Úvod

Archiv - INFO 2010

Autobusovou dopravní obslužnost návštěvníků 36. Mohelnického dostavníku® a to konkrétně z bouzovských čtvrtečních recitálů bude i letos zabezpečovat firma VEOLIA Transport  Morava a.s.
Odjezd zvláštního autobusu bude ve čtvrtek 26. srpna 2010 opět z bouzovského náměstí pod hradem, a to ve 22.50 hod. Zvláštní autobus zastaví v Mohelnici na autobusovém nádraží (v centru města) a dále na „točně“ u vstupu do areálu autokempinku „Morava“. Jízdné: 20 Kč. Dle potřeby se autobus vrátí zpět na Bouzov pro další zájemce o návrat do Mohelnice.

 Lahůdka z Loštic

Dnem 25. srpna 2010 získaly „Olomoucké tvarůžky“ ochranu Evropské unie - přesně chráněné zeměpisné označení EU. Češi o zařazení tradičních tvarůžků na chráněný seznam unijních výrobků bojovali šest let. Proti se v minulosti ostře stavěli Němci a Rakušané. Češi jedli syrečky na Olomoucku už v polovině 15. století. Olomoucké tvarůžky jsou po nedávno zaregistrované Jihočeské Nivě druhým druhem sýru, které mají ochranu zeměpisného označení. Řadí se tak k dalším dvěma desítkám českých produktů, které již evropskou ochranu požívají. Mezi ně patří například Hořické trubičky, Třeboňský kapr, Pardubický perník, Nošovické kysané zelí nebo Štramberské uši. A budete-li mít  v době konání 36. Mohelnického dostavníku® chuť a čas, tak můžete navštívit přímo v Lošticích podnikovou prodejnu a zde nakoupit pro své blízké z mnoha nabízených druhů tvarůžkových specialit nebo navštívit Muzeum Olomouckých tvarůžků (viz příloha). Více se dozvíte na stránkách www.tvaruzky.cz

 Chcete získat permanentku na 36. Mohelnický dostavník® ZADARMO ?

I letos se budete moci pokusit o štěstí získat volnou vstupenku – permanentku na 36. Mohelnický dostavník® v soutěžích těchto médií: Radio Proglas (10 vstupenek), Český rozhlas Olomouc (10 vstupenek), Radio Haná (10 vstupenek), Radio Čas (10 vstupenek) a 3 výherci vstupenek vyluštěním osmisměrky v závodních novinách Elektromotor.

 Placky na památku

Firma Halen ze Zlatých hor pro naši akci vyrobila na památku několik druhů "placek", které budou k mání za rozumnou cenu v Dostavnické poště. Zde jsou ukázky. Více na www.halen.cz

 

 Petice na podporu vyhlášení Národního parku Jeseníky

Jsme veřejně aktivní lidé žijící v Jeseníkách a organizujeme informační kampaň k možnému vyhlášení Národního parku Jeseníky (NP) a také petici na podporu vzniku NP Jeseníky. Návrh NP připravilo Ministerstvo životního prostředí. Tento návrh podporujeme, protože je připraven rozumně tak, aby umožnil současné využívání území a zároveň pomohl zlepšit praktickou ochranu jedinečné přírody. Příroda Hrubého Jeseníku je evropsky jedinečná a zaslouží si kvalitní a lepší formu ochrany a péče, než je tomu dnes. Národní park zároveň podpoří přírodě šetrný rozvoj regionu Jeseníků. Cílem naší kampaně a petice je přispět ke zlepšení praktické ochrany přírody v Jeseníkách a k rozvoji regionu, který bude založen na kvalitě poskytovaných služeb a na ekologicky šetrném turismu. Petici podpořilo již více než 13.000 lidí, zejména z regionu Jeseníků. Připojte se také Vy ! Můžete se s námi osobně zkontaktovat i na letošním 36. Mohelnickém dostavníku®. Kontaktní mail je ondrej.bacik@centrum.cz  . Podrobnější informace naleznete na: www.npjeseniky.info

