Úvod

Archiv - INFO 2013

 Mohelnický betlém – první návštěvníci

 Mohelnický betlém – první návštěvníci

Prvními  letošními návštěvníky Mohelnického betlému byli manželé Vojta Kiďák &  Eva Tomáškovi z Lokte nad Ohří. Pokračují tak v několikaleté tradici, kdy hosté vánočních koncertů Smolařů se jdou podívat na Mohelnický betlém. Manželé Vojta a Eva Tomáškovi se na ještě nedokončenou stavbu betlému přišli podívat hned druhý den po narozeninovém koncertu Smolařů. Bylo to v sobotu 21. prosince 2013 dopoledne ještě před svým odjezdem domů do Lokte nad Ohří. A že se jim náš Mohelnický betlém ještě před svým finálním dokončením stavby líbil, není třeba zdůrazňovat. Nakonec o tom svědčí i tyto fotografie s výslednou PF 2014 manželů Tomáškových.

Aligátor

Galerie

 

 Jubilejní koncert SMOLAŘŮ – zážitek pro srdce

Jubilejní koncert SMOLAŘŮ

Do hektických dnů času předvánočního byl situován jubilejní koncert mohelnické country kapely Smolaři.
40 – úctyhodných let rozdávala skupina líbivé tóny písniček, které dokázaly v dobách pokojných i nelehkých chytnout posluchače za srdce. Díky této skutečnosti v  pátek 20. prosince 2013 v 18. 00 hod.  praskal sál “kulturáku” v Mohelnici ve švech... Muzikanti, příznivci a příbuzní muzikantů současných i minulých zcela zaplnili místa a s nadšením prožívali koncert,který byl retrem na čtyřicet let koncertování této kapely.

Slavnostní chvíli odstartoval věhlasný moderátor Mohelnického dostavníku Josef Mlok Grim a záhy zde byly písničky v podání současné sestavy: Pavel Aligátor Nenkovský, kytara, foukací harmonika, na banjo Honza Dubský, na dvanáctistrunnou kytaru hrál jeho bratr Jarda Dubský, basu oživoval Oleg Urbášek a u mikrofonu zpívala Soňa Rifflerová a Dana Hrabovská, která navíc hrála na 12 ti strunnou kytaru.
V další části koncertu jsme přivítali některé muzikanty, kteří v průběhu let uplynulých  v kapele hráli a zpívali.
Jubilejní koncert úsměvným slovem a dovedností doplnil imitátor Václav Faltus a vzácný host a kamarád Vojta Kiďák Tomáško.
Poděkování posílám zvukaři Františkovi Petříkovi do Bolelouce, který zajišťoval profesionální ozvučení koncertu.
Za všechny přítomné a vděčné posluchače si dovolím popřát nejen Smolařům, ale všem muzikantům do dalších let hodně inspirace, dovednosti a třeba takové perfektní publikum, jaké bylo na Jubilejním koncertu Smolařů v Mohelnici!

Pavel Kavec, Loštice (21.12.2013)

Galerie

 

Foto: Jiří Tobola

 SMOLAŘI Mohelnice slaví 40. narozeniny

Pozvánka na narozeninovou oslavu Smolařů

V říjnu roku 1973 byla v Mohelnici založena skupina Smolaři, která mimo jiné rok a půl po svém vzniku vymyslela a uspořádala první ročník festivalu Mohelnický dostavník.
Narozeninová oslava Smolařů se uskuteční v pátek 20.12.2013 v 18 hod. ve velké sále Domu kultury v Mohelnici. Jako host přijede např. Vojta Kiďák Tomáško a imitátor Václav Faltus. Pozváni jsou i bývalí hráči Smolařů.
Vše bude uvádět držitel Zlaté Porty Josef MLOK Grim.

Pavel Aligátor Nenkovský – kapelník Smolařů

Galerie

 

 Stánkový prodej na 39.Mohelnickém dostavníku® 2014 - informace pro stánkaře

Kontaktní osoba: Martina Nenkovská  -  mobil: 737 806 997  -  e-mail: nenky@email.cz

 Propozice a přihlášky do Dětské Porty a Melodie 2013

Propozice a přihlášky do Dětské Porty a Melodie 2013.
5. října 2013 – U-klub Olomouc
Uzávěrka 29.9.2013

Folkový guláš přihláška

Folkový guláš propozice

Melodie
přihláška

Melodie
propozice

 Ceny 38. Mohelnického dostavníku® již čekají na své vítěze

Jiří Krbi Krbeček ( Alibaba) letos pro 38. Mohelnický dostavník® vyřezal z lipového dřeva opravdu nádhernou cenu.

Bude udělena „Za souznění hudby s přírodou“. A kdo ji dostane ?  Přijeďte do Mohelnice a uvidíte. 

 Ceny 38. Mohelnického dostavníku® již čekají na své vítěze

Ceny 38. Mohelnického dostavníku® již čekají na své vítěze.

