleš Quack Kubis a Ota Šejk Maňák určí postupující kapely pro finále, které se uskuteční v Karviné 14. června 2014.
V Zábřehu vystoupí 10 kapel: BIG BIE COUNTRY Šumperk, KapelaLont Bohumín, FČÍL a TU Nový Jičín, ARREST Bruntál-Rýmařov, MAROD Ostrava, HUBERTUS Uničov, CHOROŠI Nelahozeves, KUPODIVU Brno a VĚNEBAND Litomyšl.

Soutěžit se bude i o cenu diváků.
Předtančení: Old Country Dance Šumperk
Moderátor: Josef Mlok Grim Karviná.
Pořadatel: Spolek Metoděj Zábřeh
Zvuk: DRAGON agency
Garant: Pavel Aligátor Nenkovský

Nádhernou vyřezávanou cenu pro vítěze vyrobil Jirka Krbi Krbeček (skupina Alibaba).

 Povstaňte kamarádi

Po krátké nemoci zemřel ve čtvrtek 6. března 2014 v šumperské nemocnici dlouholetý konferenciér mohelnických Smolařů, pořadatel Mohelnických dostavníků, moderátor, imitátor Vlasty Buriana, herec a umělec Mohelnického kina amatérských film (MOKAF)
a vynikající kamarád EDA Buffalo WEINLICH.

Prosím, kdo jste ho znali, vzpomeňte na něho.

Byl to opravdový kamarád, na kterého nikdy nezapomeneme. Aligátor & Smolaři Mohelnice.

Galerie

 

 Moravský vrabec 2014  (19. ročník) - termíny jednotlivých kol a finále

Přihláška

Propozice

I. oblastní postupové kolo:

29.3.2014

 

Frenštát pod Radhoštěm

II. oblastní postupové kolo:

8.5.2014

 

Zábřeh na Moravě

III. postupové kolo„Turzovský vrabčiak“:

17.5.2014

 

Turzovka (SK)

Finálový koncert:

14.6.2014

 

Karviná

Více na www.moravskyvrabec.cz

PF2014

 Výroční turistické známky

Na Mohelnickém dostavníku® lze zakoupit vzácnou a tradiční trofej v podobě Výroční turistické známky. Tuto dřevěnou známku připravuje firma Turistické známky s.r.o. Česká republika – Rýmařov.
Dosavadní výroční turistické známky z tradičním obrázkem Stanislava Johnkiho Galáska si můžete prohlédnout - zde

 Spřízněné internetové stránky - odkazy - linky

Zde Vám nabízíme odkazy na spřízněné internetové stránky, kontakty na trampské osady, skupiny, písničkáře, organizátory a časopisy, které projeví zájem spolupracovat s Mohelnickým dostavníkem či jeho internetovými stránkami. Jedinou podmínkou je vzájemné umístění odkazů.  Info - zde

 Odkaz na naše stránky

Pokud byste nám chtěli pomoci zvýšit informovanost o Mohelnickém dostavníku a umítili náš odkaz na Vašich stránkách, byli bychom  velmi rádi.

© 1998 - 2018  Václav Jokl & Pavel Aligátor Nenkovský  | Licenční podmínky  | Prohlášení o přístupnosti