 Pomozte najít ukradenou baskytaru Fender JB70s

Přátelé, díky Vám za pomoc při hledání ukradené baskytary Fender Jazz Bass. Je to neuvěřitelné, ale našel jsem ho hned druhý den na Palmovce v zastavárně Ondřej Svoboda, Ronkova 333/10.Mají v názvu Výkup a prodej elektroniky atd. Bylo by záhodno doplnit " a kradeného zboží" ...  Díky místnímu oddělení policie Vysočany, zvláště potom panu nadpraporčíku Štěpánkovi za vstřícný přístup.S pozdravem Pepa Malina

 I letos budou v „Dostavnické poště„ novinky

Od pátku 27. srpna 2010 až do neděle 29. srpna 2010 budete mít možnost zakoupit si letošní poštovní známky á 10 Kč s přítiskem (tzv. známky s kuponem). Přítisk obsahuje motiv 36. Mohelnického dostavníku® 2010 a bude jistě vzácný nejen pro návštěvníky Mohelnického dostavníku®, ale i pro sběratele. Po loňských známkách s přítisky se jen zaprášilo a tak pořadatel letos nechal vyrobit větší množství. Zájemce u tuto sběratelskou raritu upozorňujeme, že tyto známky s přítiskem (případně celé aršíky) si budou moci zakoupit výhradně jen po dobu konání letošního 36. Mohelnického dostavníku®.

 Významní rodáci města Mohelnice

Muzeum Mohelnice a Město Mohelnice zve Vás, návštěvníky 36. Mohelnického dostavníku®, do budovy mohelnického muzea (Kostelní náměstí) na prohlídku stálé expozice „Z dějin Mohelnicka“ a výstavy „Významní rodáci města Mohelnice“.
Přístupno pro veřejnost: čtvrtek 26.8.2010, pátek 27.8.2010 a sobota 28.8.2010: 9 – 12 hod.  13 - 16 hod.  
Vstupné: Stálá expozice "Z dějin Mohelnicka": dospělí: 20 Kč, senioři, žáci a studenti: 10 Kč
Výstava "Významní rodáci města Mohelnice": dospělí: 10 Kč, senioři, žáci a studenti: 5 Kč  
Neplatící osoby pro obě výstavy: ZTP, děti do 6 let, držitelé karet AMG, ICOM, Olomouc region Card.
Bližší na: www.muzeum-sumperk.cz/zarizeni/muzeum-mohelnice/

 CD DOBRÉ POLOHY Z OSTRAVY „Jen tak“ je na světě.

Toto CD bylo natočeno v červnu 2010 ve studiu TdB v Ostravě. Je na něm celkem 10 autorských písniček kapelníka DOBRÉ POLOHY „ Petra Sasína. V bookletu jsou texty písniček a fotografie Petra Juřici a Jiřího Tvrdého. Jsme rádi, že i toto nové CD společně pokřtíme v rámci letošního 36. Mohelnického dostavníku® v sobotu v 9.35 hod. na hlavní scéně. Samozřejmě, že i toto nové CD si budete moci pořídit hned po křtu za hlavní scénou nebo v Dostavnické poště rovněž za rozumnou „dostavnickou cenu“. 

 Nové CD skupiny ŠPUNT

Nové CD skupiny ŠPUNT, které slavnostně pokřtíme na letošním 36. Mohelnickém dostavníku® na hlavní scéně v sobotu 28. srpna 2010 v 9.00 hod. má název „Vrať mi klíč“. CD bylo nahráno ve studiu PANTHEON
v září až listopadu roku 2009 za účasti dvou hostů. Cimbalistky Broni Dočkalové a perkusisty Hanze Sedláře. Součástí CD je 12 autorských písniček a 28 stránkový booklet s 13 nádhernými grafikami kamarádky Špuntů Táni Havlíčkové. CD bylo vydáno v lednu 2010. Po „Dostavnickém křtu“ budete mít ideální příležitost si toto nové CD Špuntů zakoupit za solidní cenu v prostoru za hlavní scénou případně v Dostavnické poště.

 Nové CD skupiny POUTA na letošním Mohelnickém dostavníku® 2010

Naši kamarádi ze skupiny POUTA se v současné době potí. Ale ne někde na sluncem rozpáleném podiu nebo někde u moře, ale ve zvukovém studiu. Zde pod dohledem hudebního režiséra a ostříleného hudebníka Miloše Dvořáčka dokončují své první oficiální CD nazvané „POUTA … v nás „.