I letos je vyrobila naše kamarádka Jarka Rybová z Dolní Lutyně.

 Výroční turistická nálepka

Výroční turistická nálepka

Kromě Výročních turistických známek budete mít možnost na letošním 38. Mohelnickém dostavníku® 2013 sehnat i Výroční turistickou nálepku (samolepku), která může být pro Vás pěknou památkou na náš festival.

 Víčka se vrací na 38. Mohelnický dostavník® 2013

Stejně jako loni, tak i letos se můžete zapojit prostřednictvím našeho festivalu ke sběru víček z PET lahví. Tentokrát je tato sbírka určena pro devítiletého Lukáše Kameníčka z Olomouce. „Jsem Lukáš a jsem uvězněn ve vlastním těle,“ mohl by se klidně představit devítiletý chlapec z Hané a nebyl by daleko od pravdy. Jak říká jeho maminka, Lukáš je bystrý, ale bohužel ho neposlouchá tělo. Odborníci tento stav označují za kvadruspastickou dětskou mozkovou obrnu. I přestože, že se musí tento chlapec z Olomouce potýkat s touto závažnou diagnózou, měl v životě větší štěstí než jeho bratr-dvojče, který svůj boj o život krátce po narození prohrál. „Luky ale bojuje dál a snaží se žít nejlépe, jak to jde,“ říká jeho maminka a dodává, že bez pomoci druhých se neobejde: „Ve svých devíti letech se jen plazí, sám sedí pouze s pevnou oporou zad a má problémy s jemnou i hrubou motorikou. Podstoupil operaci dolních končetin, což mu umožnilo postavit se na nohy, ale v chůzi mu musí někdo pomáhat, protože nemá stabilitu. Jeho psychické funkce a intelekt jsou však v normě.“ Peníze, které budou letošním sběrem víček získány, poslouží jako příspěvek na nákup elektrického vozíčku pro tohoto chlapce s obrnou. Pokud chcete pomoci i Vy, přineste svá víčka na 38.Mohelnický dostavník®, kde bude opět vytvořeno sběrové místo. V mohelnickém závodě SIEMENS, kde tato iniciativa vznikla, bude sběr víček pokračovat až do prosince 2013 s cílem nasbírat  více víček než v loňském roce (tehdy 151 kg). Sběrem víček z PET lahví bylo v loňském roce pomoženo Michalce Láníkové z Holešova a to i díky Vaší pomoci na 37. Mohelnickém dostavníku®.
Všem letošním dárcům za Lukáše a jeho rodinu moc děkujeme.
Více informací na www.lukaskamenicek.cz

 JAK SE VÁM LÍBÍ -  hudební pořad našeho mediálního partnera Radia Proglas

Rozhovory s muzikanty, kapelami, vydavateli, organizátory festivalů a dalšími zajímavými “lidmi od muziky” můžete poslouchat každý všední den od 19.15 a v sobotu od 15.00. V rámci pořadu jsou nepravidelně vysílány také koncerty kapel přímo ze studia tohoto radia.

Skupiny se mohou o možnostech účasti v pořadu informovat na e-mailu tesar@proglas.cz. Prohlédněte si také fotogalerii hostů pořadu „Jak se vám líbí“.
RADIO PROGLAS v tomto hudebním pořadu odvysílá živě v úterý 30. července 2013 v 19 hod. 15 minut pozvánku na 38. Mohelnický dostavník®. Host: Pavel Aligátor Nenkovský,  moderátor : Milan Tesař. Repríza této pozvánky bude odvysílána ještě ve středu 31. července 2013 od 16 hod. 

 Dostavnická pošta

Od pátku 30. srpna 2013 (od 17 hod.) až do neděle 1. září 2013 (do 12 hod.) budete mít možnost zakoupit si letošní poštovní známky s přítiskem (tzv. známky s kuponem). Přítisk obsahuje motivy 38. Mohelnického dostavníku® 2013 a bude jistě vzácnou památkou nejen pro návštěvníky 38. Mohelnického dostavníku®, ale i pro sběratele. Zájemce u tuto sběratelskou raritu upozorňujeme, že tyto známky s přítiskem (jednotlivě nebo i celé aršíky) si budou moci zakoupit jen řádně platící návštěvníci našeho festivalu a to výhradně jen po dobu konání letošního 38. Mohelnického dostavníku®. V omezeném množství budou v naší „Dostavnické poště“ k dispozici i známky s kuponem (celé aršíky) vydané při příležitosti loňského 37. Mohelnického dostavníku® 2012.

 XXI. Festival Na Pomezí - Dolní Lomná  5. - 6.7.2013

Plakát

<< Plakát

 Festival Slunce Strážnice 2013

Plakát

3. Tisková zpráva

 Pozvání na dobrou muziku - Festival Vysoké Chvojno

pozvani_na_dobrou_muziku

 Ahoj kamarádi, sezvali jsme na jednu hromadu pár kapel, známých i neznámých, mladých i letitých, žánrově tradičních i novátorských, které však mají jedno společné. Hrají muziku, která se hodí do nádherného lesního arboreta staletých stromů, muziku, ze které sálá živočišné teplo, která má fajnové člověčí myšlenky..... Uslyšíte muziku, kterou v rádiích běžně neuslyšíte, protože vyžaduje poněkud hlubší úhel poslechu . Jistě Vás překvapí tvorba mladých autorů a doufáme, že zjistíte, že si se "starými pardály" v ničem nezadají....