Toto CD spatří světlo světa ještě v průběhu letošního léta a tak budete mi i vy, návštěvníci 36. Mohelnického dostavníku®, možnost si toto CD opatřit a to ihned po jeho neodmyslitelném „dostavnickém křtu“.  

 České národní finále Porty se letos konalo v Řevnicích ve dnech 25. – 27. června 2010

Odborná porota určila za vítěze našim dostavnickým divákům velice dobře známou brněnskou kapelu QUANTI MINORIS.
Tato vynikající brněnská kapela loni na 35. Mohelnickém dostavníku® získala jak hlavní cenu odborné poroty, tak i cenu diváků a dle tradice je přivezeme letos do „Dvorany Mohelnického dostavníku“ (Galapřehlídky hostů) – v tradiční bryčce tažené koňmi. 

Druhé místo obsadila vokální skupina PĚTNÍK z Prahy a třetí místo pak ŠŤASTNÍ A VESELÍ rovněž z Prahy. Na čtvrtém místě se umístila ALIBABA z Horky nad Moravou (vítěz 15. ročníku oblastného kola Moravského vrabce v Mohelnici 2010).

 Na letošní Zahradě v Náměšti na Hané získali cenu diváků – KRTEČEK 2010

Na letošní Zahradě v Náměšti na Hané získali cenu diváků – KRTEČEK 2010 SHIVERS Volyně, HLUČNÍ SOUSEDÉ Kopřivnice, ZHASNI Nový Bor, DUO SOVA – SLAMÁK Ostrava a JIŘÍ MÍŽA

Stará Ves u Rýmařova. Gratulujeme a těšíme se především na skupinu ZHASNI, která bude mít letos na 36.Mohelnickém dostavníku® svou premiéru ( v neděli 29. srpna 2010 na hlavní scéně). Gratulujeme i kamarádovi Jirkovi Mížovi (mimo jiné host letošního oblastního kola Moravského vrabce 2010 v Mohelnici).

Náš „dostavnický fotograf“ Martin Hohn zachytil na Zahradě včetně držitele Krtečka 2010 Jiřího Míži i některé kapely či osobnosti, co budete mít možnost na vlastní oči spatřit na konci srpna i u nás v Mohelnici.

 

 „TVOŘIVÁ DÍLNA NA DOSTAVNÍKU“ - pro Vaše děti

PROVOZNÍ DOBA:
SOBOTA   28. srpna 2010    9:00 do 12:00 a 13:30 do 18:00 hodin.
NEDĚLE    29. srpna 2010   9:00 do 12:00 hodin.

Tato dílna je určena dětem od 6–13 let nebo dětem do 6 roků v doprovodu rodičů. Je zaměřena na rozvíjení fantazie, tvůrčích schopností a jemné motoriky. Samozřejmostí je hravé a tvořivé zabavení dětí po dobu konání Mohelnického dostavníku®.
PROVOZNÍ ŘÁD:
Do dílny je nutno se nahlásit při příchodu. Napíšeme si jméno a mobilní telefon rodičů. Rodiče si dítě musí sami vyzvednout nebo v případě nějakého problému budeme volat. Pobyt dítěte je časově omezen na 2 hodiny dopoledne a 2 hodiny odpoledne a to z důvodů, aby se děti prostřídaly.
PITNÝ REŽIM BUDE ZAJIŠTĚN. PEDAGOGICKÝ DOZOR: Kateřina Bílková a Eva Kličková

 

 Stánkový prodej na Mohelnickém dostavníku® 2010 - informace pro stánkaře

Informace o stánkovém prodeji. Další informace můžete získat v průběhu roku 2010 na adrese:  nenky@email.cz.

 „SVÍTÁNÍ“  na dobré časy s 36. Mohelnickým dostavníkem®

Příznivci kvalitní muziky ve stylu country and folk se již můžou těšit na další ročník Mohelnického dostavníku. 36 let poctivé dřiny s organizací festivalu má za sebou Aligátor a jeho tým. Rok co rok se festival dle možností zkvalitňuje, ale taky se  potýká s mnoha problémy. Tradiční kverulanti, podezřívači, závistivci… Pak má člověk sto chutí dát  navždy „adios“ svým snahám a sedět si v ústraní svého bytečku u televize v bačkorách, pojídat chipsy a pít lahváče. Díky Bohu, že dává organizátorovi a jeho realizačnímu týmu chuť a nové inspirace, aby nás navzdory ničivému pohodlí i letos vytáhli do Městských sadů v Mohelnici o posledním prázdninovém víkendu.

Zveme Vás v pátek 27. srpna v 19.00 do Loštic - chrámu sv. Prokopa na recitál skupiny SVÍTÁNÍ.

Kapela vznikla v roce 1997 v listopadu, kdy setkali Jiří Fadrný a Štěpán Policer. Po jasné představě o tom, jakým směrem kapela půjde dál, přivedl Jirka do spolča zpěvačku Martinu Nollovou a kytaristu Zdeňka Lichtnegera. Tím byla na světě základní sestava. Po přibrání kontrabasisty Tomáše Špačka se kapela postavila na prkna festivalů a soutěží. Do sestavy pak přibyla zpěvačka Helena Bízová a za bubny usedl Láďa Šiška. Kapela získávala různá ocenění, třeba na Zahradě v Náměšti na Hané, na festivalu v Telči, Mohelnickém dostavníku®, na Slunovratu v Pardubicích. Svítání má vlastní recitály v České televizi a v Českém rozhlasu. Skupina vydala 3 CD: „Ve dne v noci“ ( 2001 ), „Live“ – záznam z koncertu 2.6. 2003 v Brně a v roce 2005 CD pod názvem „Quo vadis, Angelina?“
Přijměte pozvání na koncert SVÍTÁNÍ – Original czech music. Kapela se představí ve složení: Jiří Fadrný (kytara, zpěv), Zdeněk Lichtneger (kytara, zpěv), Klára Jelínková  (zpěv, perkuse), Terezie Fadrná (violoncello, baskytara, zpěv), Ladislava Hetmerová  (cimbál) a Petr Sedlák (akordeon, zpěv). 
Bude to krásný závěr letních prázdnin ! ( více o skupině na www.svitani.com, více o programu Mohelnického dostavníku® 2010 na www.mohelnickydostavnik.cz  a o našich aktivitách na www.farnostlostice.cz )

P. Pavel Kavec

 Folkový kvítek

JANA VĚNEČKOVÁ a VĚNDY Litomyšl
V autorsko-interpretační celorepublikové soutěži určené pro mládež do 18ti let se letos 8.5.2010 na Folkovém kvítku v amfiteátru na Konopišti představilo cca 250 soutěžících. V silné konkurenci Jana Věnečková z Litomyšle zahrála a zazpívala tři vlastní skladby a v kategorii sólistů zcela po zásluze obsadila první místo a získala tak „ZLATÝ FOLKOVÝ KVÍTEK 2010“.

VĚNDY - Litomyšl
Jsou tříčlenná dívčí kapela z Litomyšle. Hrají spolu asi dva roky a to ve složení: Janča Věnečková (housle, mandolína, zpěv), Ivča Věnečková ( klávesy, bonga, zpěv), Viki Dostálová (kytara, djembe, zpěv). Všechny tři chodí na litomyšlský gympl. Kromě hudby je baví tanec, malování, výroba šperků a také plastik z keramiky. Společné hraní si velmi užívají. Z mnoha ocenění jmenujme alespoň ty z roku 2009, kdy ve finále Brány získaly v kategorii skupin první místo a navíc cenu diváků, ve finále Dětské Porty ve stejné kategorii místo třetí. Letos pak v kategorii skupin na „Folkovém kvítku 2010“ obsadily vynikající druhé místo a získaly tak „STŘÍBRNÝ FOLKOVÝ KVÍTEK 2010“. Nejen za tyto společné úspěchy dostaly VĚNDY a Jana Věnečková pozvání na náš letošní 36. Mohelnický dostavník®. Kromě sobotního ranního vystoupení na hlavní scéně je budete moci uslyšet i na mohelnickém náměstí (Dostavník městu), kde budou navíc posíleni minimálně o „taťku“ Josefa Věnečka = VĚNEBAND. Více se můžete dozvědět při návštěvě webu:
www.veneband.wz.cz

Aligátor

 

 Moravský vrabec 2010 - oblastní kolo Mohelnice

Tisková zpráva

Výsledky

 

 Moravský vrabec 2010 - 15. ročník

Přihláška

Propozice

Výsledky I. kola

I.