 Za celý pořadatelský tým:  Ivan Kurtev a Víťa Troníček

 SDRUŽENÍ PŘÁTEL HISTORIE BRNO ( 9TH NEW YORK Militia )

sdruzeni_pratel_historie_m

Kamarádi, kteří nám již mnoho let pomáhají při pořadatelské službě na Mohelnických dostavnících  Vás srdečně zvou na část historické bitvy z Americké občanské války Laurel hill 1864
Termín: 7.6 - 9.6. 2013  -  Místo: Obec Železné u Tišnova

Plakát

 Pozvání na skleničku s Pavlem Aligátorem Nenkovským

Muzeum moderního umění Vás zve na Posezení na skleničku s osobnostmi Olomouckého kraje - hostem je Pavel Aligátor Nenkovský  - zakladatel Mohelnického dostavníku.

Posezení se koná v úterý 14.5.2013 v 18:30 hod.
Vstupné: 50,- Kč.

 Moravský vrabec 2013 - výsledky jednotlivých kol a finále

výsledky I. oblastního kola

výsledky II. oblastního kola

výsledky III. oblastního kola

výsledky
finále

Fotogalerie

Fotogalerie finale

Foto z II. oblastního kola Moravského vrabce - 4. květen 2013 Zábřeh (foto Aligátor)

Galerie

 

 Moravský vrabec 2013 - termíny jednotlivých kol a finále

Přihláška

Propozice

I. oblastní postupové kolo:

16.3.2013

 

KD města Frenštát pod Radhoštěm

II. oblastní postupové kolo:

4.5.2013

 

Zábřeh na Moravě

III. postupové kolo„Turzovský vrabčiak“:

18.5.2013

 

KD R. Jašíka, Turzovka (SK)

Finálový koncert:

15.6.2013

 

Karviná

Více na www.moravskyvrabec.cz

 Filmová soutěž 38. Mohelnického dostavníku® 2013

Šťastný loňský vítěz filmové soutěže 2012 Bohumír Novák z Nového Města na Moravě s hlavní cenou za nejlepší film

Tradiční filmová soutěž neprofesionálních filmů se uskuteční i letos na hlavní scéně 38. Mohelnického dostavníku®,  a to v pátek 30.srpna 2013 od 22 hod. – velkoplošnou projekci opět zabezpečí TV NOE & TELEPACE Ostrava. Uzávěrka přihlášek je 12. července 2013 na adrese pořadatele: Pavel Aligátor Nenkovský - P.O.BOX 12, Pionýrů 1159/19, 789 85 Mohelnice
Zaslané snímky ve formátu DVD pořadatel nevrací a projdou tzv. předvýběrem. Všechny zaslané snímky zůstanou v archívu Mohelnického dostavníku®. O výsledku předvýběru budou autoři zaslaných snímků informováni nejpozději do 30.7.2013 a postupující dostanou další podrobné informace. K zaslanému snímku je nutné přiložit tzv. průvodní list s názvem snímku, délkou snímku, jménem autora a s kontaktem na autora snímku – nejlépe email.
Doporučená délka filmů max. do 10 minut. Vybrané soutěžní snímky budou hodnotit diváci formou ankety.
Žánr: písnička – videoklip nejlépe z oblasti country, folku či trampské písničky, trampská tematika, hraný snímek, dokument, ochrana přírody, ekologická tematika, animovaný film, humor, satira apod.

 Stráníci slaví 30. let

Stráníci slaví 30. let

 Kožené účastnické visačky Mohelnického dostavníku® z dílny Antonína Majora Pekaře

Nepřetržitě již od 28. Mohelnického dostavníku® 2002 pro nás z pravé kůže každým rokem vyrábí velice originální visačky náš kamarád Antonín Major Pekař. Po zhlédnutí dostavnického archívu těchto visaček  je patrno, že pro letošní ročník byla vyrobena již jedenáctá série visaček. Věříme, že tato tradice bude pokračovat i nadále. Majore děkujeme Ti.

Galerie

 

 Spřízněné internetové stránky - odkazy - linky

Zde Vám nabízíme odkazy na spřízněné internetové stránky, kontakty na trampské osady, skupiny, písničkáře, organizátory a časopisy, které projeví zájem spolupracovat s Mohelnickým dostavníkem či jeho internetovými stránkami. Jedinou podmínkou je vzájemné umístění odkazů.  Info - zde

© 1998 - 2018  Václav Jokl & Pavel Aligátor Nenkovský  | Licenční podmínky  | Prohlášení o přístupnosti