20.2.2010 

„Turzovský vrabčiak“ + SK Porta

Turzovka

II.

6.3.2010 

Oblastní postupové kolo

Frenštát pod Radh.

Výsledky II. kola

Výsledky III. kola

Výsledky finálového kola

III.

20.3.2010 

Oblastní postupové kolo

Mohelnice

 

19.6.2010 

Finálový koncert

Karviná, Saloon Oáza

 Další známé termíny festivalů

Festival na pomezí 

Dolní Lomná,    2.7. – 3.7.2010

Jesenický nugget

areál Miroslav,  10.7.2010

SILESIA FOLK & COUNTRY FESTIVAL 

Ustroń (PL)  9.7. – 11.7.2010

Karvinský totem

sobota 31.7.2010

36. Mohelnický dostavník®

26.8. – 29.8.2010

„Dny irské kultury – IRISH PARTY“

Karviná 12. – 13.3.2010

 Radio Proglas

Radio Proglas bude i letos živě ze studia v Brně v pořadu "Jak se vám líbí" vysílat tradiční pozvánku na 36. Mohelnický dostavník®. Živý rozhovor z tohoto brněnského studia, který s Pavlem Aligátorem Nenkovským povede hudební redaktor Milan Tesař se uskuteční v  pondělí 2. srpna 2010 od 19.15 hod. v pořadu  „Jak se vám líbí na Radiu Proglas“ . Rozhovor o letošním Dostavníku bude trvat 45 minut a mimo jiné si při poslechu tohoto pořadu budete moci zasoutěžit i o permanentky na letošní 36. Mohelnický dostavník®. Po odvysílání tohoto tradičního rozhovoru bude pořad přístupný na:
http://www.proglas.cz/audioarchiv-detail/jak-se-vam-libi.html.

Repríza tohoto rozhovoru se uskuteční ve středu 25. srpna 2010 od 16 hod. Informace týkající se hudby různých žánrů, aktualit, rozsáhlejších článků, fotogalerií, anket, diskusí, soutěží o vstupenky na festivaly, informace o koncertech, tipy na pořady Radia Proglas a mnoho dalšího se můžete dozvědět na http://hudba.proglas.cz.

 Filmová soutěž 36. Mohelnického dostavníku®

Cena vítěze filmové soutěže

Bude se konat opět v pátek 27. srpna 2010 na hlavní scéně Mohelnického dostavníku.
Uzávěrka filmů: 10. července 2010. I tentokráte bude proveden předvýběr. Soutěž dle mnohaleté tradice hodnotí diváci. Jde o soutěž neprofesionálních filmů s tématem humoru, satiry, country, folku, trampské písně, ochrany přírody, ale i zajímavé reportáže, dokumenty apod. Doporučená délka filmů max. do 10 minut. Akceptovaná média: DVD, mini DV. Kontaktní adresa pro zasílání filmů:
Pavel Aligátor Nenkovský, P.O.BOX 12, 789 85 Mohelnice.
Pozn.: pořadatel nevrací zaslané snímky zpět autorům. Tyto snímky zůstanou v archívu Mohelnického dostavníku®.

Další informace se dozvíte na našich webových stránkách v průběhu prvního pololetí roku 2010.

 Festival Slunce Strážnice 2010

11. ročník Černohorského Festivalu Slunce se uskuteční ve Strážnici 16. 17. července 2010.
Srdečně zve Dr. Pavel Kopřiva - FT Records 

Bližší informace na www.festival-slunce.cz

Tisková zpráva

© 1998 - 2018  Václav Jokl & Pavel Aligátor Nenkovský  | Licenční podmínky  | Prohlášení o přístupnosti